Macron en Poetin bellen voor tweede keer op één dag met elkaar
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en de Russische president Vladimir Poetin hebben zondagavond laat opnieuw een uur lang telefonisch met elkaar gesproken over de situatie rond Oekraïne. Het was hun tweede gesprek van de dag, meldt de Franse regering, nadat de twee leiders eerder zondag ook al bijna twee uur met elkaar spraken in een poging om een gewapend conflict in Oekraïne te voorkomen.
De twee presidenten benadrukten na dat eerste gesprek de noodzaak om te blijven zoeken naar diplomatieke oplossingen voor de escalerende crisis in Oost-Oekraïne, liet het Kremlin in een verklaring weten. Volgens het Franse Elysée kwamen Poetin en Macron zondagochtend ook overeen om aan een wapenstilstand in Oost-Oekraïne te werken.
Vlak voor het eerste gesprek met Poetin had Macron ook al een halfuur met zijn Oekraïense ambtgenoot Volodimir Zelenski gebeld en de mogelijke manieren besproken om onmiddellijke de-escalatie te bewerkstelligen.
Wat Poetin en Macron zondagavond precies in hun tweede gesprek hebben besproken is nog niet bekendgemaakt.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP) - Pakistan zegt zeker 26 extremisten te hebben gedood in het grensgebied met buurland Afghanistan. Daar zijn schuilplaatsen onder vuur genomen die worden gelinkt aan de Pakistaanse Taliban, melden de Pakistaanse autoriteiten.
3 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - Een video waarin de Amerikaanse president Donald Trump wordt afgebeeld als een ninja uit een populaire mangaserie, leidt op internet tot verzet. Een Japanse onlinepetitie waarin mensen hun bezorgdheid uitspreken, is bijna 20.000 keer getekend.
1 uur geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het natuurlijke klimaatfenomeen El Niño is begonnen, meldt de Japanse meteorologische dienst. De komende maanden zal het water van de Stille Oceaan langs de evenaar steeds sterker opwarmen, terwijl passaatwinden juist afzwakken, waardoor de opwarming verder wordt versterkt. De piek van het fenomeen is over het algemeen in december. Klimaatwetenschappers voorzien ditmaal extra grote gevolgen voor meerdere regio's.
1 uur geledenHONGKONG (ANP) - De autoriteiten in Hongkong vervolgen zeven personen en twee bedrijven na de dodelijkste brand in de metropool in tientallen jaren. Zij waren betrokken bij renovatiewerkzaamheden in Wang Fuk Court, het wooncomplex waar het vuur vorig jaar woedde. De lokale krant The Standard schrijft dat er aanklachten liggen voor een reeks strafbare feiten, waaronder doodslag, witwassen, poging tot belemmering van de rechtsgang en belastingontduiking.
1 uur geledenJOHANNESBURG (ANP/RTR) - Bij het Zuid-Afrikaanse Johannesburg is dinsdagavond een grote schietpartij geweest. De politie meldt woensdag twaalf doden en negen gewonden. Er wordt gezocht naar meer dan tien verdachten.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten verwachten de muur aan de zuidgrens eind 2027 te voltooien. Dat zei Rodney Scott, commissaris van grensdienst Customs and Border Protection (CBP). Daarmee zou een wens uitkomen van de Amerikaanse president Donald Trump, die de muur in juni 2015 het speerpunt van zijn presidentscampagne maakte.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde meldt dat ze een droneaanval heeft uitgevoerd op een Amerikaanse basis in Bahrein, ter vergelding van Amerikaanse aanvallen op Iraans grondgebied rond de Straat van Hormuz. Vlak daarvoor meldden Iraanse staatsmedia nog dat de VS een tweede golf aanvallen had uitgevoerd bij de zeestraat. Zo werden er explosies gemeld op het eiland Qeshm en bij de havenstad Bandar Abbas.
6 uur geleden