Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: EU-landen zijn het eerlijk gezegd oneens over Gaza

Macron: EU-landen zijn het eerlijk gezegd oneens over Gaza

LAUSANNE (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron geeft toe dat Europese landen verdeeld zijn over de oorlog tussen Israël en Hamas. De Europese Unie zegt een gemeenschappelijk standpunt in te nemen, maar "er zijn op dit vlak veel verschillen tussen de landen", zei hij tijdens een toespraak op een Zwitserse universiteit. Buiten werd tegen het Franse standpunt geprotesteerd.

"Het recht van Israël om zichzelf te verdedigen, is geen rechtvaardiging voor bombardementen op burgers, of om kinderen, families, te laten omkomen bij deze bombardementen", aldus de president. "Het mag geen totale oorlog worden zonder regels." Macron vindt dat gevechten onmiddellijk gestopt moeten worden.

Uiteindelijk wil Macron een humanitair bestand, al is daar "eerlijk gezegd op Europees niveau geen gedeeld standpunt" over. Dat heeft volgens hem diplomatieke en interne politieke redenen. Zijn eigen regering staat vergeleken met andere Europese landen kritischer tegenover Israël. Ook heeft Frankrijk vorige week een internationale conferentie georganiseerd voor humanitaire steun aan Gaza.

Betogers

Buiten de Universiteit van Lausanne stonden ongeveer tweehonderd pro-Palestijnse betogers. Ze riepen "Macron medeplichtig" en droegen spandoeken bij zich met teksten als "stop genocide" en "bevrijd Palestina". Binnen was protest niet toegestaan.

Macron sprak in Zwitserland over het belang van Europa als middel tegen nationalisme en conflicten.

Meer uit Buitenland

Iran voert luchtaanvallen uit op Israël, explosies in Jeruzalem

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran heeft in de nacht van woensdag op donderdag raketten afgevuurd op Israël. Dat melden zowel het Israëlische leger als staatsmedia in Iran.

38 minuten geleden
Israël voert luchtaanvallen uit op zuiden van Beiroet

BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.

4 uur geleden
Justitieminister Bondi gedagvaard om te getuigen in zaak-Epstein

WASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.

4 uur geleden
Senaat VS stemt tegen resolutie inperken macht Trump

WASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.

6 uur geleden
Israël versoepelt beperkingen, mensen mogen weer naar hun werk

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.

8 uur geleden
Hezbollah-leider geeft zich niet over en noemt verzet enige optie

BEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.

8 uur geleden
Israël meldt nieuwe aanvallen op Iran, krachtige explosie gehoord

TEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.

9 uur geleden