Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron kondigt avondklok aan voor Parijs

Macron kondigt avondklok aan voor Parijs

PARIJS (ANP) - Parijs en andere grote Franse steden waar maximaal toezicht nodig is door de steeds toenemende aantallen coronabesmettingen krijgen een avondklok. Volgens de Franse president Emmanuel Macron gaat het uitgaansverbod zaterdag in en geldt dat dagelijks van 21.00 uur tot 06.00 uur.

Andere steden die onder de avondklok vallen zijn onder meer Grenoble, Lille, Lyon, Toulouse en Marseille. De maatregel geldt voor vier weken en overtreders krijgen een boete van 135 euro. Iedereen die tijdens de avondklok toch naar buiten wil, moet daarvoor een goede reden hebben, zei Macron.

Frankrijk roept de noodtoestand voor de volksgezondheid uit. Die gaat zaterdag in en zal naar verwachting tot volgende zomer duren, zei de Franse president. De Franse autoriteiten kunnen daardoor allerlei strenge maatregelen nemen, zoals een avondklok in zwaar getroffen gebieden of lockdowns in bepaalde plaatsen.

Om de tweede golf coronabesmettingen in te dammen geldt er verder een beperking van het aantal mensen dat in huizen mag samenkomen.

De strengere maatregelen komen nu het aantal coronapatiënten in Franse ziekenhuizen voor het eerst sinds 25 juni is gestegen tot meer dan 9100.

Meer uit Buitenland

Zeker 9 doden door bestuurder die inrijdt op menigte Vancouver

VANCOUVER (ANP/RTR) - In de Canadese stad Vancouver zijn zeker negen mensen overleden nadat een auto op hen was ingereden, meldt de politie. Het incident vond zaterdag plaats tegen het einde van een straatfestival. De politie denkt niet dat er sprake was van terrorisme.

2 uur geleden
Rusland: resten leger Oekraïne in Koersk worden snel vernietigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische militaire commandant heeft tegen president Vladimir Poetin gezegd dat de "verspreide overblijfselen" van het Oekraïense leger in de regio Koersk binnenkort vernietigd worden, bericht staatspersbureau RIVA. Rusland zei zaterdag dat het Koersk op Oekraïne had heroverd.

3 uur geleden
Eerste publiek bezoekt graf van paus Franciscus

ROME (ANP/BELGA) - Het graf van paus Franciscus is voor het eerst bezocht door het publiek. Hij ligt sinds zaterdag begraven in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome.

5 uur geleden
Dodental loopt op na explosie in haven Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een uiterst krachtige ontploffing in de grootste haven van Iran, Shahid Rajaee, is opgelopen naar zeker 28. Staatsmedia berichten verder over ruim duizend gewonden. Rusland gaat vliegtuigen sturen om te helpen bij het blussen van de enorme brand, die een etmaal na de explosie nog niet kon worden bedwongen.

7 uur geleden
Argentijnen nemen afscheid van paus tijdens grote openluchtmis

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentijnen hebben zaterdag massaal afscheid genomen van paus Franciscus tijdens een openluchtmis voor de kathedraal in Buenos Aires. Het Plaza de Mayo was gevuld met jonge mensen en gezinnen die de in de Argentijnse hoofdstad geboren paus de laatste eer kwamen bewijzen.

12 uur geleden
Trump: alle Amerikaanse schepen gratis door Panama- en Suezkanaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.

16 uur geleden
Brand na explosie in Iraanse haven wordt heviger

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.

18 uur geleden