Macron begint aan solidariteitsbezoek in Israël
JERUZALEM (ANP/DPA/RTR/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is dinsdag begonnen aan zijn eerste bezoek aan Israël sinds het oplaaien van het conflict met Hamas. Hij heeft er opnieuw de Franse steun aan Israël uitgesproken en opgeroepen tot de vrijlating van gijzelaars door Hamas. Onder de gijzelaars zijn Fransen.
"Wat is gebeurd, zal nooit worden vergeten", zei Macron tijdens een ontmoeting met zijn Israëlische ambtgenoot Isaac Herzog in Jeruzalem. "Ik ben hier om onze solidariteit te tonen". Macron ontmoet ook nog onder anderen premier Benjamin Netanyahu. Hij gaat volgens de Palestijnse Autoriteit ook naar Ramallah op de Westelijke Jordaanoever voor een overleg met de Palestijnse president Mahmoud Abbas.
De Franse president zal naar verwachting oproepen tot een "humanitaire wapenstilstand" om hulp aan de Gazastrook mogelijk te maken. Israël werd op 7 oktober aangevallen door Hamas en voert sindsdien massaal bombardementen uit op de Gazastrook, die onder controle staat van de militante groepering. In Israël staat het dodental op ruim 1400 en in de Gazastrook zijn meer dan 5000 doden gemeld.
Door de oorlog tussen Israël en Hamas zijn voor zover bekend dertig Fransen omgekomen. Negen anderen worden nog vermist. Van een deel van de vermisten is bevestigd dat ze zijn gegijzeld door Hamas.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/DPA) - Rusland heeft de aanvallen op de Oekraïense hoofdstad Kyiv hervat na het vertrek van de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner. Die waren in Moskou en Kyiv om over vrede tussen Rusland en Oekraïne te onderhandelen. De autoriteiten zeggen tegen Oekraïense media dat daarbij zeker twee doden zijn gevallen en tien mensen gewond zijn geraakt.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Inwoners van New York zijn na de aanslagen van 11 september in 2001 misleid over de luchtkwaliteit. Dat tonen volgens The New York Times documenten van in totaal 170.000 pagina's aan die het gemeentebestuur onder burgemeester Zohran Mamdani vrijgeeft.
4 uur geledenVIACHA (ANP) - Het bevestigde dodental door een explosie op een legerbasis in de Boliviaanse plaats Viacha is opgelopen tot negen. Dat maakten de autoriteiten van het land bekend.
6 uur geledenMIAMI (ANP) - De zwarte dozen van het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air dat zondag op de internationale luchthaven van Miami van de landingsbaan schoot en tegen meerdere voertuigen botste, zijn gevonden, aldus voorzitter van de Amerikaanse onderzoeksraad voor vervoersveiligheid NTSB Jennifer Homendy maandag.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.
11 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.
13 uur geleden