Macrocijfers vullen beursweek beleggers
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen in de laatste volledige handelsweek van het jaar verder kauwen op het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China en de uitslag van de Britse verkiezingen. Daarnaast staan er nog diverse macro-economische cijfers op de agenda, plus rentebesluiten in Japan en Groot-Brittannië.
China en de VS sloten vrijdag een zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die de opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord. President Donald Trump gaf aan dat onmiddellijk wordt begonnen met onderhandelingen over een 'fase 2-deal'. Volgens hem zullen sommige bestaande importheffingen op Chinese producten worden verlaagd. Andere tarieven blijven nog wel overeind.
Ook aan het brexitfront lijkt er eindelijk meer duidelijkheid te zijn. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson verwierf afgelopen week de grootste meerderheid in het Britse parlement sinds 1970. Daarmee is de kans groot dat de brexitdeal een feit wordt en het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie treedt.
Updates consumentenvertrouwen
De Bank of England heeft donderdag bij zijn rentebesluit de mogelijkheid om op de Britse verkiezingsuitslag te reageren. Eerder die dag hakt de centrale bank in Japan eveneens weer knopen door over zijn monetaire beleid. De Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) kwamen onlangs al met hun laatste rentebesluiten van het jaar. Beide instituten lieten hun rentetarieven zoals verwacht ongemoeid.
Zo vlak voor de feestdagen komt er deze week nog een hele reeks aan nieuwe macro-economische gegevens vrij. Beleggers kunnen onder meer een nieuwe raming voor de Britse economische groei verwerken, alsmede updates van het consumentenvertrouwen in meerdere landen. Ook komen er cijfers over de industriële productie in de VS, de Amerikaanse huizenmarkt en het ondernemerssentiment in Duitsland. Verder geven aan de overzijde van de Atlantische Ocean pakketbezorger FedEx, levensmiddelenconcern General Mills en chipbedrijf Micron Technology nog een kijkje in de boeken.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Treinen van NS zijn dinsdag wat viezer dan normaal door een staking van schoonmakers, laat een woordvoerster van NS weten. Reizigers kunnen daar overlast van hebben, maar volgens de NS is de impact van de staking wel te overzien. Ook op Schiphol leggen schoonmakers het werk neer. Daar helpen kantoormedewerkers mee om de terminal schoon te houden.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep Nederlandse organisaties, waaronder ABN AMRO, Achmea, ASN, Deloitte, KPN en Rabobank ontwikkelt een nieuwe identificatiedienst. De digitale identiteitswallet met de naam MyCheck wordt daarmee een alternatief voor itsme, de opvolger van iDIN. De nieuwe app moet in het tweede kwartaal van 2027 actief zijn.
51 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize heeft op dit moment geen aanwijzingen dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij een cyberveiligheidsincident. Vanwege dat IT-incident haalde het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos en Gall&Gall meerdere systemen offline. Het bedrijf zegt op dit moment bepaalde systemen weer op te starten. Het onderzoek naar het incident loopt nog, meldt Ahold Delhaize.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP/RTR/AFP) - Een groep van honderden wetenschappers eist dat er onafhankelijk toezicht komt op de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-modellen. Technologie die de cyberveiligheid in het gevaar kan brengen zou tijdens tests volledig van het internet moeten worden afgeschermd, betogen de ondertekenaars van een open brief. Onder hen zijn ook Geoffrey Hinton en Yoshua Bengio, die bekendstaan als 'peetvaders' van AI.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verschillende Nederlandse organisaties stappen naar de rechter vanwege de brillen van socialmediabedrijf Meta. De Consumentenbond en Offlimits en The Firewall vragen dinsdagmiddag een datum voor een kort geding aan om de brillen met een camera.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Aandeelhouders van Ahold Delhaize hebben in een buitengewone algemene vergadering Thierry Garnier benoemd tot lid van de raad van bestuur. Hij volgt volgend jaar Frans Muller op als topman van het moederconcern van bedrijven als Albert Heijn, bol en Etos.
3 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn (AH) gaat dinsdag zijn supermarkten extra beleveren. Dat meldt de supermarktketen, nadat in sommige winkels eerder op de dag lege schappen te zien waren. Dat kwam doordat moederbedrijf Ahold Delhaize IT-systemen had uitgeschakeld na een cyberincident zondag.
3 uur geleden