Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: belangen Le Pen verbonden met Rusland en Poetin

Macron: belangen Le Pen verbonden met Rusland en Poetin

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De belangen van de Franse presidentskandidaat Marine Le Pen zijn volgens de huidige president Emmanuel Macron verbonden met het leiderschap van Rusland. "U bent afhankelijk van de Russische regering en u bent afhankelijk van de heer Poetin", verweet Macron haar woensdag tijdens een verkiezingsdebat op tv.

Macron benadrukte dat andere partijen erin geslaagd zijn hun campagnes te financieren met Franse leningen, niet via een bank die verbonden is met Rusland. "Niemand van ons ging financiering zoeken bij een Russische bank, en zeker niet bij een bank die dicht bij de macht staat in Rusland", aldus het huidige staatshoofd.

Le Pen kreeg in 2014 een lening van een Russische bank voordat ze in 2017 meedeed met de presidentsverkiezingen. De rechtse politica antwoordde dat ze een politiek leider is die vrij is van externe invloeden en gaf aan dat ze naar een Russische bank was gestapt omdat "geen enkele Franse bank me een lening wilde geven".

Erkenning Krim

Macron wees zijn tegenstander er nog fijntjes op dat ze de Krim als Russisch grondgebied heeft erkend toen de Russen het Oekraïense schiereiland in 2014 annexeerden. "Volgens het internationaal recht erkennen we zelden gebieden die met geweld zijn geannexeerd", stelde de Franse leider.

Le Pen benadrukte dat ze alle sancties tegen Moskou steunt die zijn doorgevoerd sinds Rusland op 24 februari Oekraïne binnen is gevallen. Ook is ze voor levering van wapens aan Oekraïne. "De agressie waar Oekraïne het slachtoffer van is geworden, is onaanvaardbaar", zei de leider van Rassemblement national.

Le Pen beloofde tijdens het debat de salarissen in het land structureel te verhogen als ze wordt gekozen. "In het echte leven, als je een bank om een ​​lening vraagt, vragen ze naar je salaris, ze lachen om je subsidies. Ik stel voor om de lonen te verhogen", aldus Le Pen. "Het enige wat je doet is cheques uitdelen... mijn prioriteit is om de Fransen hun geld terug te geven."

Inflatiepremie

Om de inflatie te compenseren besloot de Franse regering minima een "inflatiepremie" van honderd euro te geven om de impact van stijgende energieprijzen en hogere kosten van levensonderhoud te verzachten.

De eerste ronde van de Franse presidentsverkiezingen werd 10 april gewonnen door Macron met bijna 28 procent van de stemmen, Le Pen kreeg ruim 23 procent. Beide politici maken zondag tijdens de tweede ronde uit wie de nieuwe president wordt. Volgens de laatste peilingen kan Macron momenteel rekenen op 56 procent van de stemmen.

Meer uit Buitenland

Libanon: zeven doden bij Israëlische aanval

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische aanvallen op Zuid-Libanon zijn zaterdag zeven mensen omgekomen en meer dan veertig personen gewond geraakt. Dat heeft het ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. Israël meldde dat een Israëlische soldaat in de regio is omgekomen.

7 minuten geleden
Trump: militaire leiders Iran gedood bij aanval op Teheran

WASHINGTON (ANP) - Bij een grote aanval op de Iraanse hoofdstad Teheran zijn volgens de Amerikaanse president Donald Trump "veel Iraanse militaire leiders" omgekomen. Trump deelde daarbij een video van een aanval, het is niet duidelijk wanneer die plaatsvond.

1 uur geleden
Iran dreigt bij escalatie hele regio in hel te veranderen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gedreigd de hele regio "in een hel" te veranderen, als Israël en de Verenigde Staten de oorlog verder laten escaleren. De Amerikaanse president Donald Trump zei eerder juist de hel boven Iran te laten losbarsten als het land niet snel de Straat van Hormuz heropent.

2 uur geleden
Iran laat Iraakse schepen door Straat van Hormuz

TEHERAN/BAGDAD (ANP/AFP) - Het Iraanse opperbevel heeft gezegd dat schepen uit of naar Irak zonder problemen door de Straat van Hormuz kunnen varen. "We kondigen aan dat ons broederlijk buurland Irak vrijgesteld is van beperkingen die voor de tocht door de Straat van Hormuz zijn ingesteld", zo luidde de verklaring.

6 uur geleden
Duizenden bij steundemonstratie voor burgemeester Saint-Denis

SAINT-DENIS (ANP/AFP) - In de Parijse voorstad Saint-Denis zijn duizenden mensen de straat opgegaan om hun steun te betuigen aan de nieuwe burgemeester Bally Bagayoko. Die kreeg na zijn verkiezingswinst vorige maand te maken met racistische berichten en riep daarom op tot een protest tegen racisme.

6 uur geleden
Iraanse Halve Maan meldt meer dan 1900 doden onder burgers

TEHERAN (ANP) - Sinds het begin van de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran eind februari zijn volgens de Iraanse Rode Halve Maan (IRCS) meer dan 1900 burgers gedood en meer dan 20.000 gewond geraakt. IRCS-chef Jagan Chapagain dankt de medewerkers voor hun buitengewone moed en vaardigheid onder de moeilijke omstandigheden.

11 uur geleden
Israël roept op tot evacuatie van Libanese kuststad Tyrus

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft een dringend evacuatiebevel uitgevaardigd aan de inwoners van de Zuid-Libanese kuststad Tyrus. Er zullen meer aanvallen volgen tegen Hezbollah, aldus een verklaring.

12 uur geleden