Macron: 9 november top over humanitaire situatie Gazastrook
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft een top aangekondigd over de humanitaire situatie in de Gazastrook. "De strijd tegen terrorisme rechtvaardigt niet dat burgers worden opgeofferd", stelde Macron. De top zal 9 november plaatsvinden in Parijs.
Het Britse persbureau Reuters stelt op basis van diplomatieke bronnen dat de Palestijnse Autoriteit wordt uitgenodigd voor de top, maar Israël niet. De top zal zich volgens de bronnen onder andere buigen over noodhulpverlening, het herstellen van de toevoer van water, voedsel en brandstof aan de Gazastrook en gewonden uit de Gazastrook halen.
Sinds de aanval van Hamas op Israël op 7 oktober wordt de Gazastrook zwaar gebombardeerd door Israël. Volgens het Palestijnse gezondheidsministerie zijn al meer dan 9000 Palestijnen om het leven gekomen.
De Gazastrook ontvangt sinds twee weken noodhulp over de grens met Egypte. Tot die tijd was de Gazastrook volledig afgesloten door een totale blokkade die Israël had opgelegd. Ook de hulp die nu binnenkomt, is volgens noodhulporganisaties te weinig om alle hulpbehoevenden te kunnen helpen.
Meer uit Buitenland
SÃO PAULO (ANP) - Oud-president van Brazilië Jair Bolsonaro is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Dat meldt zijn zoon Flávio Bolsonaro op X. De oud-leider werd van zijn cel overgebracht naar een medische instelling voor opname, naar verluidt omdat hij rillingen had en veel moest overgeven.
8 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een vrachtschip dat eigendom is van een Turkse onderneming is met toestemming van Iran de Straat van Hormuz gepasseerd. De Turkse minister van Transport Abdulkadir Uraloglu heeft dit bekendgemaakt. Volgens hem zijn nu nog veertien schepen die Turks eigendom zijn ingesloten in de Perzische Golf, ten noorden van de zeestraat.
23 minuten geledenBEIROET (ANP) - De secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, is op bezoek in Libanon. "Ik ben zojuist geland in Beiroet, voor een solidariteitsbezoek aan de bevolking van Libanon", schrijft hij op X. "Zij hebben niet gekozen voor deze oorlog", benadrukt hij. "Ze zijn erin meegesleurd."
34 minuten geledenANDØYA (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft zich kritisch uitgelaten over het Amerikaanse besluit om de sancties tegen Rusland te verlichten. Volgens Merz is dat een "verkeerde" beslissing, om welke reden die dan ook genomen is.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De NAVO-luchtverdediging heeft voor de derde keer een raket onderschept die vanuit Iran onderweg was naar Turkije, meldt het Turkse ministerie van Defensie op X. De ballistische raket is neergehaald in het oostelijke Middellandse Zeegebied.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Zeker vier van de zes bemanningsleden van een Amerikaans tankvliegtuig zijn overleden nadat het donderdag neerstortte in het westen van Irak, meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) op X. Het Islamitisch Verzet in Irak eiste het incident op als aanslag, maar de Amerikaanse krijgsmacht ontkent dat het toestel werd neergehaald door eigen of vijandig vuur.
1 uur geledenCOLOMBO (ANP/AFP) - De lichamen van 84 Iraniërs van het gezonken oorlogsschip IRIS Dena worden vrijdag vanuit Sri Lanka teruggebracht naar Iran. Dat land stuurt een vliegtuig om de overledenen op te halen, meldt het Sri Lankaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De opvarenden kwamen vorige week om het leven nadat het marineschip voor de kust van Sri Lanka door een Amerikaanse aanval tot zinken werd gebracht.
2 uur geleden