Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron blijft bij omstreden uitspraken over ongevaccineerden

Macron blijft bij omstreden uitspraken over ongevaccineerden

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron blijft achter zijn omstreden uitspraken over ongevaccineerden staan. Eerder deze week zei de president tegen de krant Le Parisien dat hij ongevaccineerde Fransen "tot het eind het leven zuur wil maken". Hij kreeg felle kritiek van politieke tegenstanders op zowel zijn boodschap als zijn taalgebruik.

Macron zei tegen de krant dat hij ongevaccineerde mensen wil beperken in het dagelijks leven, bijvoorbeeld door ze de toegang tot de horeca te ontzeggen. De president legde uit ongevaccineerden dwars te willen zitten en gebruikte hiervoor het woord 'emmerder', afgeleid van het Franse woord voor stront, 'merde'.

Tegenstanders vonden het "walgelijke" uitspraken die "tweederangs burgers" creëren. Macron reageerde vrijdag dat het noodzakelijk is ongevaccineerden te beperken om de ruim 90 procent van de Fransen die wel zijn ingeënt te beschermen. Ongeveer 5 miljoen van de 67 miljoen Franse inwoners zijn momenteel niet gevaccineerd tegen het coronavirus. "Mensen kunnen verontwaardigd zijn over taalgebruik, ik ben verontwaardigd over de situatie in het land", aldus de president.

Macron zei ook tegen Le Parisien dat mensen die zich niet laten vaccineren onwaardig zijn om Franse staatsburgers genoemd te worden. De president benadrukte vrijdag dat "burgers rechten en plichten hebben". Plichten komen eerst, meent de president. De ophef over Macron komt op een gevoelig moment. Zijn regering wil nieuwe wetgeving doorvoeren die een vaccinatiebewijs verplicht voor bijvoorbeeld horecabezoek of lange afstanden reizen met openbaar vervoer. Het Franse lagerhuis keurde de wet donderdag goed, nu moet die nog door de Senaat.

Meer uit Buitenland

Buitenlandchef: EU wil Oekraïne nog geen toetredingsdatum geven

MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.

38 minuten geleden
Meer dan 10 doden in Gaza door Israëlische aanvallen

GAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.

50 minuten geleden
Geen arrestaties na huiszoeking in ontvoeringszaak Guthrie

TUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.

1 uur geleden
Russische havensteden aangevallen door Oekraïense drones

TAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.

3 uur geleden
Iran zegt klaar te zijn voor compromis met Amerikanen

GENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.

4 uur geleden
Obama vergelijkt optreden ICE met handelwijze in dictaturen

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.

7 uur geleden
Acht hoofden gevonden in Ecuador met bericht 'Verboden te stelen'

GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.

9 uur geleden