Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron officieel welkom geheten in Amsterdam

Macron officieel welkom geheten in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag officieel welkom geheten op de Dam in Amsterdam. Aansluitend vonden een receptie en besloten lunch plaats in het Koninklijk Paleis Amsterdam en legde de president een krans voor de gevallenen bij het monument op de Dam. De president brengt dinsdag en woensdag een staatsbezoek aan Nederland op uitnodiging van koning Willem-Alexander.

Gedurende het bezoek doen Macron en zijn vrouw Brigitte Amsterdam en Den Haag aan. Tijdens de welkomstceremonie op de Dam werden de delegaties traditiegetrouw aan elkaar voorgesteld en de volksliederen van beide landen gespeeld. Daarna vond de inspectie van de erewacht plaats. Honderden bezoekers, zowel Nederlandse als toeristen uit verschillende landen, schaarden zich om de Dam om een glimp van het tafereel op te vangen. Sommige mensen waren niet op de hoogte van het staatsbezoek en vroegen aanwezige politieagenten wat zich op de Dam afspeelde en waarom zij de Dam niet konden betreden.

Later op de dag heeft Macron in Den Haag een ontmoeting met de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, respectievelijk Jan Anthonie Bruijn en Vera Bergkamp. In de avond biedt het koningspaar een staatsbanket aan in het Koninklijk Paleis Amsterdam.

Ook op woensdag brengt de Franse president tijd door in Amsterdam. Dan bezoekt hij onder meer een faculteit van de Universiteit van Amsterdam en de Vermeer-tentoonstelling in het Rijksmuseum en maakt Macron een rondvaart. Daar is ook premier Mark Rutte bij. Koningin Máxima heeft samen met Brigitte Macron een diner met vrouwelijke bestuurders tijdens een rondvaart. Het koningspaar bracht in 2016 een staatsbezoek aan Frankrijk.

Meer uit Binnenland

Hennis-Plasschaert stopt als VN-gezant voor Libanon

NEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.

6 minuten geleden
Burgemeester Wijdemeren biedt inwoners Loosdrecht excuses aan

LOOSDRECHT (ANP) - Burgemeester Mark Verheijen van Wijdemeren biedt de inwoners van Loosdrecht excuses aan dat hij hen heeft "overvallen" met het besluit om een asielnoodopvang in te richten in het gemeentehuis.

2 uur geleden
Omgevingsdienst werkt aan intrekking vergunningen fabrieken Tata

IJMUIDEN (ANP) - De Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied werkt aan een intrekking van de vergunningen voor de kooksgasfabrieken van Tata Steel in IJmuiden vanwege structurele overschrijdingen van milieunormen, waaronder een te hoge uitstoot van schadelijke stoffen. Volgens de Omgevingsdienst wordt nu een zogeheten ontwerp-intrekkingsbesluit voorbereid voor de vergunningen van Kooksgasfabriek 1 (KGF1) en Kooksgasfabriek 2 (KGF2).

4 uur geleden
Jetten spreekt hulpverleners en COA over azc-geweld

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten sprak vrijdag hulpverleners van brandweer en politie, medewerkers van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) en vrijwilligers uit de vluchtelingenopvang naar aanleiding van de recente geweldplegingen rondom opvanglocaties voor asielzoekers. Dat meldt hij op X nadat deze week op meerdere locaties demonstraties uitmondden in rellen, geweld en brandstichting.

6 uur geleden
Inspectie: één melding van twee instanties over zaak Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - Bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) is afgelopen woensdag één melding binnengekomen van twee instanties over de mishandelingszaak in Stadskanaal. Volgens een woordvoerder van de IGJ kwam deze melding van Jeugdbescherming Noord en Veilig Thuis Groningen.

6 uur geleden
Deel opvarenden Hondius gaat in quarantaine in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven worden 23 portakabins klaargemaakt om de buitenlandse opvarenden van cruiseschip Hondius op te vangen. Of ze daar daadwerkelijk de verplichte quarantaineperiode van zes weken blijven, is nog onduidelijk. Maar met die optie wordt wel rekening gehouden, meldt de GGD Rotterdam-Rijnmond, die de bemanning en het medische personeel gaat testen bij aankomst.

7 uur geleden
Burgemeester Stadskanaal: deze week melding gedaan bij inspectie

STADSKANAAL (ANP) - De gemeente Stadskanaal heeft begin deze week een melding gedaan bij de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) naar aanleiding van de zaak waarin twee vrouwen worden verdacht van ernstige kindermishandeling. Dat zei Klaas Sloots, burgemeester van Stadskanaal, in een verklaring vrijdagmiddag die live te volgen was bij streekomroep RTV1. "Het is belangrijk dat de kwestie zorgvuldig wordt onderzocht. We willen een volledig beeld krijgen."

9 uur geleden