Macron noemt Iraanse reactie op aanval op ambassade overdreven
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron noemt de Iraanse reactie op de Israëlische aanval op de Iraanse ambassade in Damascus "disproportioneel". Iran vuurde zaterdag honderden raketten en drones af op Israël als vergelding voor de aanval op de ambassade van 1 april. Iran stelt dat het vergeefs had aangeklopt bij de Veiligheidsraad en daarom zelf tot actie tegen Israël overging. Macron verwijt dat het land met de aanval een diepe crisis heeft veroorzaakt.
Macron zegt er alles aan te doen om te voorkomen dat de toestand in het Midden-Oosten verder escaleert. Hij werkt ook nog steeds aan het idee van een mogelijk wereldwijde "olympische wapenstilstand". De Olympische Spelen zijn van 26 juli tot en met 11 augustus in Parijs. Het is de bedoeling dat die feestelijk van start gaan in het hart van Parijs, maar als er veiligheidsrisico's zijn, verhuist de openingsceremonie volgens Macron mogelijk naar het Stade de France in de noordelijke voorstad Saint-Denis. Maar hij denkt niet dat dit 'plan B' nodig zal zijn.
De meeste Iraanse projectielen werden voor zover bekend al onderschept voordat ze het Israëlische luchtruim bereikten. Frankrijk heeft er naar eigen zeggen op verzoek van Jordanië ook een aantal onderschept boven dat land.
Meer uit Buitenland
SEVILLA (ANP/RTR/DPA) - In Spanje wordt geschokt gereageerd op de dodelijke natuurbranden in het zuiden. Het dodental staat op elf en een tiental mensen raakte gewond. Regionaal gezondheidsminister Antonio Sanz noemde de situatie een "ongekende tragedie".
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een tolvignet voor wie op de Belgische wegen wil rijden moet vanaf mei 2027 gelden, schrijven Belgische kranten De Morgen en De Tijd op basis van een ingezien voorstel. Het land komt met een vignet voor een dag, een maand, twee maanden en een jaar, met verschillende tarieven voor schone en vervuilende auto's.
44 minuten geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil in de Verenigde Staten juridische stappen ondernemen vanwege de dood van Mexicaanse migranten in Amerikaanse vreemdelingendetentie. Zeker zeventien Mexicanen zijn overleden in detentie of bij arrestatiecampagnes van immigratiedienst ICE, aldus minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco Álvarez.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse oud-parlementariër Ann Widdecombe is overleden op 78-jarige leeftijd. Dat melden Britse media als Sky News. Widdecombe zat in het Britse Lagerhuis en later ook in het Europees Parlement. Bij het grote publiek werd ze vooral bekend vanwege haar optreden in het BBC-programma Strictly Come Dancing.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de resterende bestuursleden van kiescommissie EAC op straat gezet, vier maanden voor de midtermverkiezingen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico en USA Today. De twee Democratische leden kregen een ontslagbrief, een Republikein kreeg de kans om zelf op te stappen. Het vierde bestuurslid, ook een Republikein, stapte eerder al op.
2 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft leden aangehouden van een aan Islamitische Staat (IS) gelieerde cel na twee bomaanslagen in de hoofdstad Damascus tijdens het bezoek van de Franse president Emmanuel Macron. Dat heeft de Syrische minister van Binnenlandse Zaken Anas Khattab op X bekendgemaakt.
3 uur geledenISHIGAKI (ANP/RTR) - De krachtige tyfoon Bavi koerst af op een eilandengroep in het zuidwesten van Japan. De autoriteiten waarschuwen voor storm, slagregens, aardverschuivingen en overstromingen. Bavi is mogelijk de meest vernietigende tyfoon in jaren.
5 uur geleden