Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron kondigt avondklok aan voor Parijs

Macron kondigt avondklok aan voor Parijs

PARIJS (ANP) - Parijs en andere grote Franse steden waar maximaal toezicht nodig is door de steeds toenemende aantallen coronabesmettingen krijgen een avondklok. Volgens de Franse president Emmanuel Macron gaat het uitgaansverbod zaterdag in en geldt dat dagelijks van 21.00 uur tot 06.00 uur.

Andere steden die onder de avondklok vallen zijn onder meer Grenoble, Lille, Lyon, Toulouse en Marseille. De maatregel geldt voor vier weken en overtreders krijgen een boete van 135 euro. Iedereen die tijdens de avondklok toch naar buiten wil, moet daarvoor een goede reden hebben, zei Macron.

Frankrijk roept de noodtoestand voor de volksgezondheid uit. Die gaat zaterdag in en zal naar verwachting tot volgende zomer duren, zei de Franse president. De Franse autoriteiten kunnen daardoor allerlei strenge maatregelen nemen, zoals een avondklok in zwaar getroffen gebieden of lockdowns in bepaalde plaatsen.

Om de tweede golf coronabesmettingen in te dammen geldt er verder een beperking van het aantal mensen dat in huizen mag samenkomen.

De strengere maatregelen komen nu het aantal coronapatiënten in Franse ziekenhuizen voor het eerst sinds 25 juni is gestegen tot meer dan 9100.

Meer uit Buitenland

Israël telt tot nu toe 35 ballistische raketten uit Iran

JERUZALEM (ANP) - Het Israëlische leger heeft tot nu toe ongeveer 35 ballistische raketten uit Iran geteld, meldt nieuwssite Times of Israel. Sommige daarvan zouden zijn onderschept door de luchtafweer, anderen zouden zijn neergekomen in open gebied.

23 minuten geleden
Iran spreekt van flagrante misdaad en wil Veiligheidsraad bijeen

TEHERAN (ANP/DPA) - Iran heeft de aanvallen van Israël en de VS "een flagrante misdaad" genoemd. Volgens een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken moet de Veiligheidsraad van de VN met spoed bijeenkomen.

39 minuten geleden
EU-kopstukken roepen partijen op tot maximale terughoudendheid

BRUSSEL (ANP) - De ontwikkelingen in Iran zijn zeer zorgwekkend, schrijven voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie en voorzitter van de EU-leiders António Costa zaterdag in een gezamenlijke verklaring op X. Ze roepen "alle partijen op tot maximale terughoudendheid, om burgers te beschermen en om het internationaal recht volledig te respecteren".

40 minuten geleden
Israël: ayatollah en Iraanse president doelwit van aanvallen

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische aanvallen op Iran waren onder meer gericht op ayatollah Ali Khamenei en president Masoud Pezeshkian, zegt een Israëlische functionaris tegen Israëlische media. Het is nog onduidelijk of die aanvallen succesvol waren, zegt hij.

58 minuten geleden
Iran bevestigt aanvallen op bases VS in regio

TEHERAN (ANP/DPA) - Het Iraanse leger heeft bevestigd dat het aanvallen heeft uitgevoerd op Amerikaanse bases in de regio. Het betreft Amerikaanse militaire doelen in Bahrein, Koeweit, Qatar en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE). In de Saudische hoofdstad Riyad zijn ook explosies gehoord.

1 uur geleden
EU-buitenlandchef: ontwikkelingen in Midden-Oosten gevaarlijk

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas noemt de ontwikkelingen in het Midden-Oosten gevaarlijk. De ballistische raket- en kernwapenprogramma's, samen met de steun aan terreurgroepen, "vormen een ernstige bedreiging voor de wereldwijde veiligheid", schrijft ze op X.

1 uur geleden
Iran roept bevolking op om naar veilige steden te gaan

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Hoge Nationale Veiligheidsraad heeft de burgers opgeroepen om naar veilige steden te trekken. Het regeringsorgaan zei niet welke steden wel en niet veilig zijn. Teheran houdt er in elk geval rekening mee dat de Israëlische en Amerikaanse aanvallen voorlopig doorgaan.

1 uur geleden