Macron: brexit is historisch alarmsignaal voor heel Europa
PARIJS (ANP/AFP) - Het vertrek van de Britten uit de Europese Unie is "een schok en een historisch alarmsignaal voor heel Europa", zegt Emmanuel Macron. Dit signaal moet volgens de Franse president in alle landen van de EU worden gehoord en moet ons aan het denken zetten.
Macron vindt dat de brexit mogelijk is geworden, omdat "we in ons Europa niet genoeg hebben veranderd". Hij waarschuwde dat de Britten nu niet moeten denken, dat ze zullen worden behandeld alsof ze nog steeds een beetje lid zijn. "Je kan er niet tegelijk in en uit zijn", aldus Macron.
Het Verenigd Koninkrijk verlaat met ingang van zaterdag formeel de EU. Het land is 47 jaar lid geweest van wat eerder de Europese Gemeenschap (EEG) heette. Het lidmaatschap zou langer zijn geweest als Macrons voorganger, Charles de Gaulle (1890-1970), zich in de jaren zestig niet zo fel tegen het Britse lidmaatschap had verzet. Volgens hem zou de toenmalige Britse economie en de Britse neiging altijd de kant van de VS te kiezen, Europa schaden. Londen vroeg in 1963 voor het eerst lidmaatschap aan.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - Het winterse weer leidt niet alleen in Nederland tot problemen. Ook Frankrijk, België en het Verenigd Koninkrijk kampen met overlast door een sneeuwstorm, die door de Franse weerdienst de naam Goretti heeft gekregen.
33 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Alle woningen en bedrijven zijn na een dagenlange stroomstoring in Berlijn weer aangesloten op het net. Er is een tijdelijke kabel aangelegd en in gebruik genomen, meldt netbeheerder Stromnetz Berlin. In de loop van woensdag krijgen alle adressen geleidelijk weer stroom.
43 minuten geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, heeft Israël beschuldigd van apartheid op de bezette Westelijke Jordaanoever. Volgens hem worden de Palestijnen in dat gebied systematisch gediscrimineerd.
1 uur geledenBANGUI (ANP/RTR/DPA) - De net herkozen president van de Centraal-Afrikaanse Republiek (CAR), Faustin-Archange Touadéra, heeft de Russische president Vladimir Poetin uitgenodigd om een bezoek te brengen aan zijn land. Dat meldt het Russische staatspersbureau TASS.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - Zo'n 19.900 huishoudens en 850 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De storing ontstond zaterdagochtend vroeg door een brand die vermoedelijk is aangestoken door links-extremisten. Tienduizenden mensen hebben daar dagenlang last van gehad, ook omdat het koud is in de Duitse hoofdstad.
2 uur geledenTURNHOUT (ANP/BELGA) - In België is een 47-jarige vrouw veroordeeld tot zeven jaar cel voor het ernstig mishandelen en van vrijheid beroven van haar man. De man werd onder meer opgesloten in een hondenhok bij de woning in Grobbendonk (provincie Antwerpen). Afgelopen maart ontsnapte de man vanuit het hondenhok naar de buren om hulp te vragen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.
3 uur geleden