Macron bezoekt de gerestaureerde Notre-Dame in Parijs
PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron brengt in Parijs een bezoek aan de gerestaureerde Notre-Dame. Het is voor het eerst dat de binnenkant van de kathedraal weer te zien is na de verwoestende brand in april 2019. Het bezoek wordt live uitgezonden op televisie. "Dit is ongelofelijk", zei Macron nadat hij door de deuren stapte.
Macron werd bij de kathedraal ontvangen door hoogwaardigheidsbekleders. Alle 2000 mensen die hebben meegeholpen bij de restauratie zijn ook uitgenodigd, naar verwachting zijn er zo'n 1300 aanwezig. De president houdt een toespraak waarin zij bedankt worden.
De president maakt al sinds de dag van de brand een groot punt van de restauratie van de kathedraal. "Het is onze Franse lotsbestemming", zei hij toen. Het was eigenlijk de bedoeling dat het werk voltooid zou zijn voor de Olympische Spelen van de afgelopen zomer, maar dat bleek niet haalbaar. Volgend weekend is de grote heropening voor het publiek.
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental als gevolg van het noodweer in Zuid- en Zuidoost-Azië is opnieuw opgelopen. Meer dan 1200 mensen kwamen om door overstromingen en aardverschuivingen in Indonesië, Maleisië, Sri Lanka en Thailand. Honderden mensen worden nog vermist.
13 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt twee Palestijnse verdachten op de Westelijke Jordaanoever te hebben doodgeschoten. Die zouden aanvallen hebben uitgevoerd op Israëlische militairen, met drie gewonden tot gevolg.
21 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in de Libanese hoofdstad Beiroet een mis gehouden die door meer dan 100.000 mensen is bezocht. Daarmee rondde hij zijn eerste buitenlandse reis als paus af.
30 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
2 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
6 uur geleden