Macron: de Notre-Dame wordt over precies een jaar heropend
PARIJS (ANP/AFP) - Met nog precies een jaar tot de grote heropening is in Parijs stilgestaan bij het werk dat is verzet aan de Notre-Dame. De Franse president Emmanuel Macron beklom de steigers rond de beroemde 96 meter hoge vieringtoren die in oktober 2019 instortte en beloofde dat de opening volgens planning op 8 december 2024 zal doorgaan. Hij hoopt dat de paus de opening bijwoont.
"De deadlines worden gehaald. Het is een formidabel beeld van hoop en van een Frankrijk dat zichzelf herbouwd heeft", zei de Franse president op de steigers. Deze woensdag werd het kruis bovenop de toren gemonteerd, later volgt de windhaan. Ook aan het dak wordt nog gewerkt. De president sprak van een "belangrijk en emotioneel moment".
Macron hielp ook de naam van de voormalige hoogste militair van Frankrijk in het hout van de nieuwe vieringtoren, die op de kruising van de kathedraal staat, te beitelen. Jean-Louis Georgelin overzag het werk aan de Notre-Dame tot zijn dood bij een wandelongeluk, in augustus van dit jaar. Macron kondigde verder aan dat er een nieuw museum aan de kathedraal gewijd wordt. Dat moet op hetzelfde eilandje in de Seine komen te staan als waar de kathedraal in de 12e eeuw werd gebouwd.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk gaat de grens met Spanje strenger controleren naar aanleiding van de plotselinge instroom van tienduizenden migranten in het Spaanse territorium Ceuta in Noord-Afrika. De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft dat aangekondigd. Hij gaat vrijdag over Ceuta in gesprek met zijn Spaanse collega Fernando Grande-Marlaska. Nuñez sprak over speciale grensbewakingseenheden die nu intensiever worden ingezet.
49 minuten geledenSYDNEY (ANP/BLOOMBERG) - Het Australische verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar heeft in de eerste drie maanden slechts een kleine daling van het aantal minderjarige gebruikers teweeggebracht. Dat blijkt uit een rapport van eSafety, de Australische toezichthouder voor onlineveiligheid.
1 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP) - De bekende bergbeklimmer Nirmal Purja is een van de tien mensen die vermist is geraakt na een lawine in het noorden van Pakistan, waar de groep deelnam aan een expeditie. Dat heeft de Alpine Club of Pakistan (ACP) bekendgemaakt. Er zijn vier lichamen gevonden, maar het is nog niet bekend of Purja een van hen is.
1 uur geledenRETHYMNON (ANP/AFP) - De situatie rond de grote natuurbrand op het Griekse eiland Kreta is iets verbeterd, zegt de brandweer. Het vuur is nog niet onder controle en de autoriteiten waarschuwen dat de komende dagen nog moeilijk kunnen zijn.
1 uur geledenCEUTA (ANP/RTR) - In de afgelopen 24 uur zijn naar schatting zo'n 49.000 migranten de Spaanse exclave Ceuta binnengedrongen, meldt het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken. De meesten liepen over het strand naar een dam met hekken die de zee ingaat en migranten zou moeten stoppen. Ze gingen te water aan de Marokkaanse kant en zwommen om de dam heen om aan de Spaanse kant aan land te gaan. Daarbij zouden ongeveer twintig mensen zijn verdronken.
2 uur geledenMELILLA (ANP/DPA) - Ondanks de sluiting van de grens zijn ongeveer vierhonderd migranten erin geslaagd de Spaanse exclave Melilla binnen te dringen. De voorzitter van het bestuur van de autonome Spaanse stad, Juan José Imbroda, zei dat ze over een landweg en een dam erin slaagden binnen te komen, maar dat de toestand verder onder controle is.
2 uur geledenBORDEAUX (ANP/RTR/AFP) - In het door natuurbranden getroffen zuidwesten van Frankrijk mogen vrijdag opnieuw duizenden mensen naar huis. Volgens de autoriteiten zijn de evacuatiebevelen inmiddels opgeheven voor 144.000 van de in totaal 220.000 geëvacueerde mensen.
2 uur geleden