Macron belooft oppositieleider Wit-Rusland te bemiddelen
VILNIUS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag tijdens een ontmoeting met de Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja beloofd te helpen bemiddelen in de Wit-Russische politieke crisis. Macron sprak Tichanovskaja in de Litouwse hoofdstad Vilnius. "We zullen ons best doen om als Europeanen te helpen bemiddelen", zei Macron.
Tichanovskaja zei na de bijeenkomst dat Macron alles in het werk zal stellen om alle politieke gevangenen vrij te krijgen. Tichanovskaja, kandidaat bij de omstreden presidentsverkiezingen in Wit-Rusland van 9 augustus, vertrok naar Vilnius nadat Aleksandr Loekasjenko tot winnaar was uitgeroepen en demonstranten hard begon aan te pakken. Velen werden gearresteerd en gevangengezet.
In Wit-Rusland wordt al weken gedemonstreerd tegen Loekasjenko. Hij werd bij de recente verkiezingen met een ruime meerderheid herkozen, maar veel Wit-Russen en buitenlandse leiders twijfelen aan deze uitslag en erkennen hem niet als president. Macron zei zondag nog dat Loekasjenko moet aftreden.
De Franse president bezoekt de komende dagen Litouwen en Letland, buurlanden van Wit-Rusland. Hij voert gesprekken met onder anderen de Litouwse president Gitanas Nauseda en de Letse president Egils Levits. Ook brengt hij een bezoek aan de Franse NAVO-troepen in de regio.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De versterkingen die de Verenigde Staten niet langer willen reserveren voor de verdediging van Europa, zijn volgens NAVO-chef Mark Rutte al voor een groot deel ondervangen door Europese NAVO-landen. "Veel" van de Amerikaanse afzeggingen zijn al opgevangen, zei Rutte daags voor een belangrijke vergadering van NAVO-defensieministers. "Sommige al helemaal, sommige bijna."
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het Louvre is "buiten adem" en wordt geconfronteerd met enorme investeringen, stelt directeur Christophe Leribault. Het wereldberoemde museum in Parijs verkeert in crisis sinds het vorig jaar doelwit was van een grote juwelenroof.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit heeft een longtransplantatie gehad. De operatie in het Rikshospitalet is goed gegaan, meldde het paleis woensdag. Mette-Marit moet volgens de procedure nog "meerdere weken" in het ziekenhuis blijven.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De tekst van het voorlopige vredesakkoord tussen de Verenigde Staten en Iran is uitgelekt. Bloomberg zegt het veertienpuntenplan in handen te hebben.
3 uur geledenÉVIAN-LES-BAINS (ANP) - Leiders van de G7-landen staan eensgezind achter Oekraïne, inclusief de territoriale integriteit van het land, en hebben afgesproken de druk op de Russische oorlogseconomie verder op te voeren. Dat staat in een gezamenlijke verklaring.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft vijf personen aangeklaagd in verband met een vermeend complot om rijke mensen en prominente politici aan te vallen die zondag een kooigevecht op het gazon van het Witte Huis bijwoonden. De verdachten zouden de aanval hebben willen uitvoeren met explosieven en sluipschutters.
10 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de voorlopige overeenkomst met de VS omschreven als een diplomatieke overwinning voor zijn land. "Daarom moeten we deze kans, die het land uit zijn huidige situatie zou kunnen helpen, niet onbenut laten", zei hij volgens Iraanse media. Hij stelde ook dat zich mogelijk niet nog een keer zo'n kans zal aandienen.
14 uur geleden