
Macron is donderdag bij wedstrijd Frankrijk - Israël
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron woont donderdag zelf een voetbalwedstrijd tegen Israël bij in het Stade de France bij Parijs. Hij wil zo solidariteit tonen na de recente aanvallen op Israëlische supporters in Amsterdam, bericht nieuwszender BFMTV.
De Nations League-wedstrijd in Frankrijk gaat gepaard met zware veiligheidsmaatregelen. Zo'n 4000 politiemensen worden ingezet bij het stadion, in het openbaar vervoer en op andere plaatsen in de hoofdstad. Een elite-eenheid beschermt de Israëlische voetballers.
De Israëlische autoriteiten hebben Israëliërs opgeroepen uit veiligheidsoverwegingen de komende week niet naar deze en andere wedstrijden te gaan. De vrees bestaat dat opnieuw supporters aangevallen worden.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De militaire steun van Oekraïnes Europese bondgenoten is afgelopen zomer gehalveerd. De bijna 2 miljard euro die Nederland en andere Noord- en West-Europese landen staken in een nieuw aankoopprogramma van Amerikaanse wapens voor Oekraïne, hebben de terugval niet goedgemaakt.
50 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Nog meer grote Amerikaanse media weigeren het nieuwe persbeleid van het Pentagon te ondertekenen, melden ze in een gezamenlijke verklaring. Het gaat nu om CBS News, ABC News, CNN, Fox News en NBC News.
56 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben opnieuw een aanval uitgevoerd op een boot voor de kust van Venezuela. Volgens president Donald Trump zijn er zes "narcoterroristen" gedood die drugs vervoerden naar de VS.
57 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël gaat vanaf woensdag dagelijks driehonderd vrachtwagens met humanitaire hulp toelaten in de Gazastrook. Dat heeft het Israëlische COGAT, de defensieorganisatie die de noodhulp coördineert, laten weten aan de Verenigde Naties. Het is slechts de helft van wat Israël eerder beloofde.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse r&b-zanger D'Angelo is overleden aan de gevolgen van alvleesklierkanker. De zanger was in New York toen hij overleed, meldt entertainmentwebsite TMZ. Hij werd 51 jaar.
2 uur geledenANTANANARIVO (ANP/RTR) - De nieuwe militaire leider van Madagaskar, Michael Randrianirina, wil maximaal twee jaar aan de macht blijven. Hij noemt het een transitieperiode waarna er nieuwe verkiezingen worden gehouden.
3 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Hamas heeft tegen bemiddelaars gezegd dinsdag nog vanaf 22.00 uur (lokale tijd) de lichamen van vier Israëlische gijzelaars over te dragen aan Israël. Een ingewijde heeft dat gezegd tegen persbureau Reuters.
3 uur geleden