Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte

Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte

MAMOUDZOU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron blijft een dag langer dan gepland op het Franse eiland Mayotte, ten oosten van Mozambique. De cycloon Chido richtte daar op 14 december enorme verwoestingen aan. Vooralsnog hebben de autoriteiten 31 doden en bijna 1400 gewonden geregistreerd.

De president kwam donderdag aan in de hoofdstad Mamoudzou waar hij de schade bekijkt. Hij heeft volgens Franse media met een helikopter over het eiland gevlogen.

Macron zei dat hij langer blijft om naar 'de bangas' te gaan en naar plekken verder van de hoofdstad verwijderd. Bangas is de naam van de krottenwijken waar ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont. Van deze wijken is vrijwel niets meer over.

De president beloofde tijdens zijn bezoek dat zijn regering het overzeese departement gaat helpen om illegale migratie te bestrijden en "tegelijk scholen te herbouwen, huizen te herbouwen, het ziekenhuis te herbouwen en ga zo maar door". Frankrijk heeft Europese hulp gevraagd in de vorm van 10.000 tenten en noodverblijven, zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Deense premier in Groenland voor steun in 'moeilijke tijd'

NUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.

2 uur geleden
Spaanse aanklager seponeert misbruikzaak Julio Iglesias

MADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.

2 uur geleden
Britse premier laakt Trumps uitspraken over NAVO in Afghanistan

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.

2 uur geleden
Iraakse premier: Europa moet IS-gevangenen terughalen

DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.

5 uur geleden
VN-missie: dodelijkste geweld in Iran sinds Iraanse Revolutie

GENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.

5 uur geleden
Deense troepen waren 'gevechtsklaar' in Groenland

NUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.

7 uur geleden
Onderzoekers: spoorscheur bij Adamuz zat er al vóór treinbotsing

MADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.

7 uur geleden