Macron officieel welkom geheten in Amsterdam
AMSTERDAM (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag officieel welkom geheten op de Dam in Amsterdam. Aansluitend vonden een receptie en besloten lunch plaats in het Koninklijk Paleis Amsterdam en legde de president een krans voor de gevallenen bij het monument op de Dam. De president brengt dinsdag en woensdag een staatsbezoek aan Nederland op uitnodiging van koning Willem-Alexander.
Gedurende het bezoek doen Macron en zijn vrouw Brigitte Amsterdam en Den Haag aan. Tijdens de welkomstceremonie op de Dam werden de delegaties traditiegetrouw aan elkaar voorgesteld en de volksliederen van beide landen gespeeld. Daarna vond de inspectie van de erewacht plaats. Honderden bezoekers, zowel Nederlandse als toeristen uit verschillende landen, schaarden zich om de Dam om een glimp van het tafereel op te vangen. Sommige mensen waren niet op de hoogte van het staatsbezoek en vroegen aanwezige politieagenten wat zich op de Dam afspeelde en waarom zij de Dam niet konden betreden.
Later op de dag heeft Macron in Den Haag een ontmoeting met de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, respectievelijk Jan Anthonie Bruijn en Vera Bergkamp. In de avond biedt het koningspaar een staatsbanket aan in het Koninklijk Paleis Amsterdam.
Ook op woensdag brengt de Franse president tijd door in Amsterdam. Dan bezoekt hij onder meer een faculteit van de Universiteit van Amsterdam en de Vermeer-tentoonstelling in het Rijksmuseum en maakt Macron een rondvaart. Daar is ook premier Mark Rutte bij. Koningin Máxima heeft samen met Brigitte Macron een diner met vrouwelijke bestuurders tijdens een rondvaart. Het koningspaar bracht in 2016 een staatsbezoek aan Frankrijk.
Meer uit Binnenland
ALMELO (ANP) - Een stoet van ongeveer tachtig demonstrerende tractoren zorgt op de A35 tussen Zwolle en Enschede voor een verkeersopstopping, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Ze rijden op de rechter van twee rijstroken. Het veroorzaakt om 13.10 uur een file van 4,4 kilometer in de buurt van Almelo.
33 minuten geledenTONGEREN (ANP/BELGA) - De voortvluchtige Nederlandse drugscrimineel Jos Leijdekkers, alias Bolle Jos, is in België veroordeeld tot veertien jaar celstraf in het omvangrijke drugsproces Costa. Van alle verdachten die donderdag hun straf hoorden, heeft de rechter hem de hoogste gevangenisstraf opgelegd.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - In de maand juli is in Nederland gemiddeld maar 12 millimeter neerslag gevallen. Volgens Weeronline is dat 70 millimeter minder dan gemiddeld in juli in de periode 1998-2025.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - De storing bij de matrixborden boven wegen in het noordoosten van Nederland is verholpen. Alle systemen werken weer, meldt Rijkswaterstaat.
4 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Bij een aanrijding tussen een auto en een vrachtwagen op de A27 bij Oosterhout is donderdag een 26-jarige man uit Breda om het leven gekomen. Dat meldt de politie.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Door een stroomstoring bij de verkeerscentrale van Rijkswaterstaat zijn de matrixborden in het noordoosten van Nederland niet te bedienen. Daardoor kan de wegbeheerder tijdelijk geen rode kruizen plaatsen of verwijderen. Ook spitsstroken kunnen erdoor niet open en aangepaste snelheden kunnen niet worden weergegeven.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse bevolking is in het eerste halfjaar van 2026 minder hard gegroeid dan in dezelfde periode een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Nederland telt daardoor zo'n 18,15 miljoen inwoners. De bevolkingsgroei neemt al sinds 2022 af.
6 uur geleden