Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macrocijfers vullen beursweek beleggers

Macrocijfers vullen beursweek beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen in de laatste volledige handelsweek van het jaar verder kauwen op het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China en de uitslag van de Britse verkiezingen. Daarnaast staan er nog diverse macro-economische cijfers op de agenda, plus rentebesluiten in Japan en Groot-Brittannië.

China en de VS sloten vrijdag een zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die de opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord. President Donald Trump gaf aan dat onmiddellijk wordt begonnen met onderhandelingen over een 'fase 2-deal'. Volgens hem zullen sommige bestaande importheffingen op Chinese producten worden verlaagd. Andere tarieven blijven nog wel overeind.

Ook aan het brexitfront lijkt er eindelijk meer duidelijkheid te zijn. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson verwierf afgelopen week de grootste meerderheid in het Britse parlement sinds 1970. Daarmee is de kans groot dat de brexitdeal een feit wordt en het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie treedt.

Updates consumentenvertrouwen

De Bank of England heeft donderdag bij zijn rentebesluit de mogelijkheid om op de Britse verkiezingsuitslag te reageren. Eerder die dag hakt de centrale bank in Japan eveneens weer knopen door over zijn monetaire beleid. De Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) kwamen onlangs al met hun laatste rentebesluiten van het jaar. Beide instituten lieten hun rentetarieven zoals verwacht ongemoeid.

Zo vlak voor de feestdagen komt er deze week nog een hele reeks aan nieuwe macro-economische gegevens vrij. Beleggers kunnen onder meer een nieuwe raming voor de Britse economische groei verwerken, alsmede updates van het consumentenvertrouwen in meerdere landen. Ook komen er cijfers over de industriële productie in de VS, de Amerikaanse huizenmarkt en het ondernemerssentiment in Duitsland. Verder geven aan de overzijde van de Atlantische Ocean pakketbezorger FedEx, levensmiddelenconcern General Mills en chipbedrijf Micron Technology nog een kijkje in de boeken.

Meer uit Financieel

EIB: 73.000 nieuwe mensen nodig in bouw, defensie zorgt voor druk

AMSTERDAM (ANP) - De komende drie jaar heeft de bouwsector zo'n 73.000 nieuwe medewerkers nodig, denkt het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB). De bouw kampt al jaren met personeelstekorten, terwijl Nederland veel woningen wil bouwen, het stroomnet wil uitbreiden, infrastructuur wil renoveren en verduurzamen. De opschaling bij Defensie en in de defensie-industrie zorgt daarnaast voor extra concurrentie om personeel. Het EIB waarschuwt in een rapport dat het daarom "niet vanzelfsprekend" is dat alle maatschappelijke ambities tegelijk kunnen worden gerealiseerd.

54 minuten geleden
Milieuorganisaties stappen naar rechter om nieuw besluit Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - Milieuorganisaties en omwonenden stappen naar de Raad van State omdat ze het niet eens zijn met het nieuwe Luchthavenverkeersbesluit (LVB) Schiphol. Volgens onder meer Greenpeace Nederland, Milieudefensie en SchipholWatch legaliseert het nieuwe besluit, dat 1 november in werking moet treden, "jarenlange illegale overlast" en "schaadt het de gezondheid". De coalitie van milieuclubs en omwonenden eist bij de Raad van State dat het besluit wordt vernietigd.

57 minuten geleden
Aantal nieuwe bedrijven fors gestegen in derde kwartaal

UTRECHT (ANP) - Het aantal startende bedrijven in Nederland is in het derde kwartaal van dit jaar met ruim 15 procent gestegen vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. Dit is de sterkste stijging in jaren. In totaal werden ruim 62.000 nieuwe bedrijfsvestigingen geregistreerd, tegenover ongeveer 54.000 een jaar eerder. Dat meldt de Kamer van Koophandel (KVK).

2 uur geleden
Veel meer Europese octrooien aangevraagd, ook groei in Nederland

MÜNCHEN (ANP) - Het aantal Europese octrooiaanvragen door een universiteit, publieke onderzoeksorganisatie of onderzoeksziekenhuis is in de afgelopen twintig jaar meer dan verdubbeld. Dat meldt het Europees Octrooibureau (EOB) donderdag. Nederland is volgens het EOB een van de landen waar het aantal octrooiaanvragen van publieke onderzoeksinstellingen het sterkst is gegroeid.

5 uur geleden
Tesla ziet winst fors zakken, maar verrast markt positief

AUSTIN (ANP) - Tesla heeft in het derde kwartaal een lagere winst geboekt dan een jaar eerder, terwijl de omzet gelijk bleef. Ondanks het lagere resultaat overtrof het bedrijf onder leiding van Elon Musk de verwachtingen op de financiële markten. Daar leefden zorgen dat toegenomen investeringen in kunstmatige intelligentie en mensachtige robots een te grote kostenpost zouden worden voor de fabrikant van elektrische auto's.

7 uur geleden
Meta voert resultaten op en investeert nog meer in AI

MENLO PARK (ANP/RTR) - Socialemediabedrijf Meta verwacht dit jaar nog meer te investeren in kunstmatige intelligentie (AI). Daarbij gaat het Amerikaanse bedrijf nieuwe aandelen zonder stemrecht uitgeven om extra geld op te halen om mee te kunnen blijven doen in de AI-race met andere grote techbedrijven.

7 uur geleden
Beurzen in New York op winst na kwartaalcijfers SpaceX

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met duidelijke winsten gesloten, dankzij optimisme over de techsector na positief stemmende kwartaalresultaten van AI- en ruimtevaartconcern SpaceX. Onrust over een mogelijke escalatie van de spanningen in Saudi-Arabië ebde gedurende de handelssessie weg.

7 uur geleden