Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron officieel welkom geheten in Amsterdam

Macron officieel welkom geheten in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag officieel welkom geheten op de Dam in Amsterdam. Aansluitend vonden een receptie en besloten lunch plaats in het Koninklijk Paleis Amsterdam en legde de president een krans voor de gevallenen bij het monument op de Dam. De president brengt dinsdag en woensdag een staatsbezoek aan Nederland op uitnodiging van koning Willem-Alexander.

Gedurende het bezoek doen Macron en zijn vrouw Brigitte Amsterdam en Den Haag aan. Tijdens de welkomstceremonie op de Dam werden de delegaties traditiegetrouw aan elkaar voorgesteld en de volksliederen van beide landen gespeeld. Daarna vond de inspectie van de erewacht plaats. Honderden bezoekers, zowel Nederlandse als toeristen uit verschillende landen, schaarden zich om de Dam om een glimp van het tafereel op te vangen. Sommige mensen waren niet op de hoogte van het staatsbezoek en vroegen aanwezige politieagenten wat zich op de Dam afspeelde en waarom zij de Dam niet konden betreden.

Later op de dag heeft Macron in Den Haag een ontmoeting met de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, respectievelijk Jan Anthonie Bruijn en Vera Bergkamp. In de avond biedt het koningspaar een staatsbanket aan in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

Ook op woensdag brengt de Franse president tijd door in Amsterdam. Dan bezoekt hij onder meer een faculteit van de Universiteit van Amsterdam en de Vermeer-tentoonstelling in het Rijksmuseum en maakt Macron een rondvaart. Daar is ook premier Mark Rutte bij. Koningin Máxima heeft samen met Brigitte Macron een diner met vrouwelijke bestuurders tijdens een rondvaart. Het koningspaar bracht in 2016 een staatsbezoek aan Frankrijk.

Meer uit Binnenland

Aangevallen dierenverzorgster Beekse Bergen overleden

HILVARENBEEK (ANP) - De dierenverzorgster van Safaripark Beekse Bergen die zaterdag gewond raakte door een panteraanval, is dinsdag aan haar verwondingen overleden. "Haar overlijden raakt ons allemaal diep en we leven intens mee met haar familie, vrienden en naasten", aldus de dierentuin in een verklaring.

28 minuten geleden
Spullen van vermiste kitesurfer gevonden, zoekactie stopt

SCHEVENINGEN (ANP) - In de zoektocht naar de vermiste kitesurfer bij Scheveningen zijn spullen van de kitesurfer gevonden. Dit meldt een woordvoerder van de politie. De zoektocht naar de 18-jarige man is dinsdag rond het middaguur gestaakt vanwege de weersomstandigheden en wordt niet meer hervat.

2 uur geleden
OM-medewerker aangehouden, onder meer om verkiezingsfraude

UTRECHT (ANP) - Een 38-jarige medewerker van het Openbaar Ministerie is dinsdag aangehouden op verdenking van verkiezingsfraude, ambtelijke corruptie, computervredebreuk, valsheid in geschrifte en schending van het ambtsgeheim. De verdachte bekleedt naast zijn werk bij het OM een politieke functie in Oost-Brabant.

2 uur geleden
Minder overlast in Hoogeveen, extra politie-inzet afgebouwd

HOOGEVEEN (ANP) - De extra politie-inzet in het centrum van Hoogeveen wordt afgebouwd, meldt burgemeester Martijn Breukelman in een brief aan de gemeenteraad. Wekenlang veroorzaakten met name jongeren daar overlast, maar die is volgens de burgemeester duidelijk afgenomen. In overleg met politie en Openbaar Ministerie heeft de burgemeester besloten dat strengere regels niet meer nodig zijn.

2 uur geleden
Vrijspraak voor fatale explosie drugslab Schammenkamp Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft Jalal O. (37) dinsdag vrijgesproken van het veroorzaken van een explosie in een drugslab aan de Schammenkamp in Rotterdam. Daarbij kwamen op 29 januari 2024 drie mensen om het leven. Twee personen raakten gewond, de ravage was enorm. Volgens de rechtbank is er niet genoeg bewijs voor een veroordeling.

3 uur geleden
OM eist 12 jaar cel en tbs voor doodtrappen vriendin in Vlijmen

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag twaalf jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen Coen K. (36), die ervan wordt verdacht zijn vriendin Jessica Brants vorig jaar juli in Vlijmen te hebben doodgeschopt.

3 uur geleden
NPO wist dat songfestivaldeelname ingewikkeld zou worden

HILVERSUM (ANP) - De NPO zegt de gevoeligheden rondom het wel of niet meedoen aan het Eurovisie Songfestival niet te hebben onderschat. "Dat het ingewikkeld zou worden, dat wisten we wel", zegt bestuursvoorzitter Jet de Ranitz tegen het ANP over de beslissing volgend jaar toch weg te blijven van het muziekevenement.

3 uur geleden