Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron bezoekt als eerste EU-leider Syrië na val van Assad

Macron bezoekt als eerste EU-leider Syrië na val van Assad

DAMASCUS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron is maandag aangekomen in Syrië. Hij is daarmee de eerste regeringsleider uit de EU die Syrië bezoekt sinds rebellen president Bashar al-Assad in december 2024 verdreven.

Macron blijft tot en met dinsdag in Syrië. Volgens een AFP-journalist werd Macron bij aankomst verwelkomd door de Syrische minister van Buitenlandse Zaken Asaad al-Shaibani. Het kantoor van Macron liet voorafgaand aan het bezoek weten dat hij zich sterk zal maken voor een "vrij, pluralistisch Syrië, dat al zijn bevolkingsgroepen respecteert".

President Ahmed al-Sharaa probeert de diplomatieke en economische relaties met andere landen te verbeteren. Het Syrische staatspersbureau SANA omschrijft het bezoek van Macron als "een cruciale stap in het proces om de internationale aanwezigheid van Syrië te herstellen".

Positief

De laatste Franse president die Syrië bezocht was Nicolas Sarkozy in 2009. In 2011 brak een burgeroorlog uit nadat Assad pro-democratische protesten neersloeg.

Al-Sharaa was niet zelf naar het vliegveld gekomen, maar noemde in een vraaggesprek Frankrijk "een vriend van het Syrische volk". De rol van Frankrijk is volgens hem erg positief geweest sinds de val van het regime van Assad. "Frankrijk steunt Syrië zijn waardigheid en vrijheid te herwinnen", aldus de Syrische president.

Meer uit Buitenland

Kim noemt AI in onbemande wapens topprioriteit

SEOUL (ANP/RTR) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un wil dat zijn land een "absolute superioriteit" in dronetechnologie verwerft. Dat zei hij bij een tentoonstelling en wapendemonstratie, meldt staatspersbureau KCNA vrijdag. Geavanceerde kunstmatige intelligentie (AI) in onbemande wapensystemen moet volgens Kim de hoogste prioriteit krijgen.

44 minuten geleden
Likoed grootste partij in definitieve uitslag Israël

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Likoed-partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de parlementsverkiezingen gewonnen, maar zijn politieke blok heeft geen meerderheid behaald. Likoed krijgt 27 van de 120 zetels, blijkt uit de uitslag die de kiescommissie in de nacht van donderdag op vrijdag bekendmaakte. De partij Yashar van oud-legerchef Gadi Eisenkot volgt met 21 zetels.

4 uur geleden
Trump schrapt campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft twee campagnebijeenkomsten in Kansas en Iowa dit weekend geschrapt. In plaats daarvan neemt hij telefonisch deel aan bijeenkomsten in meerdere staten, meldt zijn Republikeinse Partij.

4 uur geleden
Spaanse ramptrein reed met hoge snelheid, dodental gecorrigeerd

MADRID (ANP) - De hogesnelheidstrein die woensdag bij het Spaanse Urda achter op een stilstaande trein botste, reed vermoedelijk 160 tot 200 kilometer per uur. Dat melden Spaanse media, waaronder El País, op basis van een eerste onderzoeksrapport van onderzoeksinstantie AITAT. De zwarte dozen moeten de exacte snelheid uitwijzen.

4 uur geleden
Bron: meer dan 40 dagvaardingen rond zaak kandidaat Alaska

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan veertig dagvaardingen en verzoeken tot bewaring van documenten uitgegeven in het onderzoek naar de kandidatuur van een Senaatskandidaat in Alaska. Dit meldt een ingewijde aan persbureau Reuters. De dagvaardingen zijn gericht aan het campagneteam van de Democratische kandidaat Mary Peltola en ook aan Peltola zelf.

6 uur geleden
Poetin zegt te streven naar betere betrekkingen met Europa

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft gezegd de relatie met Europese landen te willen herstellen. Poetin stelt dat Rusland niet wil dat er een situatie zoals die bij de Straat van Hormuz ontstaat bij de Oostzee.

7 uur geleden
Britse acteur Patrick Stewart (86) overleden

LOS ANGELES (ANP) - De Britse acteur Patrick Stewart is overleden. Hij stierf woensdag op 86-jarige leeftijd na een kort ziekbed, heeft zijn agent donderdag bekendgemaakt. Stewart was onder meer bekend van rollen in Star Trek en X-Men.

8 uur geleden