Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron na top: handelsoorlog tussen NAVO-leden is zinloos

Macron na top: handelsoorlog tussen NAVO-leden is zinloos

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft na afloop van de NAVO-top in Den Haag gezegd dat Europa meer aan defensie zal uitgeven om beter bewapend te zijn tegen de Russische dreiging. Tegelijkertijd zei hij ook dat van Europese landen niet meer gevraagd kan worden, omdat er ook een handelsoorlog met de VS dreigt.

Macron riep woensdag op om snel tot een akkoord te komen om de tariefconflicten tussen de EU en de VS op te lossen. Hij zei dat een handelsoorlog tussen NAVO-bondgenoten "zinloos" is.

"We kunnen als bondgenoten niet tegen elkaar zeggen dat we meer moeten uitgeven en tegelijkertijd een handelsoorlog tegen elkaar voeren, dat heeft geen zin", zei Macron tegen verslaggevers. "We moeten nu tot een overeenkomst komen".

Meer uit Buitenland

Dodental anticorruptieprotesten in Nepal stijgt met tientallen

KATHMANDU (ANP/RTR) - Het dodental als gevolg van de anticorruptieprotesten in Nepal is opgelopen tot 72, zei het gezondheidsministerie zondag. Reddingsteams zoeken nog steeds naar lichamen in winkelcentra en andere gebouwen die zijn beschadigd door de onrusten.

4 uur geleden
Oproep 'Bloquons tout' vindt in weekend nauwelijks gehoor

NANTES/LYON (ANP) - De oproep van de anonieme protestbeweging 'Bloquons tout' (We blokkeren alles) lijkt dit weekend in Frankrijk nauwelijks gehoor te hebben gevonden. Na de grote actiedag van afgelopen woensdag had de beweging op sociale media weer acties en blokkades in het vooruitzicht gesteld, maar het is volgens Franse media voornamelijk gebleven bij kleine plaatselijke samenscholingen.

5 uur geleden
Dode gevonden in puin van ontploft Madrileens café

MADRID (ANP) - Na een gasexplosie zaterdag in een café in een buitenwijk van Madrid is in het puin van het café een overleden slachtoffer gevonden. De man is voor zover bekend de enige dode bij dit incident in Vallecas. Er vielen 25 gewonden, onder wie drie ernstig gewonden.

8 uur geleden
Buitenlandminister VS in Israël na Israëlische aanval op Qatar

DOHA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio brengt een bezoek aan Israël, kort na een Israëlische aanval op de Qatarese hoofdstad Doha afgelopen week. Israël viel een pand aan dat door de regering van Qatar aan de Palestijnse beweging Hamas ter beschikking was gesteld. Daarbij kwamen een Qatarees en vijf Palestijnen om het leven. Er werden geen Hamasleiders getroffen, wat Israëls bedoeling was.

9 uur geleden
Venezuela beschuldigt VS van onderscheppen vissersboot

CARACAS (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben zaterdag een Venezolaanse vissersboot onderschept en acht uur lang bezet. Dat stelt het Venezolaanse ministerie van Buitenlandse Zaken.

10 uur geleden
Israëlisch leger doorzoekt woning Palestijnse Oscarwinnaar

AT-TUWANI (ANP) - De Palestijnse regisseur en activist Basel Adra zegt zaterdag op de bezette Westelijke Jordaanoever te zijn aangevallen door kolonisten. Toen hij familieleden die bij het incident gewond waren geraakt, vergezelde naar een ziekenhuis, doorzocht het Israëlische leger zijn woning, aldus de filmmaker tegenover CNN.

10 uur geleden
Families gijzelaars: Netanyahu is obstakel voor vrijlating

TEL AVIV (ANP/AFP) - Het Hostages and Missing Families Forum zei zaterdag dat premier Benjamin Netanyahu het grootste obstakel vormt voor de vrijlating van Israëlische gijzelaars uit Gaza. Het Forum is de belangrijkste groep die de naasten van de gijzelaars bijstaat.

19 uur geleden