Macron begint aan solidariteitsbezoek in Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag begonnen aan zijn eerste bezoek aan Israël sinds het oplaaien van het conflict met Hamas. Hij heeft er opnieuw de Franse steun aan Israël uitgesproken en opgeroepen tot de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Onder de gijzelaars zijn Fransen.
"Wat is gebeurd, zal nooit worden vergeten", zei Macron tijdens een ontmoeting met zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog in Jeruzalem. "Ik ben hier om onze solidariteit te tonen". Macron ontmoet ook nog onder anderen premier Benjamin Netanyahu. Hij gaat volgens de Palestijnse Autoriteit ook naar Ramallah op de Westelijke Jordaanoever voor een overleg met de Palestijnse president Mahmoud Abbas.
De Franse president zal naar verwachting oproepen tot een "humanitaire wapenstilstand" om hulp aan de Gazastrook mogelijk te maken. Israël werd op 7 oktober aangevallen door Hamas en voert sindsdien massaal bombardementen uit op de Gazastrook, die onder controle staat van de militante groepering. In Israël staat het dodental op ruim 1400 en in de Gazastrook zijn meer dan 5000 doden gemeld.
Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn voor zover bekend dertig Fransen omgekomen. Negen anderen worden nog vermist. Van een deel van de vermisten is bevestigd dat ze zijn gegijzeld door Hamas.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft gezegd dat China en de Verenigde Staten een nieuwe aanpak moeten verkennen voor de manier waarop grootmachten goed met elkaar kunnen omgaan. Ook zei hij dat de twee landen zich dienen te gedragen als "verantwoordelijke grootmachten".
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het is aan de Verenigde Staten om te beslissen of en wanneer ze de oorlog tegen Iran willen beëindigen, zei de Iraanse president Massoud Pezeshkian donderdag (lokale tijd) tegen de zender Fox News. "Wij zijn de oorlog nooit begonnen, maar als zij verder willen blijven vechten, zullen wij antwoorden met daadkracht en overtuiging."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Amnesty International heeft in een donderdag gepubliceerd rapport opgeroepen tot de afschaffing van de Amerikaanse immigratie- en douanedienst ICE. Die dienst is belast met de uitvoering van het harde optreden tegen immigranten van de regering van president Donald Trump.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De New Yorkse burgemeester Zohran Mamdani heeft fel uitgehaald naar de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. Die nam eerder op donderdag tegenover de Algemene Vergadering van de VN in New York ruim de tijd om Mamdani's vermeende vergoelijking van geweld tegen Joden te bespreken.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is van plan militairen en defensiemateriaal naar Saudi-Arabië te sturen om daar de stad Yanbu te helpen beveiligen. Dat zei de Franse president Emmanuel Macron donderdag in een tv-interview. Het gaat onder meer om radarsystemen en afweer, zei hij, zonder expliciet in te gaan op wat voor soort afweer.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - Joden voelen zich volgens de Israëlische premier Benjamin Netanyahu niet langer veilig in New York sinds Zohran Mamdani is aangetreden als burgemeester. Dat zei hij in een felle toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties in diezelfde stad. Bewijzen voor zijn claims gaf hij niet.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft in zijn toespraak tijdens het plenaire debat van de Algemene Vergadering van de VN eens te meer de Israëlische oorlogsdoelen herhaald. In zijn felle betoog haalde hij niet alleen uit naar Hezbollah en Hamas, maar ook naar burgers in het Westen die Israël betichten van kolonialisme.
10 uur geleden