Macron houdt vast aan pensioenhervorming
PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron zet zijn omstreden hervorming van het pensioenstelsel door. Hij zei in zijn nieuwjaarstoespraak dat de plannen "worden uitgevoerd", maar benadrukte ook snel een compromis te willen sluiten met vakbondsleiders die zijn voorstellen van tafel willen.
Macron wil het pensioenstelsel moderniseren door 42 afzonderlijke regelingen samen te voegen. De plannen hebben geleid tot grootschalige protesten in het openbaar vervoer. Tegenstanders hebben uiteenlopende redenen om zich tegen beoogde hervorming te verzetten. Ze vrezen bijvoorbeeld dat ze pas later met pensioen kunnen of er financieel op achteruitgaan.
De Franse leider blikte in zijn toespraak ook vooruit op de brexit. Hij noemde het Britse vertrek uit de EU een "test" voor zijn land. Macron wil dat Frankrijk ook na de brexit een "solide relatie" heeft met het Verenigd Koninkrijk.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - Noodweer in China heeft al aan zeker tien mensen het leven gekost, melden staatsmedia in het land. De Chinese leider Xi Jinping heeft dinsdag volgens staatszender CCTV opgeroepen tot reddingsoperaties waarbij "alles op alles wordt gezet".
15 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Vanuit de Democratische Partij klinkt steeds meer kritiek op Graham Platner na beschuldigingen van seksueel misbruik. Nieuwssite Politico publiceerde maandag een reeks interviews met een vrouw die in het verleden met de 41-jarige Democraat datete. Zij beticht hem ervan dat hij haar bijna vijf jaar geleden dwong seks met hem te hebben.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Niet ver van de Straat van Hormuz, voor de kust van Oman, is een olietanker getroffen door een "onbekend projectiel". De Britse maritieme organisatie UKMTO laat weten dat door de aanval brand uitbrak aan boord van het schip dat in zuidelijke richting voer.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de recente aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 3535, aldus de autoriteiten. Op 24 juni werd het noorden van het Zuid-Amerikaanse land getroffen door twee bevingen vlak na elkaar met een kracht van 7.2 en 7.5. Vooral de noordelijke kustregio La Guaira werd zwaar getroffen.
9 uur geledenHAVANA (ANP/AFP) - Cuba kampt weer met een landelijke stroomstoring, meldt het staatselektriciteitsbedrijf UNE. Dat is de derde keer sinds het begin van het jaar. UNE doet nog onderzoek naar de oorzaak.
10 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is maandag aangekomen in Syrië. Hij is daarmee de eerste regeringsleider uit de EU die Syrië bezoekt sinds rebellen president Bashar al-Assad in december 2024 verdreven.
11 uur geledenANKARA (ANP) - De defensie-industrie kan niet meer verwerken dan de NAVO-landen nu uitgeven aan hun verdediging, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Europese landen voeren hun defensiebudgetten volgens hem zo snel op dat het plafond is bereikt.
11 uur geleden