Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte

Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte

MAMOUDZOU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron blijft een dag langer dan gepland op het Franse eiland Mayotte, ten oosten van Mozambique. De cycloon Chido richtte daar op 14 december enorme verwoestingen aan. Vooralsnog hebben de autoriteiten 31 doden en bijna 1400 gewonden geregistreerd.

De president kwam donderdag aan in de hoofdstad Mamoudzou waar hij de schade bekijkt. Hij heeft volgens Franse media met een helikopter over het eiland gevlogen.

Macron zei dat hij langer blijft om naar 'de bangas' te gaan en naar plekken verder van de hoofdstad verwijderd. Bangas is de naam van de krottenwijken waar ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont. Van deze wijken is vrijwel niets meer over.

De president beloofde tijdens zijn bezoek dat zijn regering het overzeese departement gaat helpen om illegale migratie te bestrijden en "tegelijk scholen te herbouwen, huizen te herbouwen, het ziekenhuis te herbouwen en ga zo maar door". Frankrijk heeft Europese hulp gevraagd in de vorm van 10.000 tenten en noodverblijven, zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker 34 mensen overleden, laat gouverneur Jhon Gabriel Molina Acosta van Putumayo, de regio waar het toestel neerstortte, weten.

43 minuten geleden
NYT: luchtverkeersleider LaGuardia voor crash mogelijk afgeleid

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA onderzoekt of een luchtverkeersleider op het New Yorkse vliegveld LaGuardia mogelijk was afgeleid voor de crash met een toestel van Air Canada, schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Door de botsing tussen de passagiersvlucht en een brandweerwagen kwamen de twee piloten om het leven. Zo'n veertig inzittenden raakten gewond.

47 minuten geleden
Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

4 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

4 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

4 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

5 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

6 uur geleden