Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron houdt Midden-Oostentop woensdag in Parijs

Macron houdt Midden-Oostentop woensdag in Parijs

PARIJS (AFP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron ontvangt woensdag in Parijs een aantal ministers van Buitenlandse Zaken van landen in het Midden-Oosten en andere islamitische landen. Hij wil met hen de toestand in het Midden-Oosten bespreken, mogelijk naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn daar sinds 7 oktober al meer dan 14.000 doden, overwegend vrouwen en kinderen, gevallen door bombardementen.

De minitop wordt bijgewoond door de voorzitter van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, een bewindsman van de Palestijnse Autoriteit, en ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Indonesië, Jordanië, Saudi-Arabië en Turkije. Ook Nigeria, waar de helft van de bevolking moslim is, stuurt de buitenlandminister.

Meer uit Buitenland

Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.

1 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

2 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

2 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

2 uur geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

2 uur geleden
VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

3 uur geleden