Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte

Macron blijft langer op door cycloon verwoest Mayotte

MAMOUDZOU (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron blijft een dag langer dan gepland op het Franse eiland Mayotte, ten oosten van Mozambique. De cycloon Chido richtte daar op 14 december enorme verwoestingen aan. Vooralsnog hebben de autoriteiten 31 doden en bijna 1400 gewonden geregistreerd.

De president kwam donderdag aan in de hoofdstad Mamoudzou waar hij de schade bekijkt. Hij heeft volgens Franse media met een helikopter over het eiland gevlogen.

Macron zei dat hij langer blijft om naar 'de bangas' te gaan en naar plekken verder van de hoofdstad verwijderd. Bangas is de naam van de krottenwijken waar ongeveer een derde van de 320.000 inwoners woont. Van deze wijken is vrijwel niets meer over.

De president beloofde tijdens zijn bezoek dat zijn regering het overzeese departement gaat helpen om illegale migratie te bestrijden en "tegelijk scholen te herbouwen, huizen te herbouwen, het ziekenhuis te herbouwen en ga zo maar door". Frankrijk heeft Europese hulp gevraagd in de vorm van 10.000 tenten en noodverblijven, zegt het ministerie van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Israël meldt aanval op Hamas-kopstuk in Gaza-Stad

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.

4 uur geleden
Doodstraf geëist tegen man die Israëliërs doodde in Washington

WASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".

5 uur geleden
Reuters: SpaceX op 12 juni naar technologiebeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.

6 uur geleden
Jury bereikt ook in nieuw proces Weinstein geen overeenstemming

NEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.

6 uur geleden
Israël en Libanon verlengen staakt-het-vuren met 45 dagen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.

6 uur geleden
John Travolta op filmfestival Cannes verrast met ere-Palm

CANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.

7 uur geleden
Mogelijke uitdager Starmer mag meedoen aan parlementsverkiezing

MANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.

8 uur geleden