Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: idee dat Frankrijk rol speelde bij aanslag Moskou 'bizar'

Macron: idee dat Frankrijk rol speelde bij aanslag Moskou 'bizar'

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron noemt het "bizar en gevaarlijk" dat de Russische minister van Defensie, Sergej Sjojgoe, in een telefoongesprek met zijn Franse collega insinueerde dat Frankrijk een rol zou hebben gespeeld bij de aanslag in Moskou.

In een gesprek van een uur met Sébastien Lecornu zei Sjojgoe dat "hij hoopte dat de Franse geheime dienst niet betrokken was" bij de recente aanval op een concertgebouw in Moskou.

"Maar het is belachelijk om te zeggen dat Frankrijk erachter zit, en dat de Oekraïners erachter zitten", aldus Macron. "Het slaat nergens op. Het komt niet overeen met de werkelijkheid. Het is een manipulatie van informatie die deel uitmaakt van het Russische oorlogsarsenaal." De aanval in Moskou werd opgeëist door terreurgroep Islamitische Staat.

'Bruikbare informatie'

Dat de Franse en Russische ministers van Defensie met elkaar telefoneerden was op zich best opmerkelijk, omdat Macron zijn houding tegenover Russische president Vladimir Poetin de voorbije maanden juist verder had verhard.

Maar het telefoontje zou volgens Macron deel uitmaken van "technische gesprekken" tussen de twee landen over de strijd tegen terreur. Frankrijk zou "bruikbare informatie" hebben voor Rusland over de aanslag van 22 maart die het leven kostte aan zeker 144 mensen.

Meer uit Buitenland

Trump kan na uitspraak verder met ontmantelen onderwijsministerie

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft de weg vrijgemaakt voor de regering om het ministerie van Onderwijs verder te ontmantelen. De hoogste rechters besloten om een uitspraak van een lagere rechter te schrappen, die juist een deel van de massa-ontslagen van afgelopen maanden had teruggedraaid. Door het oordeel van het Hooggerechtshof mag de regering nu weer doorgaan met het ontslaan van functionarissen.

14 minuten geleden
Zelensky is Trump dankbaar voor Amerikaanse wapens

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump dankbaar is voor diens deal met NAVO-landen. Die overeenkomst moet ervoor zorgen dat Oekraïne de beschikking krijgt over Amerikaanse luchtverdedigingswapens, raketten en munitie. Ook zette Trump Rusland onder druk om binnen vijftig dagen een "deal" te sluiten met Oekraïne. Anders zouden zware heffingen volgen.

1 uur geleden
Xi en Modi sturen Poetin naar onderhandelingstafel, denkt Rutte

WASHINGTON (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte verwacht dat China en India er bij Rusland op gaan aandringen om serieuzer te gaan onderhandelen met Oekraïne. Als het Kremlin dat blijft weigeren, worden zij immers getroffen door Amerikaanse sancties, stelt Rutte.

2 uur geleden
Buitenlandchef EU over ultimatum Trump: 50 dagen duurt erg lang

BRUSSEL (ANP/AFP) - De buitenlandchef van de EU heeft voorzichtig positief gereageerd op het ultimatum dat de Amerikaanse president Donald Trump aan Rusland heeft gesteld. Kaja Kallas noemde het tegenover de pers een goede zaak dat Trump een krachtig standpunt inneemt tegenover Rusland. "Aan de andere kant is 50 dagen een erg lange periode als we zien dat er elke dag onschuldige burgers worden gedood."

3 uur geleden
Hamas noemt Netanyahu struikelblok bij overleg

DOHA (ANP/AFP) - Hamas heeft tijdens het moeizaam verlopende overleg over een bestand in de Gazastrook uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die zou een deal in de weg staan. "Netanyahu is bedreven in het dwarsbomen van onderhandelingen en is niet bereid om tot enige overeenkomst te komen", stelt Hamas in een verklaring.

4 uur geleden
Rutte: dankzij deal met VS luchtafweer en raketten voor Oekraïne

WASHINGTON (ANP) - Oekraïne krijgt dankzij een nieuwe wapendeal met de Verenigde Staten "luchtverdedigingswapens, raketten en munitie", zegt NAVO-chef Mark Rutte. Europese landen kopen die van de VS, waarna zij Oekraïne kunnen helpen, zei Rutte op bezoek bij de Amerikaanse president Donald Trump. Er zitten in ieder geval de felbegeerde Patriot-luchtverdedigingssystemen bij, zei Trump.

5 uur geleden
Trump: in 50 dagen Oekraïne-deal, anders heffingen voor Rusland

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten dreigen Rusland met "heel zware heffingen" als het niet binnen vijftig dagen een "deal" sluit over Oekraïne. De Amerikaanse president Donald Trump is "heel ongelukkig" met de houding van het Kremlin, zei hij tijdens een bezoek van NAVO-chef Mark Rutte.

5 uur geleden