
Macron en Von der Leyen dreigen met meer sancties voor Rusland
BRUSSEL (ANP/DPA) - De Franse president Emmanuel Macron en Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen willen dat Rusland instemt met het voorstel voor een dertigdaags staakt-het-vuren in Oekraïne. Ze zeggen op X dat Europa bereid is om meer sancties op te leggen aan Moskou als het blijft weigeren of als het bestand wordt geschonden.
"De bal ligt nu bij Rusland", schrijft Von der Leyen. "Wij staan klaar om zware druk op Rusland uit te oefenen en verdere strenge sancties op te leggen als een staakt-het-vuren wordt geschonden."
Macron verwacht dat die sancties gezamenlijk met de Amerikanen kunnen worden opgesteld. "Als Moskou blijft dwarsliggen, zullen we de druk verhogen. Samen als Europeanen en in nauwe samenwerking met de Verenigde Staten. We verwelkomen de oproep van president Donald Trump om actie te ondernemen in die richting."
Niet intimideren
Trump hamert al maanden op een snel bestand tussen Oekraïne en Rusland. Hij dreigde ook al met extra sancties als Rusland niet snel instemt.
De woordvoerder van het Kremlin verklaart dat Rusland zich niet laat intimideren en inmiddels gewend is geraakt aan strafmaatregelen. "We denken al na over wat we gaan doen nadat deze sancties zijn opgelegd, hoe we de gevolgen ervan kunnen beperken", aldus de zegsman zaterdag. "Het is zinloos om ons met sancties te proberen bang te maken."
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De demonstratie van de radicaal-rechtse Tommy Robinson in Londen heeft meer dan honderdduizend mensen op de been gebracht. Er is ook een tegenbetoging, waar vooralsnog enkele duizenden demonstranten op af zijn gekomen.
4 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - President Donald Trump heeft NAVO-landen een brief geschreven waarin hij zegt dat ze eerst moeten stoppen met olie uit Rusland te importeren en zelf met strenge sancties moeten komen, voordat de VS overgaan tot meer sancties tegen Rusland.
2 uur geledenTIRANA (ANP/DPA) - De aankondiging van de regering in Albanië om een computerprogramma als 'AI-minister' op te nemen in het nieuwe kabinet leidt tot kritiek van de oppositie in het land. Volgens de leider van de conservatieve Democratische Partij kan het helemaal niet.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger stelt dat al meer dan een kwart miljoen mensen uit de stad Gaza zijn weggetrokken in de afgelopen weken. Gaza is de grootste stad van de Gazastrook en nog dichter bevolkt dan de rest van het Palestijnse gebied. Volgens een legerwoordvoerder vertrekken de mensen voor hun eigen veiligheid. Er zouden voor de Israëlische beslissing de stad in te nemen ongeveer een miljoen mensen hebben verbleven.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Paramount, een van de grote filmstudio's in Hollywood, heeft in een verklaring expliciet afstand genomen van een oproep van bijna 4000 sterren om niet meer samen te werken met Israëlische filminstellingen. Volgens Variety beklemtoont Paramount "te geloven in de kracht van verhalen vertellen en mensen te verbinden."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De getuigenissen van internationale artsen die hebben gewerkt in de Gazastrook wijzen erop dat Israëlische militairen mogelijk bewust op Palestijnse kinderen hebben geschoten, schrijft de Volkskrant. De krant sprak met vijftien artsen die gezamenlijk zeker 114 kinderen van 15 jaar en jonger zagen die alleen een schotwond in hun hoofd of borst hadden, "een belangrijke aanwijzing dat er gericht op de kinderen is geschoten". Gericht schieten op kinderen is een oorlogsmisdaad.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Voor de kust van schiereiland Kamtsjatka, in het uiterste oosten van Rusland, heeft zaterdag opnieuw een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een kracht van 7.4. Eind juli werd het gebied getroffen door een aardbeving met een kracht van 8.8.
8 uur geleden