Macron belooft oppositieleider Wit-Rusland te bemiddelen
VILNIUS (ANP/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft dinsdag tijdens een ontmoeting met de Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja beloofd te helpen bemiddelen in de Wit-Russische politieke crisis. Macron sprak Tichanovskaja in de Litouwse hoofdstad Vilnius. "We zullen ons best doen om als Europeanen te helpen bemiddelen", zei Macron.
Tichanovskaja zei na de bijeenkomst dat Macron alles in het werk zal stellen om alle politieke gevangenen vrij te krijgen. Tichanovskaja, kandidaat bij de omstreden presidentsverkiezingen in Wit-Rusland van 9 augustus, vertrok naar Vilnius nadat Aleksandr Loekasjenko tot winnaar was uitgeroepen en demonstranten hard begon aan te pakken. Velen werden gearresteerd en gevangengezet.
In Wit-Rusland wordt al weken gedemonstreerd tegen Loekasjenko. Hij werd bij de recente verkiezingen met een ruime meerderheid herkozen, maar veel Wit-Russen en buitenlandse leiders twijfelen aan deze uitslag en erkennen hem niet als president. Macron zei zondag nog dat Loekasjenko moet aftreden.
De Franse president bezoekt de komende dagen Litouwen en Letland, buurlanden van Wit-Rusland. Hij voert gesprekken met onder anderen de Litouwse president Gitanas Nauseda en de Letse president Egils Levits. Ook brengt hij een bezoek aan de Franse NAVO-troepen in de regio.
Meer uit Buitenland
BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Jordanië heeft luchtaanvallen uitgevoerd op wat het omschreef als schuilplaatsen van militanten in het zuiden van Syrië. De "terroristische organisaties" die daar actief zijn, zouden banden hebben met de verdachten van de dodelijke aanslag op een kerk in Jordanië.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat 1 miljoen dollar (bijna 895.000 euro) wordt uitgekeerd aan iedereen die kiezersfraude meldt met een arrestatie en veroordeling tot gevolg. In de Verenigde Staten worden volgende week belangrijke verkiezingen gehouden, de midterms.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - De Franse regering heeft een pakket onderwijshervormingen voorgesteld aan scholierenorganisaties, maar deze voldoen volgens deze groeperingen niet aan hun eisen. Daarom zullen de protesten voortgezet worden, aldus de organisaties na een gesprek met premier Sébastien Lecornu.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De verdachte van een dodelijke schietpartij in twee Parijse voorsteden heeft ontkend dat de daad racistisch gemotiveerd was. Bij de schietpartij van vrijdag vielen een dode en vijf gewonden. President Emmanuel Macron sprak eerder van een racistische terreurdaad en zei dat de schutter zijn slachtoffers op basis van geloof en huidskleur koos.
4 uur geledenCHARKIV (ANP/RTR) - Door een Russische aanval op de tweede stad van Oekraïne, Charkiv, zijn twee doden en vier gewonden gevallen. Dit meldde burgemeester Ihor Terechov.
4 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De reis van paus Leo volgende maand naar Zuid-Amerika gaat door zoals gepland. Het Vaticaan heeft dat maandag bekendgemaakt, bijna twee weken nadat de religieuze leider werd geopereerd vanwege longkanker.
6 uur geleden