Macron: Komende uren cruciaal voor vrede in Gaza
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat de komende uren cruciaal zijn voor het bereiken van vrede in Gaza. Vertegenwoordigers van landen in het Midden-Oosten en Europa zijn in Parijs om te praten over de toekomst van Gaza. Dit gebeurt terwijl onderhandelingen over een Amerikaans vredesplan nog bezig zijn in Egypte.
In Parijs gaat het onder meer over de wederopbouw van Gaza en het sturen van een vredesmacht. Macron zei op de bijeenkomst dat de toename van het aantal Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever een "existentiële bedreiging" is voor een toekomstige Palestijnse staat. Volgens hem zijn de nederzettingen niet alleen in strijd met het internationaal recht, maar veroorzaken ze ook spanning, geweld en instabiliteit.
Israël reageerde geïrriteerd op de bijeenkomst in Parijs. Volgens buitenlandminister Gideon Sa'ar vindt die plaats "achter Israëls rug om". Volgens Macron is de bijeenkomst een aanvulling op het Amerikaanse plan.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
11 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
5 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
5 uur geleden