Macrocijfers vullen beursweek beleggers
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen in de laatste volledige handelsweek van het jaar verder kauwen op het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China en de uitslag van de Britse verkiezingen. Daarnaast staan er nog diverse macro-economische cijfers op de agenda, plus rentebesluiten in Japan en Groot-Brittannië.
China en de VS sloten vrijdag een zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die de opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord. President Donald Trump gaf aan dat onmiddellijk wordt begonnen met onderhandelingen over een 'fase 2-deal'. Volgens hem zullen sommige bestaande importheffingen op Chinese producten worden verlaagd. Andere tarieven blijven nog wel overeind.
Ook aan het brexitfront lijkt er eindelijk meer duidelijkheid te zijn. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson verwierf afgelopen week de grootste meerderheid in het Britse parlement sinds 1970. Daarmee is de kans groot dat de brexitdeal een feit wordt en het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie treedt.
Updates consumentenvertrouwen
De Bank of England heeft donderdag bij zijn rentebesluit de mogelijkheid om op de Britse verkiezingsuitslag te reageren. Eerder die dag hakt de centrale bank in Japan eveneens weer knopen door over zijn monetaire beleid. De Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) kwamen onlangs al met hun laatste rentebesluiten van het jaar. Beide instituten lieten hun rentetarieven zoals verwacht ongemoeid.
Zo vlak voor de feestdagen komt er deze week nog een hele reeks aan nieuwe macro-economische gegevens vrij. Beleggers kunnen onder meer een nieuwe raming voor de Britse economische groei verwerken, alsmede updates van het consumentenvertrouwen in meerdere landen. Ook komen er cijfers over de industriële productie in de VS, de Amerikaanse huizenmarkt en het ondernemerssentiment in Duitsland. Verder geven aan de overzijde van de Atlantische Ocean pakketbezorger FedEx, levensmiddelenconcern General Mills en chipbedrijf Micron Technology nog een kijkje in de boeken.
Meer uit Financieel
ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering wil een groot aandeel in de Venezolaanse oliereserves verkrijgen door een samenwerking tussen het ministerie van Defensie en een Venezolaanse zakenman. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Beleggers verwerkten de eerste toespraak van Fed-baas Kevin Warsh sinds mei. Het hoofd van de Amerikaanse bank hintte op een renteverhoging, maar stelde zelf dat zijn uitspraken niet als voorspelling voor de rente gezien moeten worden. Waar de verwachting eerder nog was dat de rente gelijk zou blijven in september, denken steeds meer beleggers dat er een verhoging komt.
5 uur geledenMENLO PARK (ANP/BLOOMBERG) - Meta roept TikTok en YouTube op om de bescherming van tieners op sociale media te verbeteren. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram doet dat onder meer via paginagrote advertenties in onder meer The New York Times.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - Een mogelijk vertrek van Venezuela uit oliekartel OPEC kan op termijn voor lagere olieprijzen zorgen, wat tevens lagere prijzen aan de Nederlandse pomp kan betekenen. Maar de prijzen kunnen dan ook weer sneller omhooggaan, zeggen energiedeskundigen. Ze voorzien een afname van de prijsstabiliteit op de oliemarkt als de macht van de groep van olieproducerende landen afbrokkelt.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met winst de handelsweek uitgegaan. Bijna alle dertig bedrijven in de Amsterdamse hoofdindex sloten vrijdag met een plus. Beleggers verwerkten vrijdag een langverwachte toespraak van Fed-baas Kevin Warsh.
9 uur geledenJACKSON HOLE (ANP/BLOOMBERG) - Fed-voorzitter Kevin Warsh heeft gewaarschuwd dat de inflatie in de VS niet noemenswaardig afkoelt. In een toespraak op het jaarlijkse symposium van de Amerikaanse centrale bank in Jackson Hole zei hij dat beleidsmakers er zeker van moeten zijn dat dit wel gebeurt, en dat de Federal Reserve anders nog "het nodige te doen heeft". Daarmee zinspeelde hij op de mogelijkheid van een renteverhoging, al nuanceerde hij zijn woorden ook.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipbedrijf Marvell Technology en betaalbedrijf PayPal gingen vrijdag onderuit op de beurzen in New York. Marvell boekte afgelopen kwartaal een recordomzet door de aanhoudende sterke vraag naar zijn chips voor AI-datacenters. Ook werd het bedrijf opnieuw positiever over de jaaromzet. De margeverwachting voor het huidige kwartaal viel echter tegen en beleggers grepen de resultaten aan om winst te nemen in het sterk gestegen aandeel. Marvell is dit jaar al 170 procent in waarde gestegen, mede door een grote chipdeal met Google. Het aandeel zakte nu 7 procent.
11 uur geleden