Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: belangen Le Pen verbonden met Rusland en Poetin

Macron: belangen Le Pen verbonden met Rusland en Poetin

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De belangen van de Franse presidentskandidaat Marine Le Pen zijn volgens de huidige president Emmanuel Macron verbonden met het leiderschap van Rusland. "U bent afhankelijk van de Russische regering en u bent afhankelijk van de heer Poetin", verweet Macron haar woensdag tijdens een verkiezingsdebat op tv.

Macron benadrukte dat andere partijen erin geslaagd zijn hun campagnes te financieren met Franse leningen, niet via een bank die verbonden is met Rusland. "Niemand van ons ging financiering zoeken bij een Russische bank, en zeker niet bij een bank die dicht bij de macht staat in Rusland", aldus het huidige staatshoofd.

Le Pen kreeg in 2014 een lening van een Russische bank voordat ze in 2017 meedeed met de presidentsverkiezingen. De rechtse politica antwoordde dat ze een politiek leider is die vrij is van externe invloeden en gaf aan dat ze naar een Russische bank was gestapt omdat "geen enkele Franse bank me een lening wilde geven".

Erkenning Krim

Macron wees zijn tegenstander er nog fijntjes op dat ze de Krim als Russisch grondgebied heeft erkend toen de Russen het Oekraïense schiereiland in 2014 annexeerden. "Volgens het internationaal recht erkennen we zelden gebieden die met geweld zijn geannexeerd", stelde de Franse leider.

Le Pen benadrukte dat ze alle sancties tegen Moskou steunt die zijn doorgevoerd sinds Rusland op 24 februari Oekraïne binnen is gevallen. Ook is ze voor levering van wapens aan Oekraïne. "De agressie waar Oekraïne het slachtoffer van is geworden, is onaanvaardbaar", zei de leider van Rassemblement national.

Le Pen beloofde tijdens het debat de salarissen in het land structureel te verhogen als ze wordt gekozen. "In het echte leven, als je een bank om een ​​lening vraagt, vragen ze naar je salaris, ze lachen om je subsidies. Ik stel voor om de lonen te verhogen", aldus Le Pen. "Het enige wat je doet is cheques uitdelen... mijn prioriteit is om de Fransen hun geld terug te geven."

Inflatiepremie

Om de inflatie te compenseren besloot de Franse regering minima een "inflatiepremie" van honderd euro te geven om de impact van stijgende energieprijzen en hogere kosten van levensonderhoud te verzachten.

De eerste ronde van de Franse presidentsverkiezingen werd 10 april gewonnen door Macron met bijna 28 procent van de stemmen, Le Pen kreeg ruim 23 procent. Beide politici maken zondag tijdens de tweede ronde uit wie de nieuwe president wordt. Volgens de laatste peilingen kan Macron momenteel rekenen op 56 procent van de stemmen.

Meer uit Buitenland

Europese landen: Israël moet stoppen met bouwen nederzettingen

LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk, Italië en Duitsland roepen Israël gezamenlijk op om te stoppen met het uitbreiden van illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. Het land moet beschuldigingen tegen Israëlische troepen, die zouden bijdragen aan het toenemende geweld op de Westoever, onderzoeken, aldus de landen in een verklaring.

41 minuten geleden
Oekraïense president Zelensky uitgenodigd voor NAVO-top Turkije

HELSINGBORG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky komt naar de NAVO-top over zes weken in Ankara, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Hij heeft Zelensky uitgenodigd en "hij zal er zijn". Net als vorig jaar in Den Haag schuift Zelensky volgens NAVO-diplomaten naar verwachting niet aan bij een vergadering van NAVO-leiders en ontloopt hij zo waarschijnlijk de Amerikaanse president Donald Trump.

2 uur geleden
Partijgenoot Macron stelt zich kandidaat bij presidentsverkiezing

RODEZ (ANP/AFP) - De Franse politicus en ex-premier Gabriel Attal heeft bevestigd dat hij zich kandidaat stelt voor de presidentsverkiezingen volgend jaar. De 37-jarige Attal komt uit de regio Parijs en is de leider van de politieke fractie of beweging Renaissance van president Emmanuel Macron in het parlement.

2 uur geleden
Bijna 750 vermoedelijke ebolagevallen in Congo, meldt WHO

GENÈVE (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo (DRC) is het aantal vermoedelijke ebolabesmettingen opgelopen naar bijna 750 en ligt het aantal verdachte overlijdens op 177, meldt Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Bij 82 personen is besmetting met ebola bevestigd. "Maar we weten dat de epidemie in de DRC veel groter is", aldus de topman op X.

3 uur geleden
Hulpverleners omgekomen bij Israëlische aanvallen op Libanon

DEIR QANOUN EN-NAHR (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op twee plaatsen in het zuiden van Libanon zijn in totaal tien doden gevallen, meldt het Libanese ministerie van Gezondheid. In de plaats Deir Qanoun en-Nahr vielen zes slachtoffers, onder wie twee hulpverleners en een kind. Daarnaast kwamen vier hulpverleners om bij een aanval op Hanawiya, zegt het ministerie.

3 uur geleden
Rutte voert 'intens debat' met trage wapenindustrie

HELSINGBORG (ANP) - NAVO-chef Mark Rutte voert een "intens" gesprek met de defensie-industrie om die aan te sporen de wapenproductie op te voeren. Dat gaat volgens hem lang niet snel genoeg.

4 uur geleden
Rubio verzekert terugtrekking troepen niet als straf te gebruiken

HELSINGBORG (ANP) - De terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Europa is niet bedoeld om Europese landen te straffen, bezweert buitenlandminister Marco Rubio. President Donald Trump koppelde het weghalen van militairen eerder aan zijn ontevredenheid over Europese NAVO-landen, over hun kritiek op de Iranoorlog bijvoorbeeld.

6 uur geleden