Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macron: 9 november top over humanitaire situatie Gazastrook

Macron: 9 november top over humanitaire situatie Gazastrook

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft een top aangekondigd over de humanitaire situatie in de Gazastrook. "De strijd tegen terrorisme rechtvaardigt niet dat burgers worden opgeofferd", stelde Macron. De top zal 9 november plaatsvinden in Parijs.

Het Britse persbureau Reuters stelt op basis van diplomatieke bronnen dat de Palestijnse Autoriteit wordt uitgenodigd voor de top, maar Israël niet. De top zal zich volgens de bronnen onder andere buigen over noodhulpverlening, het herstellen van de toevoer van water, voedsel en brandstof aan de Gazastrook en gewonden uit de Gazastrook halen.

Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober wordt de Gazastrook zwaar gebombardeerd door Israël. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie zijn al meer dan 9000 Palestijnen om het leven gekomen.

De Gazastrook ontvangt sinds twee weken noodhulp over de grens met Egypte. Tot die tijd was de Gazastrook volledig afgesloten door een totale blokkade die Israël had opgelegd. Ook de hulp die nu binnenkomt, is volgens noodhulporganisaties te weinig om alle hulpbehoevenden te kunnen helpen.

Meer uit Buitenland

Britse premier verzekert Zelensky van 'volledige solidariteit'

LONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Andy Burnham heeft de Oekraïense leider Volodymyr Zelensky verzekerd van zijn "volledige solidariteit". In een telefoongesprek erkende Burnham dat "de afgelopen 24 uur moeilijk waren geweest voor Oekraïne".

45 minuten geleden
Duizenden deelnemers aan pro-Palestijnse protesten in Europa

LONDEN (ANP/AFP) - Duizenden mensen hebben in Londen, Berlijn en Dublin deelgenomen aan pro-Palestijnse demonstraties. Ze riepen op tot een einde aan de Israëlische aanvallen op Gaza.

1 uur geleden
Pentagon: 21 Amerikanen omgekomen bij operaties tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Er zijn volgens het Pentagon tot nu toe 21 Amerikaanse militairen omgekomen in het Midden-Oosten bij operaties tegen Iran. De officiële telling is naar boven bijgesteld, meldt The Washington Post. 865 militairen raakten gewond.

2 uur geleden
Trump: tijd dat Oekraïne nieuwe president krijgt

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky en stelt dat het "tijd is dat Oekraïne een nieuwe president krijgt".

3 uur geleden
Twee doden na orkaan Isaias in VS

HOUSTON (ANP/RTR) - Twee mensen zijn in de Verenigde Staten om het leven gekomen nadat orkaan Isaias in de nacht van vrijdag op zaterdag aan land is gekomen. Ongeveer 800.000 inwoners van Florida, Alabama en Georgia zaten zonder stroom. Inmiddels is Isaias afgezwakt, maar zorgt naar verwachting nog tot ver landinwaarts voor windvlagen.

3 uur geleden
Christa Pike ontslagen uit ziekenhuis, terug in gevangenis

NASHVILLE (ANP) - Christa Pike is uit het ziekenhuis ontslagen, anderhalve week na de mislukte executiepoging in de Amerikaanse staat Tennessee. Dat melden het lokale tv-station WVLT en andere Amerikaanse media. Ze is teruggebracht naar de gevangenis waar ze al meer dan dertig jaar vastzit, laten haar advocaten weten.

4 uur geleden
Duizenden arrestaties bij jongerenprotest in India

NEW DELHI (ANP/RTR/DPA) - De politie in India heeft in New Delhi duizenden demonstranten opgepakt. De hoofdstad werd eerder op de dag zo goed als afgesloten in de aanloop naar een jongerenprotest.

6 uur geleden