Macron hoopt op snelle politieke stabiliteit na vertrek Truss
BRUSSEL (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron hoopt dat er na het aftreden van de Britse premier Liz Truss snel weer politieke stabiliteit in het land komt. Bij aankomst op een EU-top in Brussel zei hij "geen commentaar te geven op de binnenlandse Britse politiek". Hij zei wel het belangrijk te vinden dat "Groot-Brittannië zo snel mogelijk politieke stabiliteit hervindt, dat is alles wat ik wens".
Ook zei Macron dat hij het "persoonlijk" altijd droevig vindt een collega te moeten zien vertrekken.
De voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen, weigerde in Brussel desgevraagd iets over het aftreden van Truss te zeggen en hield het bij een vriendelijke lach.
Het Witte Huis heeft laten weten "nauwe banden" te zullen hebben met welke opvolger van Liz Truss ook. Er komt later op de dag naar verwachting nog een verklaring van president Joe Biden.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Het nucleaire programma van Iran vormt volgens het Iraanse nieuwsagentschap Tasnim geen onderdeel van het memorandum van overeenstemming waar Iran en de VS aan de hand van Pakistan aan werken. Nucleaire onderhandelingen worden gevoerd na aanvaarding van het voorlopige akkoord en de verlenging van het bestand met zestig dagen.
7 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Bemiddelaar Pakistan ziet "een betekenisvolle vooruitgang" in de onderhandelingen tussen Iran en de VS die zicht biedt op "een positieve en duurzame uitkomst". Dit zei de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Mohammad Ishaq Dar.
42 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.
8 uur geleden