Macron feliciteert Trump met overwinning
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron, feliciteert Donald Trump in een bericht op X. "Ik ben klaar om samen te werken zoals we dat vier jaar hebben gedaan", aldus Macron.
Een woordvoerder van de Franse overheid zei dat Europa haar eigen lot in handen moet nemen. "We moeten onszelf niet afvragen wat de Verenigde Staten zullen doen, maar waartoe Europa in staat is. In een aantal belangrijke sectoren, defensie, industrieel herstel en decarbonisatie, moeten we de leiding nemen over ons eigen lot", zei de woordvoerder. Trump heeft de presidentsverkiezingen nog niet officieel gewonnen, maar werd door Fox News als winnaar benoemd en claimde zijn overwinning in een toespraak.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De grote verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt is een duidelijk signaal aan Berlijn en bondskanselier Friedrich Merz om veel meer te doen om de economie te stimuleren. Dat zegt de voorzitter van de belangenorganisatie voor middelgrote en kleine bedrijven in Duitsland.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een bijeenkomst van een nieuwe defensiewerkgroep onder leiding van EU-buitenlandchef Kaja Kallas die deze week gepland stond, gaat niet door. Dat melden meerdere media, waaronder Politico.
27 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - In Nepal wordt maandag een dag van nationale rouw gehouden voor de slachtoffers van de dodelijke vloedgolf bijna twee weken terug. Toch organiseert de regering geen herdenkingen, omdat reddingswerkers bij zoekacties nog altijd hopen overlevenden te vinden.
44 minuten geledenKFAR REMAN (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op het zuiden van Libanon in de nacht van zondag op maandag zijn zeker elf mensen omgekomen, melden Libanese media.
1 uur geledenPARIJS/WARSCHAU (ANP/RTR/DPA) - In veel Europese landen wordt met zorg gekeken naar de verkiezingswinst van Alternative für Deutschland (AfD) in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt. Ideologische bondgenoten vieren de overwinning, terwijl Franse en Poolse ministers spreken van een "zorgwekkend signaal".
1 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De hulpverlening aan de Gazastrook heeft volgens het Rode Kruis een kritiek dieptepunt bereikt. De hulporganisatie meldt dat de Palestijnse Rode Halve Maan in augustus slechts 93 pallets met hulpgoederen ontving, het laagste maandelijkse aantal sinds het ingaan van het staakt-het-vuren in oktober vorig jaar.
1 uur geledenMAAGDENBURG (ANP) - De radicaalrechtse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft bij de verkiezingen in de Duitse deelstaat Saksen-Anhalt net geen absolute meerderheid behaald. Uit de voorlopige resultaten blijkt dat AfD 43,8 procent van de stemmen kreeg. Dat is twee keer zo veel als tijdens de verkiezingen van 2021.
6 uur geleden