Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron beticht Libanese leider van verraad

Macron beticht Libanese leider van verraad

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Libanese leiders beticht van "collectief verraad" door het mislukken van de vorming van een nieuwe regering na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet. In een bijzondere toespraak gewijd aan de situatie in Libanon haalde Macron hard uit naar de egoïstische politieke elite. Dat die nog steeds "liever kijkt naar het eigen belang dan naar het landsbelang", vindt hij beschamend.

"Ze hebben besloten de verplichting een regering te vormen verraden", aldus Macron, die herhaaldelijk heeft aangedrongen op politieke hervormingen. De aangewezen premier Mustapha Adib gaf zijn opdracht een ministersploeg samen te stellen zaterdag terug, met de mededeling dat het hem niet was gelukt eensgezindheid te creëren. Volgens Macron gaven de voormannen van de sjiieten, soennieten en christenen, die de macht al 30 jaar delen, niet thuis.

"Ze gokken allemaal op het worstcasescenario, puur en alleen om zichzelf te redden, het belang van hun familie of clan", fulmineerde de Franse president. Hij richtte zich rechtstreeks tot de leden van de sjiitische, door Iran gesteunde beweging Hezbollah, die niet moeten denken dat ze machtiger zijn dan in werkelijkheid. "Ze moeten alle Libanezen respecteren. Momenteel laten ze duidelijk het tegendeel zien".

Macron stelde dat het routeschema voor politieke en economische hervormingen nog op tafel ligt, maar dat de tijd begint te dringen. "Het is nu aan de Libanese functionarissen deze laatste kans te pakken".

Meer uit Buitenland

Finland geeft drone-waarschuwing af, land in verhoogde paraatheid

HELSINKI (ANP) - De Finse autoriteiten hebben in de nacht van donderdag op vrijdag een waarschuwing afgegeven voor een dronedreiging in de regio Uusimaa, waar de hoofdstad Helsinki ligt. Inwoners werden opgeroepen om binnen te blijven. Volgens de Finse strijdkrachten werd Finland niet direct militair bedreigd. Vrijdagochtend vroeg meldde het ministerie van Binnenlandse Zaken dat het gevaar geweken was. Het vliegverkeer komt ook weer op gang.

3 minuten geleden
Trump: fantastische handelsakkoorden met China gesloten

BEIJING (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag gezegd dat hij "fantastische handelsakkoorden" heeft gesloten met de Chinese leider Xi Jinping. Trump zei dat tijdens een rondleiding door de tuinen van Zhongnanhai, het complex van de Chinese centrale leiding.

23 minuten geleden
Trump: ik ga niet veel meer geduld hebben met Iran

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij niet veel meer geduld met Iran zal hebben. Hij deed die uitspraak in een interview op Fox News.

1 uur geleden
Vliegveld Palm Beach in Florida vanaf juli vernoemd naar Trump

PALM BEACH (ANP) - Palm Beach International Airport in Florida zal vanaf 9 juli officieel naar de Amerikaanse president Donald Trump vernoemd worden. Dat heeft de Federal Aviation Administration (FAA) bekendgemaakt.

3 uur geleden
Hooggerechtshof VS: abortuspil mag toch per post

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft donderdag besloten de toegang tot mifepristone na een telefonisch consult per post tijdelijk te handhaven. Mifepristone is de pil die in de overgrote meerderheid van de abortussen in het land gebruikt wordt.

4 uur geleden
Trump: relatie met China hopelijk sterker en beter dan ooit

BEIJING (ANP) - De relatie tussen de VS en China "zal hopelijk sterker en beter zijn dan ooit tevoren". Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

4 uur geleden
Denemarken en Australië naar finale Eurovisie Songfestival

WENEN (ANP) - Denemarken en Australië zijn donderdag doorgedrongen tot de finale van het Eurovisie Songfestival. Beide landen worden gezien als kanshebbers voor de winst. Ook Malta, dat met een door de Nederlander Joep van den Boom geschreven nummer meedoet, heeft de tweede halve finale overleefd.

7 uur geleden