Macron houdt voet bij stuk over NAVO
LONDEN (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron blijft erbij dat de NAVO hersendood is. Hij zei zittend naast zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump in Londen dat hij vasthoudt aan zijn diagnose en dat duidelijk moet worden wat nu het belangrijkste doel van de militaire alliantie is.
Trump noemde de uitspraak van Macron eerder op de dag beledigend. "Totaal niet te vergelijken met toen ik de NAVO achterhaald noemde", zei hij later op Twitter.
De Fransman hekelde dat de NAVO-landen het niet eens kunnen worden over de definitie van terrorisme. Hij beschuldigde Turkije ervan in Syrië soms samen te werken met strijders die een band hebben met terreurgroep IS.
YPG
De Turkse president Erdogan eist juist volle steun van de NAVO-bondgenoten in het gevecht tegen wat hij terroristen noemt. Ankara beschouwt de Koerdisch-Syrische YPG-militie als een terroristische organisatie.
De YPG is getraind en bewapend door het Westen om tegen IS te strijden. "Als ik naar Turkije kijk, ze vechten nu tegen degenen die schouder aan schouder met ons vochten", aldus Macron, die later een gesprek zal hebben met Erdogan. Hij gaf ook scherpe kritiek op de aankoop door Turkije van het Russische antiraketsysteem S-400. Tegelijkertijd riep Macron op tot een "strategische dialoog" met Rusland.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil een half jaar eerder dan gepland ervoor zorgen dat bedrijven en bijvoorbeeld woningbouwprojecten met een kleine stikstofuitstoot geen vergunning hoeven aan te vragen. Dat schrijft minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) in de brief over stikstof. Hij wil dit per 1 juli 2027 mogelijk maken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de zones rond kwetsbare natuur mogen boeren op termijn maximaal 1,5 koe per hectare grond houden. Dat is een van de strengere regels die landbouwminister Jaimi van Essen voorstelt om te zorgen voor minder stikstof op gevoelige natuur. Hij benadrukt dat provincies de mogelijkheid krijgen om daarvan af te wijken en met een eigen plan te komen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower wil nog niet hardop zeggen of zijn fractie voor het aangepaste belastingplan van het kabinet gaat stemmen. Maar hij vindt het naar eigen zeggen "moeilijk argumenten te bedenken" om dat niet te doen. "Volgens mij is er heel veel pijn weggehaald."
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - JA21 kan het belastingplan nu nog niet steunen, maar ziet wel "dat er voorzichtig wat stappen worden gezet". Zo vindt partijleider Joost Eerdmans het bijvoorbeeld positief dat de zogenoemde vrijheidsbijdrage wordt gecompenseerd. Tegelijkertijd mist hij plannen voor ondernemers. Ook ziet hij de eisen van hem en bondgenoten BBB en SGP op niet-financiële thema's niet terug, zoals asiel, abortus of stikstof. "Daar moet op bewogen worden."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie is positief over de aanpassingen van het belastingplan waarmee het kabinet dinsdag is gekomen. Wel blijft de oppositiepartij vragen houden over de plannen voor de vermogenswinstbelasting box 3, zegt fractieleider Mirjam Bikker van de ChristenUnie.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat meer gemeenten gft-afval gaan scheiden. Dat is al verplicht, maar minister Stientje van Veldhoven (Klimaat, D66) wil uitzonderingen op die plicht schrappen uit de wet, schrijft ze in een brief aan de Tweede Kamer. Het is een van de maatregelen die ze voorstelt om afvalstromen landelijk meer op elkaar te laten lijken.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet stelt voor om tientallen miljoenen uit te geven aan onder meer politie, OM en plannen rond AI. Daarmee wil het tegemoetkomen aan wensen uit de oppositie. Ministers Eelco Heinen (VVD) en Eelco Eerenberg (D66) van Financiën noemen in hun brief de Groep Markuszower en 50PLUS als het om veiligheid gaat, en Volt als het om AI gaat.
6 uur geleden