Macron benoemt nieuwe ministers
PARIJS (ANP/RTR) - De Franse president Emmanuel Macron heeft een aantal nieuwe ministers aangewezen. Rachida Dati, justitieminister in de regering van voormalig president Nicolas Sarkozy, wordt nu minister van Cultuur. Stéphane Séjourne, voorzitter van Macrons partij Renaissance, wordt de nieuwe minister van Buitenlandse Zaken.
Eerder al werd Gabriel Attal benoemd tot minister-president. De vorige premier Élisabeth Borne diende onlangs haar ontslag in op verzoek van Macron. Minister van Financiën Bruno Le Maire en minister van Binnenlandse Zaken Gérald Darmanin blijven op hun post.
De nieuwe benoemingen worden gezien als een poging om rechtse tegenstanders buiten spel te zetten. In het bijzonder de benoeming van Dati, een bekende naam in de Franse politiek, wordt door waarnemers gezien als een poging om rechts Frankrijk voor Macrons regering te winnen. In juni zijn verkiezingen voor het Europese Parlement.
Meer uit Buitenland
ATLANTA (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio zegt dat Washington niet rechtstreeks betrokken was bij de vlucht van de Braziliaanse ex-presidentskandidaat Flávio Bolsonaro naar de VS. Amerikaanse media schreven eerder dat de vlucht was geregeld door een functionaris van het Witte Huis.
48 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Aanvankelijk vreedzame protesten van tienduizenden jongeren verspreid over Duitsland zijn in rellen uitgemond. In meerdere steden kwam het tot confrontaties tussen politie en demonstranten.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Met de inzet van de Spaanse reddingsdienst zijn het afgelopen etmaal meer dan vijfhonderd migranten aan land gebracht. Zij waren in drie boten op weg naar de Canarische Eilanden, melden het Spaanse persbureau EFE en nieuwskanaal RTVC.
2 uur geledenBERLIJN (ANP) - De onderhandelingen voor een linkse, progressieve coalitie in de Duitse deelstaat Berlijn kunnen beginnen. Zaterdag stemde ook Die Linke in met coalitiebesprekingen, nadat de SPD en de Groenen dat eerder al hadden gedaan.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij de demonstraties in Frankrijk zijn zaterdag opnieuw rellen uitgebroken. Op verschillende plaatsen in het land waren er confrontaties tussen demonstranten en politie. Tot iets voor 20.00 uur waren 422 arrestaties verricht, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische veiligheidsdienst (FSB) zegt Amerikaanse informatie te hebben ontvangen over een op handen zijnde grootschalige terreuraanslag in Moskou. De dienst neemt daarvoor passende voorzorgsmaatregelen, zo meldt het Russische persbureau RIA.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in Frankrijk om te demonstreren. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken gaat het tot dusver om 15.000 mensen verspreid door het land en is de situatie "over het algemeen rustig".
5 uur geleden