Macron en Johnson willen visserijruzie beëindigen
ROME (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron en de Britse premier Boris Johnson willen het visserijconflict tussen hun beide landen de-escaleren. In een persoonlijk gesprek in de marge van de G20-top in Rome hebben de beide leiders afgesproken de spanningen niet verder te laten oplopen, aldus een Franse regeringswoordvoerder.
Volgens de woordvoerder zijn beide zijden het eens om het conflict over de visserijrechten in Het Kanaal zo snel mogelijk op te lossen. De komende dagen nemen ze "praktische en operationele maatregelen" daartoe. Beide landen beschuldigen elkaar ervan de afspraken die zijn gemaakt rond de brexit te schenden.
De afgelopen dagen liepen de spanningen hoog op. Volgens Frankrijk verstrekken de Britten te weinig vergunningen aan Franse vissers om in Britse wateren te mogen vissen. Parijs kondigde daarom aan vanaf 2 november Britse vissers te verbieden hun lading in Franse havens te lossen. Ook dreigden de Fransen met extra controles op alle invoer uit het Verenigd Koninkrijk. De Britten dreigden op hun beurt met sancties voor alle Europese vissers.
Een woordvoerder van premier Johnson benadrukte zondag dat de beide regeringsleiders geen akkoord hebben bereikt. De Fransen moeten volgens hem het initiatief nemen. "Het is aan de Fransen om te besluiten of ze de dreigementen die ze de afgelopen dagen hebben geuit achter zich laten", zei hij. "Natuurlijk zouden wij het verwelkomen als zij hun dreigementen willen verzachten."
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Na de Franse schoolvakantie zijn ook de scholierenprotesten in het land hervat. Er zijn berichten dat jongeren in steden als Parijs, Marseille en Rennes proberen om middelbare scholen te blokkeren.
31 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever gaat maandagochtend naar de koning om zijn ontslag in te dienen, schrijven Belgische media. Dat gebeurt volgens de VRT om 09.30 uur.
3 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De Amerikaanse president Donald Trump is toegevoegd aan de lijst met vijanden van de persvrijheid van Reporters sans frontières (RSF). De journalistenorganisatie beschuldigt Trump ervan zijn macht te gebruiken tegen mediaorganisaties waarvan hij de berichtgeving niet waardeert.
3 uur geledenURDA (ANP/AFP) - In Spanje zijn nog eens tien buitenlandse slachtoffers van het treinongeluk van vorige week geïdentificeerd. Vier van hen kwamen uit de Verenigde Staten en de anderen uit Canada, Japan, Argentinië, Mexico, Tunesië en Tsjechië. Eerder werden de identiteiten van een Frans en een Portugees slachtoffer vastgesteld.
8 uur geledenOLESJKY (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren dat de afgelopen dagen om humanitaire redenen van kracht was rond de Oekraïense stad Olesjky, is zoals gepland beëindigd. Dat verklaarde de Oekraïense ombudsman voor de mensenrechten Dmytro Loebinets zondagavond. Rusland meldde eerder al de humanitaire operatie te hebben afgerond.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Amnesty International zegt dat komende winter een nieuwe humanitaire ramp dreigt in Oekraïne. Russische autoriteiten, waaronder president Vladimir Poetin, kondigden eerder aan de energie-infrastructuur in Oekraïne opzettelijk te zullen aanvallen. De mensenrechtenorganisatie verwacht dat dit grote problemen zal veroorzaken voor burgers in het land.
9 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Een officiële app die door Oekraïners wordt gebruikt om op de hoogte te blijven van dreigende Russische luchtaanvallen, is gehackt. Dat bevestigt een woordvoerder van de Oekraïense luchtmacht zondagavond.
11 uur geleden