Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron en Le Pen naar tweede ronde Franse presidentsverkiezingen

Macron en Le Pen naar tweede ronde Franse presidentsverkiezingen

PARIJS (ANP/AFP/DPA/RTR) - De zittende president Emmanuel Macron en de rechtse Marine Le Pen nemen het in de tweede ronde van de Franse presidentsverkiezingen tegen elkaar op. Met 97 procent van de stemmen geteld komt Macron maandagochtend uit op 27,6 procent. Le Pen kan rekenen op 23,4 procent van de stemmen. Volgens veel peilingen kan hun tweestrijd in de tweede ronde, op 24 april, behoorlijk spannend worden.

Macron deed het in de eerste ronde iets beter dan verwacht. Ook lieten bijna alle verslagen kandidaten weten hem in de tweede ronde te zullen steunen. Maar gerust leek Macron er in zijn toespraak zondagavond zeker nog niet op. "Vergis je niet: er is nog niets beslist", zei hij tegen zijn juichende aanhangers.

Volgens sommige peilingen kan Macron in de tweede ronde rekenen op 54 procent van de stemmen en Le Pen op 46 procent. Maar er zijn ook peilingen die het verschil een stuk kleiner inschatten: 51 tegen 49 procent. In 2017 versloeg Macron zijn rivaal Le Pen in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen nog met een zeer ruime marge. Hij kreeg toen 66,1 procent van de stemmen.

De linkse kandidaat Jean-Luc Mélenchon eindigde zondag als derde in de eerste ronde van de presidentsverkiezingen. Met 97 procent van de stemmen geteld komt hij uit op bijna 22 procent van de stemmen. Mélenchon adviseerde zijn kiezers na zijn verlies niet letterlijk om in de tweede ronde op Macron te stemmen, maar deed dat wel indirect door op te roepen toch vooral tegen Le Pen te stemmen.

Meer uit Buitenland

VS vallen opnieuw vermeende drugsboot aan, drie doden

WASHINGTON (ANP/AFP) - Drie mensen zijn omgekomen bij een aanval van het Amerikaanse leger op een vermeende drugsboot in het oostelijke deel van de Stille Oceaan. Dat maakte het Amerikaanse Southern Command (SOUTHCOM) in de nacht van zondag op maandag bekend op X.

59 minuten geleden
WaPo: geen topveiligheidsmaatregelen voor Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Bultrug Timmy wordt met een schip naar diepe wateren gebracht

WISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.

2 uur geleden
Libanon meldt 14 doden door aanvallen Israël op zondag

BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.

7 uur geleden
Fatah wint eenzijdige lokale verkiezingen Palestijnse Westoever

RAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.

8 uur geleden
Vloot met humanitaire hulp voor Gaza vertrokken vanuit Sicilië

SYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.

8 uur geleden
Staatsbezoek Charles aan VS gaat zonder wijzigingen door

LONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.

8 uur geleden