Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: EU-landen zijn het eerlijk gezegd oneens over Gaza

Macron: EU-landen zijn het eerlijk gezegd oneens over Gaza

LAUSANNE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron geeft toe dat Europese landen verdeeld zijn over de oorlog tussen Israël en Hamas. De Europese Unie zegt een gemeenschappelijk standpunt in te nemen, maar "er zijn op dit vlak veel verschillen tussen de landen", zei hij tijdens een toespraak op een Zwitserse universiteit. Buiten werd tegen het Franse standpunt geprotesteerd.

"Het recht van Israël om zichzelf te verdedigen, is geen rechtvaardiging voor bombardementen op burgers, of om kinderen, families, te laten omkomen bij deze bombardementen", aldus de president. "Het mag geen totale oorlog worden zonder regels." Macron vindt dat gevechten onmiddellijk gestopt moeten worden.

Uiteindelijk wil Macron een humanitair bestand, al is daar "eerlijk gezegd op Europees niveau geen gedeeld standpunt" over. Dat heeft volgens hem diplomatieke en interne politieke redenen. Zijn eigen regering staat vergeleken met andere Europese landen kritischer tegenover Israël. Ook heeft Frankrijk vorige week een internationale conferentie georganiseerd voor humanitaire steun aan Gaza.

Betogers

Buiten de Universiteit van Lausanne stonden ongeveer tweehonderd pro-Palestijnse betogers. Ze riepen "Macron medeplichtig" en droegen spandoeken bij zich met teksten als "stop genocide" en "bevrijd Palestina". Binnen was protest niet toegestaan.

Macron sprak in Zwitserland over het belang van Europa als middel tegen nationalisme en conflicten.

Meer uit Buitenland

Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

12 minuten geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

51 minuten geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

4 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

4 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

6 uur geleden
Honderdduizenden huishoudens in Kyiv hebben weer stroom

KYIV (ANP/RTR) - Bijna 750.000 huishoudens in het Oekraïense Kyiv hebben weer stroom, nadat hun elektriciteit was uitgevallen door Russische aanvallen. Ook in de regio rondom de hoofdstad zijn reparaties uitgevoerd aan het beschadigde elektriciteitsnetwerk, maar niet iedereen heeft weer stroom.

7 uur geleden
Franse actrice Brigitte Bardot (91) overleden

PARIJS (ANP/AFP) - Actrice Brigitte Bardot is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de Fondation Brigitte Bardot zondag bekendgemaakt. De Française stelde onlangs haar fans nog gerust, nadat ze voor de tweede keer in korte tijd in het ziekenhuis was opgenomen.

7 uur geleden