Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron belooft oppositieleider Wit-Rusland te bemiddelen

Macron belooft oppositieleider Wit-Rusland te bemiddelen

VILNIUS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag tijdens een ontmoeting met de Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja beloofd te helpen bemiddelen in de Wit-Russische politieke crisis. Macron sprak Tichanovskaja in de Litouwse hoofdstad Vilnius. "We zullen ons best doen om als Europeanen te helpen bemiddelen", zei Macron.

Tichanovskaja zei na de bijeenkomst dat Macron alles in het werk zal stellen om alle politieke gevangenen vrij te krijgen. Tichanovskaja, kandidaat bij de omstreden presidentsverkiezingen in Wit-Rusland van 9 augustus, vertrok naar Vilnius nadat Aleksandr Loekasjenko tot winnaar was uitgeroepen en demonstranten hard begon aan te pakken. Velen werden gearresteerd en gevangengezet.

In Wit-Rusland wordt al weken gedemonstreerd tegen Loekasjenko. Hij werd bij de recente verkiezingen met een ruime meerderheid herkozen, maar veel Wit-Russen en buitenlandse leiders twijfelen aan deze uitslag en erkennen hem niet als president. Macron zei zondag nog dat Loekasjenko moet aftreden.

De Franse president bezoekt de komende dagen Litouwen en Letland, buurlanden van Wit-Rusland. Hij voert gesprekken met onder anderen de Litouwse president Gitanas Nauseda en de Letse president Egils Levits. Ook brengt hij een bezoek aan de Franse NAVO-troepen in de regio.

Meer uit Buitenland

Ruim 100.000 mensen op de vlucht binnen Jemen, melden VN

SANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.

19 minuten geleden
Raad van Europa: parlementsverkiezingen in Rusland zijn nep

STRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.

1 uur geleden
EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne voor defensie

BRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.

1 uur geleden
Zwemmer overleden door haaienbeet voor westkust Australië

PERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.

1 uur geleden
Chinees en Filipijns schip botsen op betwiste Zuid-Chinese Zee

MANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.

2 uur geleden
Politie Ceuta brengt migranten over naar nieuwe opvangplek

CEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.

3 uur geleden
Moskou claimt neerhalen honderden drones op eerste verkiezingsdag

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische luchtverdediging heeft voor het openen van de stembussen in Moskou honderden Oekraïense drones onderschept, zegt de burgemeester van de Russische hoofdstad. Volgens hem werden er in de nacht van donderdag op vrijdag 350 drones gezien die in de richting van de regio Moskou vlogen. De meerderheid zou zijn neergehaald.

4 uur geleden