Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron en Johnson willen visserijruzie beëindigen

Macron en Johnson willen visserijruzie beëindigen

ROME (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Boris Johnson willen het visserijconflict tussen hun beide landen de-escaleren. In een persoonlijk gesprek in de marge van de G20-top in Rome hebben de beide leiders afgesproken de spanningen niet verder te laten oplopen, aldus een Franse regeringswoordvoerder.

Volgens de woordvoerder zijn beide zijden het eens om het conflict over de visserijrechten in Het Kanaal zo snel mogelijk op te lossen. De komende dagen nemen ze "praktische en operationele maatregelen" daartoe. Beide landen beschuldigen elkaar ervan de afspraken die zijn gemaakt rond de brexit te schenden.

De afgelopen dagen liepen de spanningen hoog op. Volgens Frankrijk verstrekken de Britten te weinig vergunningen aan Franse vissers om in Britse wateren te mogen vissen. Parijs kondigde daarom aan vanaf 2 november Britse vissers te verbieden hun lading in Franse havens te lossen. Ook dreigden de Fransen met extra controles op alle invoer uit het Verenigd Koninkrijk. De Britten dreigden op hun beurt met sancties voor alle Europese vissers.

Een woordvoerder van premier Johnson benadrukte zondag dat de beide regeringsleiders geen akkoord hebben bereikt. De Fransen moeten volgens hem het initiatief nemen. "Het is aan de Fransen om te besluiten of ze de dreigementen die ze de afgelopen dagen hebben geuit achter zich laten", zei hij. "Natuurlijk zouden wij het verwelkomen als zij hun dreigementen willen verzachten."

Meer uit Buitenland

Oekraïne dient herziene aanvraag in voor OESO-lidmaatschap

KYIV (ANP) - Oekraïne heeft een herziene aanvraag ingediend om toe te treden tot de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO), meldde president Volodymyr Zelensky op Telegram. De OESO bestaat uit 38 voornamelijk ontwikkelde economieën, waaronder de Verenigde Staten, Duitsland en Japan. Ook Nederland is lid.

1 uur geleden
Treinverkeer in Duitsland hervat na communicatiestoring

BERLIJN (ANP) - In Duitsland is het treinverkeer hervat, nadat dinsdagavond landelijk al het treinverkeer was stilgelegd vanwege een radiostoring. Dat meldden Duitse media, waaronder Bild en Der Tagesspiegel.

1 uur geleden
Verzekeraar Allianz schat dat 1150 schepen vastzitten in de Golf

MÜNCHEN (ANP) - De Duitse verzekeraar Allianz schat dat er nog 1150 schepen vastzitten in de Perzische Golf, ondanks de voorlopige overeenkomst die een einde moet maken aan het conflict tussen de Verenigde Staten en Iran. De schepen vertegenwoordigen volgens Allianz een waarde van ongeveer 125 miljard dollar.

2 uur geleden
Senaat VS stemt tegen oorlog Iran zonder goedkeuring Congres

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse Senaat heeft wetgeving aangenomen om de Amerikaanse oorlog tegen Iran te stoppen totdat het Congres hier toestemming voor geeft. Het Huis van Afgevaardigden stemde eerder al voor het voorstel. Het is niet meteen duidelijk welke gevolgen de stemming heeft voor het conflict in het Midden-Oosten, aangezien de VS en Iran onderhandelen over een permanent vredesakkoord.

5 uur geleden
Iraanse president: Teheran zal nooit onderhandelen over defensie

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Het Iraanse raketprogramma staat niet in het voorlopige akkoord met de Verenigde Staten en dat zal nooit veranderen, verklaart de Iraanse president Masoud Pezeshkian. Teheran zal volgens hem nooit met een ander land onderhandelen over zijn eigen defensiecapaciteiten.

8 uur geleden
Frankrijk beleeft warmste dag sinds begin metingen

PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft dinsdag de warmste dag beleefd sinds het begin van de metingen in 1947, meldt de nationale weerdienst Météo France. De temperatuur liep gemiddeld op tot 29,8 graden. Die temperatuur is een gemiddelde van de dag- en nachttemperaturen van dertig weerstations verspreid over het land.

10 uur geleden
Honderden scholen in VK dicht vanwege hittegolf

LONDEN (ANP/AFP) - Zeker driehonderd scholen in het Verenigd Koninkrijk zijn woensdag en donderdag deels of volledig gesloten vanwege de hittegolf, meldt de BBC. Het werkelijke aantal ligt volgens de nieuwszender waarschijnlijk hoger, omdat niet alle sluitingen publiekelijk worden aangekondigd.

10 uur geleden