Macron: 9 november top over humanitaire situatie Gazastrook
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft een top aangekondigd over de humanitaire situatie in de Gazastrook. "De strijd tegen terrorisme rechtvaardigt niet dat burgers worden opgeofferd", stelde Macron. De top zal 9 november plaatsvinden in Parijs.
Het Britse persbureau Reuters stelt op basis van diplomatieke bronnen dat de Palestijnse Autoriteit wordt uitgenodigd voor de top, maar Israël niet. De top zal zich volgens de bronnen onder andere buigen over noodhulpverlening, het herstellen van de toevoer van water, voedsel en brandstof aan de Gazastrook en gewonden uit de Gazastrook halen.
Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober wordt de Gazastrook zwaar gebombardeerd door Israël. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie zijn al meer dan 9000 Palestijnen om het leven gekomen.
De Gazastrook ontvangt sinds twee weken noodhulp over de grens met Egypte. Tot die tijd was de Gazastrook volledig afgesloten door een totale blokkade die Israël had opgelegd. Ook de hulp die nu binnenkomt, is volgens noodhulporganisaties te weinig om alle hulpbehoevenden te kunnen helpen.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - Het onderzoek naar de dodelijke brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana richt zich nu ook op twee lokale veiligheidsfunctionarissen, melden Zwitserse media. De lokale autoriteiten maakten eerder bekend dat de zaak sinds 2019 niet meer was geïnspecteerd.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse strijdkrachten hebben naar eigen zeggen duizend nieuwe drones toegevoegd aan hun wapenarsenaal. Er zal volgens de strijdkrachten "een verwoestend antwoord" komen indien het land wordt aangevallen.
45 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Er is nieuw videobeeld opgedoken van de onlangs in Minneapolis door de grenspolitie doodgeschoten Alex Pretti. In de beelden, die onder meer door de BBC en de familie van Pretti zijn geverifieerd, is te zien hoe hij schreeuwt naar federale agenten en tegen een van hun auto's trapt. Daarop wordt hij naar de grond gewerkt. De beelden zijn van 13 januari, elf dagen voordat hij werd doodgeschoten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil tekorten op de arbeidsmarkt dichten door meer in te zetten op legale migratie. "De EU moet ernaar streven de aantrekkelijkste plek te worden in de wereldwijde concurrentie om talent", schrijft de Europese Commissie in haar donderdag gepresenteerde migratiestrategie voor de komende vijf jaar. Hiermee versterkt de EU haar concurrentievermogen, aldus de Commissie.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft duizend omgekomen Oekraïense militairen overgeleverd aan Kyiv. Dat meldt de Russische staatstelevisiezender Russia Today. In ruil voor de overdracht ontving Moskou 38 omgekomen Russische militairen. Kyiv heeft de ontvangst van de militairen bevestigd.
1 uur geledenLISSABON (ANP/AFP/DPA) - In Portugal is het dodental na storm Kristin opgelopen naar zeker vijf. Onder de slachtoffers is volgens lokale media een Nederlandse vrouw. Honderdduizenden huishoudens zitten als gevolg van het noodweer nog zonder stroom.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Europa moet de taal van de machtspolitiek leren spreken, zegt bondskanselier Friedrich Merz. De Duitse regeringsleider vindt dat meer politiek zelfvertrouwen nodig is in een opkomende wereld van grootmachten. Hij zei dit in een speciale toespraak over de buitenlandse politiek in de Bondsdag.
2 uur geleden