Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron begint aan solidariteitsbezoek in Israël

Macron begint aan solidariteitsbezoek in Israël

JERUZALEM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag begonnen aan zijn eerste bezoek aan Israël sinds het oplaaien van het conflict met Hamas. Hij heeft er opnieuw de Franse steun aan Israël uitgesproken en opgeroepen tot de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Onder de gijzelaars zijn Fransen.

"Wat is gebeurd, zal nooit worden vergeten", zei Macron tijdens een ontmoeting met zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog in Jeruzalem. "Ik ben hier om onze solidariteit te tonen". Macron ontmoet ook nog onder anderen premier Benjamin Netanyahu. Hij gaat volgens de Palestijnse Autoriteit ook naar Ramallah op de Westelijke Jordaanoever voor een overleg met de Palestijnse president Mahmoud Abbas.

De Franse president zal naar verwachting oproepen tot een "humanitaire wapenstilstand" om hulp aan de Gazastrook mogelijk te maken. Israël werd op 7 oktober aangevallen door Hamas en voert sindsdien massaal bombardementen uit op de Gazastrook, die onder controle staat van de militante groepering. In Israël staat het dodental op ruim 1400 en in de Gazastrook zijn meer dan 5000 doden gemeld.

Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn voor zover bekend dertig Fransen omgekomen. Negen anderen worden nog vermist. Van een deel van de vermisten is bevestigd dat ze zijn gegijzeld door Hamas.

Meer uit Buitenland

Bronnen: gezant Kushner ontmoet in Egypte Hamas-leiders

CAÏRO (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Jared Kushner ontmoet in Egypte Hamas-leiders om het te hebben over het vredesplan voor Gaza. Dat meldden Hamas-bronnen aan persbureau AFP. Eerder op zondag sprak Kushner in Caïro met de Egyptische president Abdel Fattah al-Sisi.

12 minuten geleden
Media Rusland: zaak tegen Duitse journalist om vraag aan Zelensky

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische autoriteiten zijn een rechtszaak begonnen tegen een Duitse journalist vanwege een vraag die hij tijdens een persconferentie stelde aan de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, bericht het Russische staatspersbureau TASS. De Frankfurter Allgemeine (FAZ), de werkgever van de journalist, zei daarvan nog niet op de hoogte te zijn.

49 minuten geleden
Doden door natuurbranden op eiland bij Athene

SALAMINA (ANP/AFP) - Op het kleine Griekse eiland Salamina, vlak bij Athene, zijn twee doden gevallen nadat er natuurbranden zijn uitgebroken. Dat meldt de lokale brandweer. Honderden mensen zijn geëvacueerd. De branden woeden zowel in het zuiden als in het oosten van het eiland, bij twee populaire badplaatsen.

1 uur geleden
Vier renaissancekunstwerken gestolen uit Italiaans museum

MESSINA (ANP/AFP/RTR) - Vier renaissancekunstwerken "van buitengewone waarde" zijn gestolen uit een museum op Sicilië. Dat meldt het Italiaanse ministerie van Cultuur. Het gaat om vier werken van kunstenaar Antonello da Messina.

1 uur geleden
Veel Canadezen willen af van ambassadeur VS Hoekstra met petitie

TORONTO (ANP) - Al bijna 200.000 Canadezen hebben een petitie ondertekend gericht aan het parlement om de Amerikaanse ambassadeur in Ottawa, Pete Hoekstra, uit te wijzen.

3 uur geleden
Iraans medium: beloning voor doden of vangen Amerikaanse soldaten

TEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft een beloning uitgeloofd voor elke Amerikaanse soldaat die gedood of gevangengenomen wordt. Dat meldt het Iraanse nieuwsportaal Avash. Het zou gaan om een bedrag van bijna 30.000 dollar (ongeveer 26.000 euro).

4 uur geleden
Veenbrand in oosten België woedt al over 3000 hectare

LUIK/SOURBRODT/MONSCHAU (ANP/AFP/BELGA) - De veenbrand in het Oost-Belgische natuurpark Hoge Venen woedt al over een terrein van 3000 hectare. De brand is vrijdag ontstaan en besloeg toen 80 hectare. De Waalse autoriteiten melden dat de omstandigheden voor het bluswerk erg gecompliceerd zijn. De windrichting is in de nacht van zaterdag op zondag ook veranderlijk geweest, al was de wind niet erg hard.

6 uur geleden