Macron belooft hardere aanpak moslimextremisme
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft na de onthoofding van een docent een hardere aanpak van moslimextremisme aangekondigd. Hij verklaarde onder meer dat een pro-Palestijnse groep ontbonden zal worden. Hij bracht dat Collectif Cheikh Yassine in verband met de moord op geschiedenisdocent Samuel Paty.
De dood van de 47-jarige Paty leidde in Frankrijk tot geschokte reacties. De leraar had voor de klas spotprenten getoond van de profeet Mohammed. Een 18-jarige moslimextremist onthoofdde hem vervolgens op klaarlichte dag in Conflans-Sainte-Honorine bij Parijs. Agenten schoten de dader vervolgens dood.
Macron stelde dinsdag tijdens een bezoek aan een voorstad van Parijs concrete maatregelen in het vooruitzicht. Hij noemde onder meer het opheffen van het Collectif Cheikh Yassine, een groep die is vernoemd naar de oprichter van Hamas. Daar zal formeel op woensdag toe worden besloten tijdens een kabinetsbijeenkomst, aldus de president.
De oprichter van het Collectif Cheikh Yassine, Abdelhakim Sefrioui, zit momenteel vast vanwege het onderzoek naar de moord. Hij plaatste onder meer een video op YouTube waarin werd uitgehaald naar Paty. De autoriteiten willen ook de moskee tijdelijk laten sluiten die via Facebook een boos filmpje over de docent verspreidde.
Macron zal deze week met de nabestaanden van Paty een plechtigheid bijwonen bij de Sorbonne-universiteit. Het parlement hield dinsdag al een minuut stilte voor de gedode leerkracht en in Conflans-Sainte-Honorine verzamelden zich 's avonds duizenden mensen voor een stille tocht.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In een toespraak tot het Franse volk heeft president Emmanuel Macron erop aangedrongen onderscheid te maken tussen demonstranten met "legitieme eisen" en "degenen die hebben geplunderd". Ook riep hij op tot debatten "tussen de partijen - en niet op straat door middel van geweld".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag zijn steun uitgesproken voor Benjamin Netanyahu in de Israëlische parlementsverkiezingen van volgende week. Netanyahu is de langstzittende premier uit de geschiedenis van het in 1948 gestichte land.
1 uur geledenOTTAWA (ANP) - Bij de brand op een militaire basis in Canada in de nacht van zaterdag op zondag zijn vier militairen omgekomen. Dat meldt premier Mark Carney tijdens een persmoment in Ottawa. Tientallen anderen raakten zwaargewond. Een aantal noemde hij niet.
2 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - Een alliantie van Venezolaanse oppositiepartijen heeft zondag de in ballingschap levende Nobelprijswinnares voor de Vrede, Maria Corina Machado, bevestigd als haar leider.
3 uur geledenWAINWRIGHT (ANP) - Niets wijst erop dat de recente zware brand op een militaire basis in het westen van Canada het gevolg is van een terreuraanslag. Dat zei de Canadese minister van Defensie David McGuinty zondag tegen CBC News, nadat het ministerie van Defensie al een vergelijkbare verklaring had afgegeven.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Na enige tijd van onderbreking krijgt Kyiv weer inlichtingen van de Verenigde Staten. Dat zei president Volodymyr Zelensky zondag tegen de Amerikaanse zender NBC. Volgens de Oekraïense leider zouden de VS het delen van inlichtingen korte tijd hebben "geblokkeerd", waardoor Kyiv praktisch niet in staat was zich te beschermen tegen inkomende ballistische raketten.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Nadat zaterdag op grote schaal rellen waren uitgebroken in Parijs en de rest van Frankrijk, zijn zondag opnieuw mensen samengekomen in het centrum van de Franse hoofdstad. Op Place de la République, waar zaterdag protesten ook escaleerden, hebben ordediensten traangas ingezet en enkele arrestaties verricht, meldt Le Parisien.
6 uur geleden