Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: Israël moet niet vergeten dat het is opgericht door VN

Macron: Israël moet niet vergeten dat het is opgericht door VN

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron vindt dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet moet vergeten dat diens land is opgericht door een resolutie van de Verenigde Naties. "Dit is dus niet het moment voor hem om de beslissingen van de VN naast zich neer te leggen", zei hij, verwijzend naar de Israëlische oproep om de VN-vredesmissie in Libanon te verplaatsen.

In 1947 werd door de Algemene Vergadering van de VN een resolutie aangenomen over de opdeling van Palestina in een Joodse en een Arabische staat. Maar Netanyahu ziet dat niet als de stichting van Israël. "Het was niet de VN-resolutie die de Staat Israël oprichtte, maar de overwinning in de onafhankelijkheidsoorlog", zegt hij in een verklaring. De Arabische leiders accepteerden de resolutie namelijk niet, waardoor een oorlog uitbrak. "Die werd uitgevochten door heroïsche strijders", zegt Netanyahu. "Veel van hen waren overlevenden van de Holocaust en sommigen ook van het Vichy-regime in Frankrijk." Die regering collaboreerde tijdens de Tweede Wereldoorlog met de nazi's.

De relatie tussen Macron en Netanyahu is de laatste weken gespannen. De Franse president heeft begin deze maand opgeroepen om te stoppen met wapenleveringen aan Israël, omdat hij vindt dat er een wapenstilstand in Libanon en de Gazastrook moet komen. Netanyahu noemde dat een "schandelijke" uitspraak van Macron en zei dat zijn land steun nodig had tegen Hamas en Hezbollah.

Meer uit Buitenland

Justitie VS deelt vrijdag deel van Epstein-documenten

WASHINGTON (ANP/DPA) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie gaat vrijdag alleen een deel van de documenten over zedendelinquent Jeffrey Epstein vrijgeven. Het Congres gaf vorige maand opdracht om alle documenten vrij te geven, met een deadline op 19 december.

3 uur geleden
VS voeren nieuwe sancties in tegen Venezuela

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben nieuwe sancties ingevoerd als maatregel tegen de Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote, waarmee de druk op Caracas verder wordt verhoogd. De sancties gelden voor zeven familieleden en medewerkers.

3 uur geleden
Rubio mogelijk bij overleg met Oekraïne in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is mogelijk zaterdag bij een deel van het overleg tussen de VS en Oekraïne. De tweedaagse gesprekken over het stoppen van de oorlog tussen Oekraïne en Rusland vinden plaats in Miami.

5 uur geleden
Parijs waarschuwt boeren: geen blokkades tijdens feestdagen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering waarschuwt boeren tijdens de feestdagen geen wegen te blokkeren. Er zijn ruim een week geleden boerenprotesten met wegblokkades uitgebroken, vooral in het zuiden, naar aanleiding van het in opdracht van de autoriteiten slachten van runderen naar aanleiding van een besmettelijke veeziekte. Volgens de veehouders reageert de overheid overdreven wreed op de plaatselijke uitbraak van de knobbelziekte of nodulaire dermatose.

6 uur geleden
Poetin zegt aanvallen op Oekraïne te stoppen bij verkiezingen

MOSKOU (ANP/RTR) - Als Oekraïne verkiezingen houdt, zou Rusland mogelijk geen aanvallen op het land uitvoeren. Oekraïners die in Rusland of door Rusland beheerste gebieden wonen, zouden ook in Oekraïense verkiezingen moeten kunnen stemmen. President Vladimir Poetin heeft dit in zijn jaarlijkse persconferentie gezegd.

9 uur geleden
Doden bij steekaanval bij treinstation Taiwan

TAIPEI (ANP/RTR) - Bij een steekaanval in de Taiwanese hoofdstad Taipei zijn zeker drie doden gevallen, vijf mensen raakten gewond. Volgens premier Cho Jung-tai liet een man rookbommen afgaan bij het centrale treinstation van de stad, waarna hij naar een nabijgelegen metrostation in een druk winkelgebied rende. Onderweg viel hij mensen aan.

10 uur geleden
Internationale monitor: geen hongersnood meer in Gazastrook

NEW YORK/LONDEN (ANP/RTR) - Volgens internationale waarnemers is er momenteel geen hongersnood meer in de Gazastrook. Dit komt door de verbetering van de aanvoer van goederen sinds het bestand tussen Israël en Hamas dat 10 oktober inging. Maar de toestand blijft nog steeds kritiek. Bij hervatting van de vijandelijkheden kan het risico op hongersnood half april weer terug zijn.

11 uur geleden