Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: grote rol voor China bij bereiken vrede in Oekraïne

Macron: grote rol voor China bij bereiken vrede in Oekraïne

BEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron denkt dat China een "grote rol" te spelen heeft bij het bereiken van vrede in Oekraïne. Hij zei dat aan het begin van zijn driedaagse bezoek aan Beijing, waarvan het hoogtepunt een overleg met de Chinese leider Xi Jinping is.

Macron zei tijdens een bijeenkomst van de Franse gemeenschap dat Frankrijk met China zal proberen te werken "in deze gedeelde verantwoordelijkheid voor vrede en stabiliteit" in Oekraïne. Volgens de president kan China een belangrijke rol spelen door zijn nauwe band met Rusland. Die twee landen trekken steeds meer met elkaar op.

Het bezoek van Macron aan China is zijn eerste in vier jaar tijd. Hij spreekt Xi donderdag tijdens een overleg met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Dat gesprek gaat naar verwachting vooral over Oekraïne. De twee Europeanen ontmoetten elkaar maandag in Parijs om voorbereidingen te treffen. Von der Leyen waarschuwde Beijing vorige week tegen het verlenen van steun aan Rusland voor de oorlog in Oekraïne.

China presenteert zich als neutrale partij als het om de oorlog gaat. Het land doet niet mee aan sancties tegen Rusland, maar roept wel op tot het beëindigen van het geweld. De regering in Beijing kwam eind februari, toen de Russische invasie een jaar duurde, met een vredesplan voor Oekraïne. Sommige critici stellen dat China met zijn houding de oorlog stilzwijgend goedkeurt.

Meer uit Buitenland

Noord-Korea test nieuw multifunctioneel raketlanceersysteem

PYONGYANG (ANP) - Noord-Korea heeft onder toezicht van leider Kim Jong-un een combinatie van tactische ballistische raketten, artillerieraketten en precisiekruisraketten getest die ontworpen zijn voor "moderne oorlogsvoering" en "verbeterde gevechtstoepassing". Dat meldt staatspersbureau KCNA.

52 minuten geleden
Libanon stelt dodental door Israëlische aanvallen bij naar 31

BEIROET (ANP) - Libanon meldt dat Israëlische luchtaanvallen dinsdag in het zuiden van het land aan 31 mensen het leven hebben gekost. Israël gaf dinsdag aan de aanvallen te intensiveren, ondanks een wapenstilstand. Het land zegt dat de aanvallen gericht zijn tegen de Libanese beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Gazaanse autoriteiten: zeven doden door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.

4 uur geleden
Grondtroepen Israël nu ook ten noorden van 'gele lijn' Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.

9 uur geleden
Internettoegang in Iran weer gedeeltelijk hersteld

TEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.

10 uur geleden
Iran: VS hebben staakt-het-vuren met voeten getreden

TEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.

11 uur geleden
Belgische politici betuigen medeleven na ongeluk schoolbus

BRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.

12 uur geleden