Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron houdt Midden-Oostentop woensdag in Parijs

Macron houdt Midden-Oostentop woensdag in Parijs

PARIJS (AFP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron ontvangt woensdag in Parijs een aantal ministers van Buitenlandse Zaken van landen in het Midden-Oosten en andere islamitische landen. Hij wil met hen de toestand in het Midden-Oosten bespreken, mogelijk naar aanleiding van de bloedige Israëlische aanvallen op de Gazastrook. Volgens de plaatselijke autoriteiten zijn daar sinds 7 oktober al meer dan 14.000 doden, overwegend vrouwen en kinderen, gevallen door bombardementen.

De minitop wordt bijgewoond door de voorzitter van de Arabische Liga, Ahmed Aboul Gheit, een bewindsman van de Palestijnse Autoriteit, en ministers van Buitenlandse Zaken van Egypte, Indonesië, Jordanië, Saudi-Arabië en Turkije. Ook Nigeria, waar de helft van de bevolking moslim is, stuurt de buitenlandminister.

Meer uit Buitenland

VS-minister Rubio optimistisch over voorlopig akkoord met Iran

NEW DELHI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio is optimistisch over een voorlopige deal met Iran en hoopt dat die zondag nog kan worden aangekondigd.

30 minuten geleden
Iraanse media: nucleaire kwestie geen onderdeel langer bestand

TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.

1 uur geleden
Pakistan spreekt over betekenisvolle voortuitgang Iran en VS

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.

2 uur geleden
Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

5 uur geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP/AFP/RTR) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met veel drones en raketten. Volgens de autoriteiten vielen in de regio Kyiv zeker vier doden en zestig gewonden.

7 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

7 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

9 uur geleden