Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: haast maken met nieuw kabinet Libanon

Macron: haast maken met nieuw kabinet Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft er dit weekeinde bij politieke leiders in Libanon op aangedrongen nog deze week een nieuwe regering te vormen. Hij belde zaterdag met de Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri, die zich nog niet kan vinden in voorstellen van de nieuwe premier Mustapha Adib.

Macron eist snelle hervormingen in Libanon in ruil voor financiële steun. Op 1 september zei hij dat de politieke leiders in Libanon ermee hadden ingestemd binnen twee weken een regering van deskundigen te vormen. Maar parlementsvoorzitter Berri vindt dat hij bij de vorming van een nieuwe regering te weinig gehoord wordt, zei zijn kantoor zondag in een verklaring. Ook zou Berri erop aandringen dat het cruciale ministerie van Financiën in handen blijft van de sjiieten.

Betogers die hervormingen eisten, wilden ook dat Berri het veld zou ruimen. Ze zien hem als een exponent van het vastgelopen stelsel in het land waar functies worden verdeeld op basis van de geloofsgemeenschap. De president moet een christen zijn, de premier een soenniet en de parlementsvoorzitter een sjiiet.

Meer uit Buitenland

Gewonden en schade door tornado in Zuid-Frankrijk

POMAS (ANP) - Een dorp in het zuiden van Frankrijk is getroffen door een tornado. 26 personen raakten gewond, melden de lokale autoriteiten op X. Vijf van hen moesten naar het ziekenhuis. Volgens BFMTV worden nog twee mensen vermist, die mogelijk onder het puin van hun ingestorte huis liggen.

2 uur geleden
Iran zegt plan voor twee jaar te hebben tegen sancties VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran zegt volledig voorbereid te zijn op de nieuwe Amerikaanse sancties die maandag werden aangekondigd. Economieminister Ali Madanizadeh claimt dat er een plan voor twee jaar ligt om de maatregelen tegen te gaan.

2 uur geleden
Spanje vraagt EU om noodfinanciering voor migrantencrisis Ceuta

MADRID (ANP) - De Spaanse regering heeft een officieel verzoek ingediend bij de Europese Unie voor noodfinanciering om de migrantencrisis in Ceuta aan te pakken. Een woordvoerder van de Europese Commissie bevestigt aan persbureau EFE dat dat verzoek ontvangen is en snel zal worden beoordeeld.

4 uur geleden
VS nemen vergaande economische maatregelen tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten beginnen een "economische aanval" op Iran. Dat zegt de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tijdens een persconferentie. Het doel van deze "Operation Economic Outcast" is om iedere "economische levensader" van Iran af te snijden en het Iran zo onmogelijk te maken ooit een nucleair wapen te bemachtigen.

4 uur geleden
Nieuwe Colombiaanse president beveelt deportatie van migranten

BOGOTÁ (ANP/AFP) - De Colombiaanse president Abelardo de la Espriella heeft de immigratiedienst opgedragen om te beginnen met de deportatie van migranten. Het gaat in eerste instantie om ongedocumenteerden die zijn veroordeeld voor een misdaad; later gaat het om iedereen zonder legale verblijfsstatus.

4 uur geleden
Oud-lid Pussy Riot zegt gedwongen Kremlin-spion te zijn geweest

MOSKOU (ANP) - Rita Flores, een voormalig lid van de Russische punkband Pussy Riot, zegt jarenlang gedwongen als informant te hebben gewerkt voor de Russische veiligheidsdienst FSB. Ze zou informatie hebben moeten verzamelen over critici van het Kremlin en moest zelfs haar eigen ex-vriend naar een café lokken waar hij zou worden omgelegd, schrijft The Moscow Times.

5 uur geleden
Beroemde Belgische 'taartengooier' overleden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische 'taartengooier' Noël Godin is op 80-jarige leeftijd overleden, heeft zijn echtgenote bekendgemaakt. Godin was onder meer schrijver en acteur, maar werd vooral bekend door het gooien van taarten naar beroemdheden, zoals Microsoft-oprichter Bill Gates, de Franse oud-president Nicolas Sarkozy en zanger Patrick Bruel.

7 uur geleden