Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: Israël moet niet vergeten dat het is opgericht door VN

Macron: Israël moet niet vergeten dat het is opgericht door VN

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet moet vergeten dat diens land is opgericht door een resolutie van de Verenigde Naties. "Dit is dus niet het moment voor hem om de beslissingen van de VN naast zich neer te leggen", zei hij, verwijzend naar de Israëlische oproep om de VN-vredesmissie in Libanon te verplaatsen.

In 1947 werd door de Algemene Vergadering van de VN een resolutie aangenomen over de opdeling van Palestina in een Joodse en een Arabische staat. Maar Netanyahu ziet dat niet als de stichting van Israël. "Het was niet de VN-resolutie die de Staat Israël oprichtte, maar de overwinning in de onafhankelijkheidsoorlog", zegt hij in een verklaring. De Arabische leiders accepteerden de resolutie namelijk niet, waardoor een oorlog uitbrak. "Die werd uitgevochten door heroïsche strijders", zegt Netanyahu. "Veel van hen waren overlevenden van de Holocaust en sommigen ook van het Vichy-regime in Frankrijk." Die regering collaboreerde tijdens de Tweede Wereldoorlog met de nazi's.

De relatie tussen Macron en Netanyahu is de laatste weken gespannen. De Franse president heeft begin deze maand opgeroepen om te stoppen met wapenleveringen aan Israël, omdat hij vindt dat er een wapenstilstand in Libanon en de Gazastrook moet komen. Netanyahu noemde dat een "schandelijke" uitspraak van Macron en zei dat zijn land steun nodig had tegen Hamas en Hezbollah.

Meer uit Buitenland

Ambassadeur: inzet om oorlog te stoppen nadert kritieke fase

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.

10 minuten geleden
Taiwanese oppositieleider bezoekt China

SHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.

20 minuten geleden
Israël waarschuwt Iraniërs uit de buurt te blijven van treinen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.

53 minuten geleden
Lam consolideert macht in Vietnam als partijleider en president

HANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.

2 uur geleden
Australische militair opgepakt op verdenking van oorlogsmisdaden

SYDNEY (ANP/RTR) - Een van de meest gedecoreerde militairen van Australië, oorlogsveteraan Ben Roberts-Smith, is gearresteerd op verdenking van oorlogsmisdaden. De Australische krant The Age schrijft dat Roberts-Smith op het vliegveld van Sydney is opgepakt. De politie wil enkel bevestigen dat het om "een 47-jarige oud-militair" gaat. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij de moord op vijf mensen in Afghanistan tussen 2009 en 2012.

3 uur geleden
Contact met Artemis II-missie hersteld na passage achter de maan

HOUSTON (ANP/AFP) - De Artemis II-ruimtemissie is zojuist achter de maan gepasseerd. Na een verwacht communicatieverlies van ongeveer 40 minuten is er weer contact tussen wetenschappers van ruimtevaartorganisatie NASA en de vier astronauten.

6 uur geleden
Trump dreigt opnieuw met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opnieuw gedreigd met aanvallen op Iraanse civiele infrastructuur. Tijdens een persconferentie herhaalde hij dat hij alle bruggen en energiecentrales in het land zal vernietigen als er geen deal komt voor de deadline dinsdag. Diezelfde bewoordingen gebruikte hij zondag ook.

11 uur geleden