Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron belooft hardere aanpak moslimextremisme

Macron belooft hardere aanpak moslimextremisme

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft na de onthoofding van een docent een hardere aanpak van moslimextremisme aangekondigd. Hij verklaarde onder meer dat een pro-Palestijnse groep ontbonden zal worden. Hij bracht dat Collectif Cheikh Yassine in verband met de moord op geschiedenisdocent Samuel Paty.

De dood van de 47-jarige Paty leidde in Frankrijk tot geschokte reacties. De leraar had voor de klas spotprenten getoond van de profeet Mohammed. Een 18-jarige moslimextremist onthoofdde hem vervolgens op klaarlichte dag in Conflans-Sainte-Honorine bij Parijs. Agenten schoten de dader vervolgens dood.

Macron stelde dinsdag tijdens een bezoek aan een voorstad van Parijs concrete maatregelen in het vooruitzicht. Hij noemde onder meer het opheffen van het Collectif Cheikh Yassine, een groep die is vernoemd naar de oprichter van Hamas. Daar zal formeel op woensdag toe worden besloten tijdens een kabinetsbijeenkomst, aldus de president.

De oprichter van het Collectif Cheikh Yassine, Abdelhakim Sefrioui, zit momenteel vast vanwege het onderzoek naar de moord. Hij plaatste onder meer een video op YouTube waarin werd uitgehaald naar Paty. De autoriteiten willen ook de moskee tijdelijk laten sluiten die via Facebook een boos filmpje over de docent verspreidde.

Macron zal deze week met de nabestaanden van Paty een plechtigheid bijwonen bij de Sorbonne-universiteit. Het parlement hield dinsdag al een minuut stilte voor de gedode leerkracht en in Conflans-Sainte-Honorine verzamelden zich 's avonds duizenden mensen voor een stille tocht.

Meer uit Buitenland

Onderzoek: weinig animo in Oekraïne voor onvoorwaardelijk bestand

KYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.

6 minuten geleden
Hulporganisaties bezorgd over nieuwe escalatie in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties reageren bezorgd op het opgelaaide geweld in het Midden-Oosten. "Het zijn uiteindelijk de burgers die de hoogste prijs betalen", zegt CARE in een persbericht.

30 minuten geleden
Waarnemers: stembusgang Armenië goed verlopen, ondanks inmenging

JEREVAN (ANP) - De stembusgang in Armenië is zondag grotendeels goed verlopen, ondanks Russische inmenging, meldt een internationale waarnemingsmissie.

58 minuten geleden
Media: ook Israël stopt aanvallen na gesprek Netanyahu met Trump

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël lijkt te stoppen met de aanvallen op Iran, nadat dat land eerder al aankondigde de aanvallen op Israël op te schorten. Internationale media schrijven dat de Amerikaanse president Donald Trump met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gebeld om hem te vragen de aanvallen te staken.

1 uur geleden
Libanees archeologisch complex beschadigd door Israëlische aanval

TYRUS (ANP/AFP) - Een Israëlisch bombardement op de Zuid-Libanese stad Tyrus heeft een archeologisch complex beschadigd, meldt het Libanese ministerie van Cultuur. De ruïnes, die uit de Romeinse tijd stammen, staan op de werelderfgoedlijst van UNESCO.

1 uur geleden
Oekraïne ontvangt bijna zes miljard euro van EU voor drones

NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.

2 uur geleden
EU-ministers van Defensie vinden acties Iran onaanvaardbaar

NICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.

2 uur geleden