Macron begint aan solidariteitsbezoek in Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag begonnen aan zijn eerste bezoek aan Israël sinds het oplaaien van het conflict met Hamas. Hij heeft er opnieuw de Franse steun aan Israël uitgesproken en opgeroepen tot de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Onder de gijzelaars zijn Fransen.
"Wat is gebeurd, zal nooit worden vergeten", zei Macron tijdens een ontmoeting met zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog in Jeruzalem. "Ik ben hier om onze solidariteit te tonen". Macron ontmoet ook nog onder anderen premier Benjamin Netanyahu. Hij gaat volgens de Palestijnse Autoriteit ook naar Ramallah op de Westelijke Jordaanoever voor een overleg met de Palestijnse president Mahmoud Abbas.
De Franse president zal naar verwachting oproepen tot een "humanitaire wapenstilstand" om hulp aan de Gazastrook mogelijk te maken. Israël werd op 7 oktober aangevallen door Hamas en voert sindsdien massaal bombardementen uit op de Gazastrook, die onder controle staat van de militante groepering. In Israël staat het dodental op ruim 1400 en in de Gazastrook zijn meer dan 5000 doden gemeld.
Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn voor zover bekend dertig Fransen omgekomen. Negen anderen worden nog vermist. Van een deel van de vermisten is bevestigd dat ze zijn gegijzeld door Hamas.
Meer uit Buitenland
SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.
36 minuten geledenOSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.
1 uur geledenSWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.
1 uur geledenWENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.
1 uur geledenMIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.
4 uur geleden