Macron begint aan solidariteitsbezoek in Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag begonnen aan zijn eerste bezoek aan Israël sinds het oplaaien van het conflict met Hamas. Hij heeft er opnieuw de Franse steun aan Israël uitgesproken en opgeroepen tot de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Onder de gijzelaars zijn Fransen.
"Wat is gebeurd, zal nooit worden vergeten", zei Macron tijdens een ontmoeting met zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog in Jeruzalem. "Ik ben hier om onze solidariteit te tonen". Macron ontmoet ook nog onder anderen premier Benjamin Netanyahu. Hij gaat volgens de Palestijnse Autoriteit ook naar Ramallah op de Westelijke Jordaanoever voor een overleg met de Palestijnse president Mahmoud Abbas.
De Franse president zal naar verwachting oproepen tot een "humanitaire wapenstilstand" om hulp aan de Gazastrook mogelijk te maken. Israël werd op 7 oktober aangevallen door Hamas en voert sindsdien massaal bombardementen uit op de Gazastrook, die onder controle staat van de militante groepering. In Israël staat het dodental op ruim 1400 en in de Gazastrook zijn meer dan 5000 doden gemeld.
Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn voor zover bekend dertig Fransen omgekomen. Negen anderen worden nog vermist. Van een deel van de vermisten is bevestigd dat ze zijn gegijzeld door Hamas.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP/AFP) - Een Afghaanse man is in Duitsland veroordeeld tot een levenslange celstraf omdat hij met een auto is ingereden op een vakbondsdemonstratie in München. Bij de aanval in februari vorig jaar kwamen een vrouw (37) en haar 2-jarige dochter om het leven. Tientallen anderen raakten gewond.
26 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Noord-Korea heeft donderdag minstens één ballistische korteafstandsraket afgevuurd richting de Japanse Zee, meldt het Zuid-Koreaanse leger. Het is nog niet duidelijk hoeveel raketten er zijn afgevuurd.
47 minuten geledenTEHERAN (ANP) - VN-experts roepen Iran op om te stoppen met de slechte behandeling van etnische minderheden. Sinds protesten die begonnen in december worden zij steeds vaker slachtoffer van willekeurige detentie, gedwongen verdwijning en marteling, aldus de experts. Het zou vooral gaan om de Koerdische en Beloetsji-minderheden.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR/DPA) - Het Russische ministerie van Defensie zegt in de nacht 605 Oekraïense drones te hebben neergehaald. De drones werden onderschept in verschillende regio's en op het geannexeerde schiereiland de Krim.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische luchtaanval waarbij de Libanese journalist Amal Khalil werd gedood, lijkt een oorlogsmisdaad te zijn geweest, stelt Human Rights Watch (HRW). Ook Amnesty International vindt dat haar dood moet worden onderzocht als oorlogsmisdaad.
4 uur geledenDAKAR (ANP) - Het aantal bevestigde ebolagevallen in de Democratische Republiek Congo is gestegen tot 3973, waaronder 1801 sterfgevallen, zo bleek woensdag uit overheidsgegevens.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een nieuwe klasse oorlogsschepen die volgens president Donald Trump de ruggengraat moet vormen voor de marine, gaat naar verwachting minstens 50 procent meer kosten dan eerdere schattingen, zo staat in een woensdag gepubliceerd overheidsrapport.
7 uur geleden