Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: geen plaats voor Rusland op Spelen in Parijs

Macron: geen plaats voor Rusland op Spelen in Parijs

PARIJS (ANP) - Op de Olympische Zomerspelen van 2024 in Parijs is geen plaats voor een Rusland dat oorlogsmisdaden heeft begaan in buurland Oekraïne. Dat zegt de Franse president Emmanuel Macron in een interview met L'Equipe op woensdag.

"Het is duidelijk dat de Russische vlag niet aanwezig kan zijn op de Spelen in Parijs. Dat is geloof ik de consensus", zegt Macron in het interview met de sportkrant, eraan toevoegend dat Moskou "oorlogsmisdaden heeft begaan en kinderen heeft gedeporteerd." Het Internationaal Strafhof vaardigde in maart arrestatiebevelen uit voor onder andere de Russische president Vladimir Poetin wegens het illegaal deporteren van honderden Oekraïense kinderen.

Hoewel het Internationaal Olympisch Comité (IOC) Rusland en bondgenoot Belarus nog geen uitnodiging heeft gestuurd voor de Spelen, wil het wel dat individuele atleten uit beiden landen aan de Spelen mogen deelnemen. Verschillende internationale sportbonden, zoals de internationale atletiekunie, zijn daar geen voorstander van.

Gevraagd naar de mogelijke deelname van individuele Russische atleten, zegt het Franse staatshoofd: "Ik wil dat het een gezamenlijke beslissing is van de Olympische wereld. Het is niet de gaststaat die dat moet beslissen. Ik heb het volste vertrouwen in Thomas Bach." Duitser Bach is de voorzitter van het IOC.

Macron zegt begrip te hebben voor die Russische atleten die een heel leven trainen voor de Spelen en het niet eens zijn met de oorlog. Het komt er volgens hem op aan die te onderscheiden van de medeplichtigen. Oekraïne moet betrokken worden bij de gesprekken daarover, aldus Macron. "Dit is de evenwichtsoefening die we zullen moeten maken."

Meer uit Buitenland

Spaanse premier: Iranconflict groter risico dan oorlog in Irak

MADRID (ANP/RTR/AFP) - De huidige oorlog in het Midden-Oosten stelt de wereld mogelijk voor "veel grotere" problemen dan de Amerikaanse invasie van Irak in 2003. Dat zei de Spaanse premier Pedro Sánchez tegenover het parlement. "Dit is niet hetzelfde scenario als de illegale oorlog in Irak. We staan voor iets veel ergers, veel ergers, met in potentie gevolgen die veel breder en verder strekken", aldus Sánchez.

6 minuten geleden
Twee arrestaties om brandstichting Joodse ambulances Londen

LONDEN (ANP) - De politie heeft in Londen twee mannen aangehouden in verband met de brandstichting in geparkeerde ambulances van een Joodse vrijwilligersorganisatie afgelopen maandag. De zaak wordt gezien als een "antisemitisch haatmisdrijf".

28 minuten geleden
VS hebben vijftienpuntenplan voorgelegd aan Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben Iran een vijftienpuntenplan voor een einde aan de oorlog in het Midden-Oosten voorgelegd. Dat meldt The New York Times op basis van ingewijden. Het plan zou zijn overhandigd door Pakistan, dat dinsdag al aankondigde "klaar te zijn" de rol van gastland op zich te nemen voor mogelijke vredesgesprekken.

1 uur geleden
Bijna 150.000 Oekraïners zonder stroom na Russische aanval

TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.

2 uur geleden
Iran: VS onderhandelen met zichzelf

TEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".

3 uur geleden
Aanvallen op Teheran, Israël en Golfstaten

TEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.

4 uur geleden
Negen doden bij Israëlische aanvallen in zuidelijk Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.

4 uur geleden