Macron houdt voet bij stuk over NAVO
LONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron blijft erbij dat de NAVO hersendood is. Hij zei zittend naast zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump in Londen dat hij vasthoudt aan zijn diagnose en dat duidelijk moet worden wat nu het belangrijkste doel van de militaire alliantie is.
Trump noemde de uitspraak van Macron eerder op de dag beledigend. "Totaal niet te vergelijken met toen ik de NAVO achterhaald noemde", zei hij later op Twitter.
De Fransman hekelde dat de NAVO-landen het niet eens kunnen worden over de definitie van terrorisme. Hij beschuldigde Turkije ervan in Syrië soms samen te werken met strijders die een band hebben met terreurgroep IS.
YPG
De Turkse president Erdogan eist juist volle steun van de NAVO-bondgenoten in het gevecht tegen wat hij terroristen noemt. Ankara beschouwt de Koerdisch-Syrische YPG-militie als een terroristische organisatie.
De YPG is getraind en bewapend door het Westen om tegen IS te strijden. "Als ik naar Turkije kijk, ze vechten nu tegen degenen die schouder aan schouder met ons vochten", aldus Macron, die later een gesprek zal hebben met Erdogan. Hij gaf ook scherpe kritiek op de aankoop door Turkije van het Russische antiraketsysteem S-400. Tegelijkertijd riep Macron op tot een "strategische dialoog" met Rusland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Alles wijst er nu op dat de verdachten van de aanslag op de synagoge in Rotterdam zijn geronseld, zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdagmiddag bij het vragenuur in de Tweede Kamer. "En de mogelijkheid dat Iran betrokken is bij deze aanslag wordt nadrukkelijk ook onderzocht."
52 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Mirjam Sterk van Sport is trots op de Nederlandse atleten die aan de Paralympische Winterspelen hebben deelgenomen. "Het is heel belangrijk dat mensen met een handicap ook in staat zijn om de top te halen", zei ze bij de huldiging van medaillewinnaars in Den Haag. "Ik hoop dat het veel mensen inspireert die ook met een handicap worstelen en laat zien dat het voor hen ook mogelijk is om te gaan sporten en mooie prestaties neer te zetten."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - GroenLinks-PvdA-leider Jesse Klaver was dinsdagochtend kort in Rotterdam, waar zijn partij in peilingen dicht achter Leefbaar Rotterdam lijkt te staan. "Het is nek aan nek", zei Klaver tegen het ANP. "Voor het eerst in een hele lange tijd kan een progressieve partij hier weer de grootste worden."
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - Onderwijsminister Rianne Letschert wil ervoor zorgen dat er binnen vier jaar geen groot lerarentekort meer is. "In een land met een structureel lerarentekort wordt het fundament waar we voor staan, de jeugd opleiden, wel kwetsbaar."
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
20 uur geledenBERLIJN (ANP) - Er is nog geen plan voor een missie in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten op bezoek bij de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in Berlijn. "Zoals altijd staat Nederland open voor suggesties, maar op dit moment ligt er geen concreet voorstel op tafel", aldus Jetten op een gezamenlijke persconferentie.
20 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) ziet een militaire missie in de Straat van Hormuz "op dit moment absoluut niet gebeuren. Daar is ook geen draagvlak voor", zei hij maandag na afloop van de vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.
20 uur geleden