Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron en Merkel komen met herstelplan voor EU

Macron en Merkel komen met herstelplan voor EU

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van Duitsland en Frankrijk overleggen maandag over een plan dat de EU moet helpen te herstellen van de coronacrisis. De Duitse bondskanselier Angela Merkel en de Franse president Emmanuel Macron presenteren het initiatief later op de dag tijdens een gezamenlijke persconferentie.

De Franse regering zegt dat het Frans-Duitse plan is bedoeld om de coronacrisis op Europees niveau te doorstaan. Het gaat om een omvangrijk initiatief waarin onder meer gezondheidszorg, economisch herstel en het milieu aan de orde komen, aldus een verklaring. Het is nog onduidelijk wat voor maatregelen de leiders precies in gedachten hebben.

Europa is zwaar getroffen door het coronavirus, dat wereldwijd aan honderdduizenden mensen het leven heeft gekost en heeft geleid tot enorme economische schade. Veel Europese landen zijn nu stapsgewijs hun lockdowns aan het versoepelen. De twee leiders spreken elkaar omstreeks 15.30 uur via een videoverbinding. Hun persconferentie moet rond 17.00 uur plaatsvinden.

Meer uit Buitenland

Crash Miami: piloten overwogen afbreken landing vrachtvliegtuig

MIAMI (ANP/RTR) - Uit de gegevens van de zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air blijkt dat de piloten hebben overwogen de landing in Miami af te breken. Dat zegt de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB dinsdag.

1 uur geleden
Hooggerechtshof herstelt Republikeinse kieskaart in Missouri niet

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft geweigerd een door Republikeinen opgestelde kaart van kiesdistricten in Missouri te herstellen voorafgaand aan de tussentijdse verkiezingen ('midterms') in november. De Republikeinen hadden het hof daartoe verzocht.

3 uur geleden
Explosies gehoord op Iraans eiland Kharg

TEHERAN (ANP/AFP) - Op het Iraanse eiland Kharg, in de Perzische Golf, zijn explosies gehoord. Volgens Iraanse staatsmedia is een olietanker vlak bij het eiland geraakt door een Amerikaanse raket.

7 uur geleden
Kantoor Netanyahu ontkent dat hij was gewaarschuwd voor 7 oktober

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het kantoor van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu spreekt tegen dat hij in aanloop naar de Hamas-aanval op 7 oktober 2023 al was gewaarschuwd. "De berichten in de media zijn onjuist", staat in een verklaring op X. "De premier is voor 7 oktober niet gewaarschuwd vanuit de Verenigde Arabische Emiraten."

9 uur geleden
Iran claimt onderschepping Amerikaanse onderwaterdrone

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran claimt dat het een Amerikaanse onderzeedrone in handen heeft gekregen. Het zou gaan om een hypermodern toestel.

9 uur geleden
Bijna 50.000 mensen brachten laatste groet aan overleden Harald

OSLO (ANP) - Tienduizenden Noren hebben afgelopen week gebruikgemaakt van de gelegenheid om de overleden koning Harald een laatste groet te brengen. In totaal hebben meer dan 46.000 mensen afscheid genomen, meldt het Noorse hof dinsdagavond.

9 uur geleden
Nieuwe sancties VS tegen luchtvaartsector in Iran

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben sancties ingesteld tegen tientallen bedrijven die de Iraanse luchtvaartsector ondersteunen. Het gaat onder meer om luchtvaartmaatschappijen als Kish Airlines, Iran Air Tour en ATA Airlines.

10 uur geleden