Macron beticht Libanese leider van verraad
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de Libanese leiders beticht van "collectief verraad" door het mislukken van de vorming van een nieuwe regering na de verwoestende explosie in de haven van Beiroet. In een bijzondere toespraak gewijd aan de situatie in Libanon haalde Macron hard uit naar de egoïstische politieke elite. Dat die nog steeds "liever kijkt naar het eigen belang dan naar het landsbelang", vindt hij beschamend.
"Ze hebben besloten de verplichting een regering te vormen verraden", aldus Macron, die herhaaldelijk heeft aangedrongen op politieke hervormingen. De aangewezen premier Mustapha Adib gaf zijn opdracht een ministersploeg samen te stellen zaterdag terug, met de mededeling dat het hem niet was gelukt eensgezindheid te creëren. Volgens Macron gaven de voormannen van de sjiieten, soennieten en christenen, die de macht al 30 jaar delen, niet thuis.
"Ze gokken allemaal op het worstcasescenario, puur en alleen om zichzelf te redden, het belang van hun familie of clan", fulmineerde de Franse president. Hij richtte zich rechtstreeks tot de leden van de sjiitische, door Iran gesteunde beweging Hezbollah, die niet moeten denken dat ze machtiger zijn dan in werkelijkheid. "Ze moeten alle Libanezen respecteren. Momenteel laten ze duidelijk het tegendeel zien".
Macron stelde dat het routeschema voor politieke en economische hervormingen nog op tafel ligt, maar dat de tijd begint te dringen. "Het is nu aan de Libanese functionarissen deze laatste kans te pakken".
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft zaterdag gezegd dat de conservatieve en nationalistische oppositie de democratie en de rechtsstaat wil "vernietigen". Hij reageert daarmee op de onrust die is ontstaan rond het Constitutioneel Hof.
48 minuten geledenATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
2 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
4 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
6 uur geleden