Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte
MAMOUDZOU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron blijft een dag langer dan gepland op het Franse eiland Mayotte, ten oosten van Mozambique. De cycloon Chido richtte daar op 14 december enorme verwoestingen aan. Vooralsnog hebben de autoriteiten 31 doden en bijna 1400 gewonden geregistreerd.
De president kwam donderdag aan in de hoofdstad Mamoudzou waar hij de schade bekijkt. Hij heeft volgens Franse media met een helikopter over het eiland gevlogen.
Macron zei dat hij langer blijft om naar 'de bangas' te gaan en naar plekken verder van de hoofdstad verwijderd. Bangas is de naam van de krottenwijken waar ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont. Van deze wijken is vrijwel niets meer over.
De president beloofde tijdens zijn bezoek dat zijn regering het overzeese departement gaat helpen om illegale migratie te bestrijden en "tegelijk scholen te herbouwen, huizen te herbouwen, het ziekenhuis te herbouwen en ga zo maar door". Frankrijk heeft Europese hulp gevraagd in de vorm van 10.000 tenten en noodverblijven, zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
4 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
5 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
7 uur geleden