Macron feliciteert Trump met overwinning
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron, feliciteert Donald Trump in een bericht op X. "Ik ben klaar om samen te werken zoals we dat vier jaar hebben gedaan", aldus Macron.
Een woordvoerder van de Franse overheid zei dat Europa haar eigen lot in handen moet nemen. "We moeten onszelf niet afvragen wat de Verenigde Staten zullen doen, maar waartoe Europa in staat is. In een aantal belangrijke sectoren, defensie, industrieel herstel en decarbonisatie, moeten we de leiding nemen over ons eigen lot", zei de woordvoerder. Trump heeft de presidentsverkiezingen nog niet officieel gewonnen, maar werd door Fox News als winnaar benoemd en claimde zijn overwinning in een toespraak.
Meer uit Buitenland
ANDØYA (ANP) - De Duitse raketstartup Isar Aerospace heeft zaterdag zijn tweede testvlucht met een raket uitgevoerd vanuit het Noorse Andøya.
7 minuten geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zaterdag "buitengewoon openhartige" gesprekken gevoerd over hoe de oorlog in Oekraïne moet worden beëindigd met de Amerikaanse gezanten Jared Kushner en Steve Witkoff. Dat maakte het Kremlin bekend.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins William woont volgende week namens zijn vader koning Charles de uitvaart van de Noorse koning Harald bij. De Britse troonopvolger reist voor de plechtigheid op 9 september naar Noorwegen, heeft Buckingham Palace zaterdag bekendgemaakt.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israëlische aanvallen in het zuiden en oosten van Libanon hebben vier mensen het leven gekost, aldus de Libanese autoriteiten. Israël zegt te hebben geanticipeerd op een aankomende Hezbollah-aanval.
9 uur geledenBELGRADO (ANP/AFP) - Op een herdenkingsdienst voor de deze week overleden Servische oorlogsmisdadiger Ratko Mladić in Belgrado zijn zo'n driehonderd mensen afgekomen, onder wie oud-militairen, een minister, familieleden en diverse functionarissen.
9 uur geledenMOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft alsnog verordonneerd de aanvallen op Kyiv te staken rond het bezoek van een Amerikaanse delegatie aan de Oekraïense hoofdstad. Zondag ontmoeten de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner daar president Volodymyr Zelensky, in een poging de oorlog in Oekraïne ten einde te brengen. Het bestand duurt drie dagen en treedt per middernacht in.
11 uur geledenPUILAURENS (ANP/BELGA) - Een grote natuurbrand in het Zuid-Franse departement Aude vraagt om veel inzet van brandweer en andere hulpdiensten, zo melden diverse Franse media.
12 uur geleden