Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: grote rol voor China bij bereiken vrede in Oekraïne

Macron: grote rol voor China bij bereiken vrede in Oekraïne

BEIJING (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron denkt dat China een "grote rol" te spelen heeft bij het bereiken van vrede in Oekraïne. Hij zei dat aan het begin van zijn driedaagse bezoek aan Beijing, waarvan het hoogtepunt een overleg met de Chinese leider Xi Jinping is.

Macron zei tijdens een bijeenkomst van de Franse gemeenschap dat Frankrijk met China zal proberen te werken "in deze gedeelde verantwoordelijkheid voor vrede en stabiliteit" in Oekraïne. Volgens de president kan China een belangrijke rol spelen door zijn nauwe band met Rusland. Die twee landen trekken steeds meer met elkaar op.

Het bezoek van Macron aan China is zijn eerste in vier jaar tijd. Hij spreekt Xi donderdag tijdens een overleg met Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen. Dat gesprek gaat naar verwachting vooral over Oekraïne. De twee Europeanen ontmoetten elkaar maandag in Parijs om voorbereidingen te treffen. Von der Leyen waarschuwde Beijing vorige week tegen het verlenen van steun aan Rusland voor de oorlog in Oekraïne.

China presenteert zich als neutrale partij als het om de oorlog gaat. Het land doet niet mee aan sancties tegen Rusland, maar roept wel op tot het beëindigen van het geweld. De regering in Beijing kwam eind februari, toen de Russische invasie een jaar duurde, met een vredesplan voor Oekraïne. Sommige critici stellen dat China met zijn houding de oorlog stilzwijgend goedkeurt.

Meer uit Buitenland

Bloomberg: SpaceX maakt internetdienst Starlink gratis in Iran

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX van Elon Musk biedt zijn internetdienst Starlink gratis aan in Iran, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. De Iraanse autoriteiten hebben vorige week een internetblokkade ingevoerd wegens de aanhoudende demonstraties in het land.

37 minuten geleden
Aanklagers VS stappen op na dodelijke schietpartij in Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Drie federale aanklagers in Minnesota hebben dinsdag ontslag genomen vanwege de schietpartij in Minneapolis waarbij Nicole Renee Good werd neergeschoten door de immigratiedienst (ICE), schrijft The New York Times. Volgens de krant stapten ze op vanwege een onderzoek naar de weduwe van Good en de terughoudendheid van het ministerie om de schutter te onderzoeken.

1 uur geleden
Axios: Witkoff ontmoette ex-kroonprins Iran in geheim overleg

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft het afgelopen weekend in het geheim de voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, ontmoet. Dat meldt een hoge Amerikaanse functionaris aan nieuwssite Axios. Ze zouden het hebben gehad over de aanhoudende protesten in Iran.

1 uur geleden
VS bestempelen Moslimbroederschap als terroristische organisatie

WASHINGTON (AFP) - De Verenigde Staten hebben de Moslimbroederschap in Egypte, Libanon en Jordanië aangemerkt als een buitenlandse terroristische organisatie. Afgelopen november gaf de Amerikaanse president Donald Trump al aan hiervoor de eerste stappen te hebben gezet.

3 uur geleden
Amerikaanse oud-president Clinton blijft weg van Epstein-verhoor

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton is dinsdag niet verschenen bij een verhoor voor een commissie van het Huis van Afgevaardigden, die onderzoek doet naar de invloedrijke contacten van zedendelinquent Jeffrey Epstein. De commissie wil daarom volgende week een procedure beginnen voor minachting van het Congres.

3 uur geleden
HRANA meldt ruim 2000 geverifieerde doden bij protesten Iran

TEHERAN (ANP/RTR) - HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran, meldt meer dan 2000 geverifieerde doden bij de protesten in Iran. Door een internetblokkade is het moeilijk om informatie te krijgen over slachtoffers. Getallen hierover lopen tot nu toe erg uiteen.

4 uur geleden
Oeganda sluit internet af voorafgaand aan verkiezingen

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese regering sluit het internet in het land af voorafgaand aan de presidentsverkiezingen van donderdag. Dat is volgens de Oegandese communicatiecommissie nodig om "de snelle verspreiding van onlinemisinformatie, desinformatie, verkiezingsfraude en aanverwante risico's tegen te gaan".

4 uur geleden