Macron kan openingsceremonie Spelen verplaatsen bij dreiging
PARIJS (ANP/AFP) - Bij een ernstige terreurdreiging bestaat de mogelijkheid dat de geplande botenparade in de rivier de Seine bij de openingsceremonie van de Olympische Spelen in Parijs niet doorgaat. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron in een interview met televisiezenders. De ceremonie zou in dat geval kunnen worden verplaatst naar het Trocadéro bij de Eiffeltoren of zelfs naar het Stade de France.
"Deze openingsceremonie is een wereldprimeur. We kunnen het en gaan het doen", zei Macron over de botenparade. "Maar er is een plan B en plan C. We zullen de veiligheidssituatie permanent monitoren en analyseren", aldus de president, die verder zei "al het mogelijke" te doen om te bereiken dat er tijdens de Spelen - van 26 juli tot en met 11 augustus - een bestand in acht wordt genomen. Hij noemde daarbij expliciet de gewapende conflicten in de Gazastrook, Oekraïne en Soedan.
"De Chinese president zal over een paar weken Parijs bezoeken. Ik zal hem vragen mij te helpen om tijdens de Olympische Spelen een staakt-het-vuren te bewerkstelligen. De Spelen zijn ook een tijd voor vrede en diplomatie", aldus Macron.
Prestigeproject
Parijs heeft van de botenparade in de Seine een prestigeproject gemaakt, waar de veiligheid een grote rol speelt. Om de openingsceremonie op 26 juli te beveiligen zijn alleen al 45.000 agenten en gendarmes gemobiliseerd in de regio van Parijs. Het aantal toeschouwers dat het evenement kan bijwonen, is inmiddels teruggebracht naar ruim 300.000. Tot nog toe hebben alle landen hun deelname aan de rivierparade toegezegd, ook Israël en de Verenigde Staten.
Macron heeft ook hoge verwachtingen van de Franse ploeg op de Spelen. Hij rekent op een plek in de top 5 van de medaillespiegel.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.
17 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Gerben de Knegt heeft zoals verwacht Mathieu van der Poel geselecteerd voor de wereldbekers veldrijden in Antwerpen en Koksijde van komend weekend. De regerend wereldkampioen maakte zondag zijn rentree in de cross met winst in Namen. Hij treft zaterdag voor het eerst dit seizoen zijn Belgische rivaal Wout van Aert.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Bondscoach Staffan Olsson van de Nederlandse handballers heeft voor het EK van volgende maand een selectie samengesteld met talenten en ervaren krachten. "De combinatie van spelers die hun sporen al hebben verdiend en jonge mannen die zich willen bewijzen, maakt dit een interessante selectie", zei de Zweed.
1 dag geleden