Macron en Merkel komen met herstelplan voor EU
PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland en Frankrijk overleggen maandag over een plan dat de EU moet helpen te herstellen van de coronacrisis. De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron presenteren het initiatief later op de dag tijdens een gezamenlijke persconferentie.
De Franse regering zegt dat het Frans-Duitse plan is bedoeld om de coronacrisis op Europees niveau te doorstaan. Het gaat om een omvangrijk initiatief waarin onder meer gezondheidszorg, economisch herstel en het milieu aan de orde komen, aldus een verklaring. Het is nog onduidelijk wat voor maatregelen de leiders precies in gedachten hebben.
Europa is zwaar getroffen door het coronavirus, dat wereldwijd aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost en heeft geleid tot enorme economische schade. Veel Europese landen zijn nu stapsgewijs hun lockdowns aan het versoepelen. De twee leiders spreken elkaar omstreeks 15.30 uur via een videoverbinding. Hun persconferentie moet rond 17.00 uur plaatsvinden.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Bij Russische luchtaanvallen op de Oekraïense steden Kyiv en Kharkiv is het aantal dodelijke slachtoffers opgelopen naar zeker negen mensen. Dat melden de Oekraïense autoriteiten.
35 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP) - Het gezicht en de voorzitter van de Argentijnse actiegroep Moeders van het Plaza de Mayo, Taty Almeida, is zondag overleden. Dat heeft de organisatie zelf bekendgemaakt.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Bij een Oekraïense droneaanval op de Russische stad Toela zijn drie mensen omgekomen en zijn drie gewonden gevallen. Dat meldt de regionale gouverneur, Dmitri Milyayev, in een Telegram-bericht.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Bij diverse luchtaanvallen door Rusland op Oekraïne zijn zeker vijf mensen gedood. Ook vielen op diverse plaatsen gewonden. Dat melden de Oekraïense autoriteiten in de nacht van zondag op maandag.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Duitsland en Italië hebben gezegd dat zij bereid zijn de sancties tegen Iran op te heffen. Dat schrijven de leiders van de vier landen in een gezamenlijke verklaring.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense verdedigingssystemen hebben diverse luchtaanvallen boven de hoofdstad Kyiv weten af te slaan. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko maandagochtend op Telegram.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Trump meldt dat de Straat van Hormuz vrijdag weer opengaat. Dat schrijft hij op Truth Social.
5 uur geleden