Macron houdt vast aan pensioenhervorming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zet zijn omstreden hervorming van het pensioenstelsel door. Hij zei in zijn nieuwjaarstoespraak dat de plannen "worden uitgevoerd", maar benadrukte ook snel een compromis te willen sluiten met vakbondsleiders die zijn voorstellen van tafel willen.
Macron wil het pensioenstelsel moderniseren door 42 afzonderlijke regelingen samen te voegen. De plannen hebben geleid tot grootschalige protesten in het openbaar vervoer. Tegenstanders hebben uiteenlopende redenen om zich tegen beoogde hervorming te verzetten. Ze vrezen bijvoorbeeld dat ze pas later met pensioen kunnen of er financieel op achteruitgaan.
De Franse leider blikte in zijn toespraak ook vooruit op de brexit. Hij noemde het Britse vertrek uit de EU een "test" voor zijn land. Macron wil dat Frankrijk ook na de brexit een "solide relatie" heeft met het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen heeft via X de afgetreden Britse premier Keir Starmer bedankt. De premier kondigde maandagochtend zijn vertrek aan, onder meer vanwege de toenemende dreiging van een leiderschapsverkiezing binnen zijn partij Labour.
6 minuten geledenLONDEN (ANP) - Keir Starmer treedt af als premier van het Verenigd Koninkrijk. Dat zei hij tijdens een persconferentie voor Downing Street 10. Starmer zei zijn ontslag maandagochtend bij koning Charles te hebben ingediend.
39 minuten geledenLUZERN (ANP/AFP) - De Iraanse delegatie is teruggekeerd naar Teheran, na een achttien uur durende gespreksronde met de VS in Zwitserland. Dat melden Iraanse media. De strijdende partijen waren bijeen in een resort nabij het Zwitserse Luzern om daar de details uit te werken rond de eerder aangekondigde voorlopige overeenkomst tussen de twee landen.
1 uur geledenKINSHASA (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo is opgelopen tot boven de duizend. Zondagavond meldden de plaatselijke autoriteiten 1003 bevestigde gevallen. 254 mensen zijn aan het virus overleden.
1 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-minister van Justitie Park Sung-jae is veroordeeld tot 25 jaar cel. Dat meldt persbureau Yonhap. Dit vanwege zijn betrokkenheid bij het afkondigen van de staat van beleg door oud-president Yoon Suk-yeol eind 2024.
1 uur geledenMANILA (ANP/RTR) - Bij een schietpartij op een school in de Filipijnen zijn drie doden gevallen. Vijf mensen raakten gewond. Dat meldt de Filipijnse politie.
4 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - Rond de nipte uitslag van de presidentsverkiezingen in Colombia heerst spanning. Demonstranten in de stad Cali hebben Amerikaanse vlaggen in brand gestoken en botsten met de oproerpolitie. De politie heeft traangas ingezet om een menigte van duizenden mensen uiteen te drijven. Sommige demonstranten gooiden met stenen.
7 uur geleden