Macron: haast maken met nieuw kabinet Libanon
BEIROET (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft er dit weekeinde bij politieke leiders in Libanon op aangedrongen nog deze week een nieuwe regering te vormen. Hij belde zaterdag met de Libanese parlementsvoorzitter Nabih Berri, die zich nog niet kan vinden in voorstellen van de nieuwe premier Mustapha Adib.
Macron eist snelle hervormingen in Libanon in ruil voor financiële steun. Op 1 september zei hij dat de politieke leiders in Libanon ermee hadden ingestemd binnen twee weken een regering van deskundigen te vormen. Maar parlementsvoorzitter Berri vindt dat hij bij de vorming van een nieuwe regering te weinig gehoord wordt, zei zijn kantoor zondag in een verklaring. Ook zou Berri erop aandringen dat het cruciale ministerie van Financiën in handen blijft van de sjiieten.
Betogers die hervormingen eisten, wilden ook dat Berri het veld zou ruimen. Ze zien hem als een exponent van het vastgelopen stelsel in het land waar functies worden verdeeld op basis van de geloofsgemeenschap. De president moet een christen zijn, de premier een soenniet en de parlementsvoorzitter een sjiiet.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Enkele tienduizenden mensen hebben zondag deelgenomen aan de Klimaatmars 2026 in de Belgische hoofdstad Brussel. Officiële deelnamecijfers van de politie en organisatie volgen nog, aldus persbureau Belga.
1 uur geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR/DPA) - Een dag na de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad heeft een onbekend projectiel opnieuw een terminal van de luchthaven geraakt, meldt de door Saudi-Arabië geleide internationale coalitie die strijdt tegen de Houthi-rebellen in Jemen. Volgens de Saudische luchtvaartautoriteit is door de aanval een onbekend aantal mensen gewond geraakt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland hebben overeenstemming bereikt over een "energiebestand", meldt de Amerikaanse president Donald Trump op sociale media. Dat betekent dat beide landen geen aanvallen meer zullen uitvoeren op elkaars energievoorzieningen.
4 uur geledenDJIBOUTI (ANP/AFP) - Het dodental na het zinken van een boot voor de kust van Djibouti is opgelopen tot 139, nadat er nog eens dertig lichamen zijn geborgen. Dat meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM) van de Verenigde Naties. Ongeveer 84 mensen worden nog vermist na de scheepsramp.
5 uur geledenWARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - Poolse veiligheidsdiensten voeren zondag crisisoverleg na informatie over een mogelijke aanslag die zou zijn gepland op premier Donald Tusk en minister van Defensie Władysław Kosiniak-Kamysz, meldt een woordvoerder.
5 uur geledenBURSA (ANP/AFP) - Door een ernstig ongeluk in het westen van Turkije zijn zondag zeker elf mensen om het leven gekomen en raakten minstens 27 mensen gewond, melden de autoriteiten.
8 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
8 uur geleden