Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: Israël moet niet vergeten dat het is opgericht door VN

Macron: Israël moet niet vergeten dat het is opgericht door VN

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet moet vergeten dat diens land is opgericht door een resolutie van de Verenigde Naties. "Dit is dus niet het moment voor hem om de beslissingen van de VN naast zich neer te leggen", zei hij, verwijzend naar de Israëlische oproep om de VN-vredesmissie in Libanon te verplaatsen.

In 1947 werd door de Algemene Vergadering van de VN een resolutie aangenomen over de opdeling van Palestina in een Joodse en een Arabische staat. Maar Netanyahu ziet dat niet als de stichting van Israël. "Het was niet de VN-resolutie die de Staat Israël oprichtte, maar de overwinning in de onafhankelijkheidsoorlog", zegt hij in een verklaring. De Arabische leiders accepteerden de resolutie namelijk niet, waardoor een oorlog uitbrak. "Die werd uitgevochten door heroïsche strijders", zegt Netanyahu. "Veel van hen waren overlevenden van de Holocaust en sommigen ook van het Vichy-regime in Frankrijk." Die regering collaboreerde tijdens de Tweede Wereldoorlog met de nazi's.

De relatie tussen Macron en Netanyahu is de laatste weken gespannen. De Franse president heeft begin deze maand opgeroepen om te stoppen met wapenleveringen aan Israël, omdat hij vindt dat er een wapenstilstand in Libanon en de Gazastrook moet komen. Netanyahu noemde dat een "schandelijke" uitspraak van Macron en zei dat zijn land steun nodig had tegen Hamas en Hezbollah.

Meer uit Buitenland

Rusland bedreigt Europese dronelocaties, ook in Nederland

MOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.

1 uur geleden
Witte Huis: niet gevraagd om verlenging staakt-het-vuren met Iran

WASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.

2 uur geleden
Paus feestelijk onthaald in Kameroen

YAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.

3 uur geleden
Veiligheidskabinet Israël bijeen over bestand Libanon

JERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.

5 uur geleden
VN-experts pleiten voor stoppen wapenleveranties aan Israël

NEW YORK (ANP) - Experts van de VN-Mensenrechtenraad hebben alle lidstaten opgeroepen om te stoppen met de wapenleveranties aan Israël. Ze stellen dat Israël het internationaal recht heeft geschonden door de grootschalige "willekeurige" aanvallen op Libanon van vorige week woensdag, vlak na ingang van het staakt-het-vuren tussen Iran en de Verenigde Staten.

6 uur geleden
Verenigde Staten nog in contact met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zijn, ook na de geklapte onderhandelingen van afgelopen weekend in Islamabad, nog in gesprek met Iran. Dat zegt een hooggeplaatste Amerikaanse functionaris tegen persbureau Reuters. Volgens de bron hebben de VS nog niet formeel ingestemd met een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran, dat afgelopen week werd overeengekomen onder bemiddeling van Pakistan.

8 uur geleden
FT: BBC gaat 2000 banen schrappen, ongeveer 10 procent van totaal

LONDEN (ANP) - De Britse nationale omroep BBC is van plan 2000 banen te schrappen oftewel ongeveer 10 procent van het totale personeelsbestand. Dat meldt zakenkrant Financial Times op basis van bronnen. In februari maakte de BBC al bekend de komende jaren flink te willen bezuinigen.

8 uur geleden