Macron benoemt nieuwe ministers
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft een aantal nieuwe ministers aangewezen. Rachida Dati, justitieminister in de regering van voormalig president Nicolas Sarkozy, wordt nu minister van Cultuur. Stéphane Séjourne, voorzitter van Macrons partij Renaissance, wordt de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken.
Eerder al werd Gabriel Attal benoemd tot minister-president. De vorige premier Élisabeth Borne diende onlangs haar ontslag in op verzoek van Macron. Minister van Financiën Bruno Le Maire en minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin blijven op hun post.
De nieuwe benoemingen worden gezien als een poging om rechtse tegenstanders buiten spel te zetten. In het bijzonder de benoeming van Dati, een bekende naam in de Franse politiek, wordt door waarnemers gezien als een poging om rechts Frankrijk voor Macrons regering te winnen. In juni zijn verkiezingen voor het Europese Parlement.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.
5 uur geleden