Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Macrocijfers vullen beursweek beleggers

Macrocijfers vullen beursweek beleggers

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen in de laatste volledige handelsweek van het jaar verder kauwen op het voorlopige handelsakkoord tussen de Verenigde Staten en China en de uitslag van de Britse verkiezingen. Daarnaast staan er nog diverse macro-economische cijfers op de agenda, plus rentebesluiten in Japan en Groot-Brittannië.

China en de VS sloten vrijdag een zogenoemde 'fase 1-handelsdeal', die de opmaat moet worden voor een breder handelsakkoord. President Donald Trump gaf aan dat onmiddellijk wordt begonnen met onderhandelingen over een 'fase 2-deal'. Volgens hem zullen sommige bestaande importheffingen op Chinese producten worden verlaagd. Andere tarieven blijven nog wel overeind.

Ook aan het brexitfront lijkt er eindelijk meer duidelijkheid te zijn. De Conservatieve Partij van premier Boris Johnson verwierf afgelopen week de grootste meerderheid in het Britse parlement sinds 1970. Daarmee is de kans groot dat de brexitdeal een feit wordt en het Verenigd Koninkrijk op 31 januari op een ordelijke manier uit de Europese Unie treedt.

Updates consumentenvertrouwen

De Bank of England heeft donderdag bij zijn rentebesluit de mogelijkheid om op de Britse verkiezingsuitslag te reageren. Eerder die dag hakt de centrale bank in Japan eveneens weer knopen door over zijn monetaire beleid. De Amerikaanse Federal Reserve en de Europese Centrale Bank (ECB) kwamen onlangs al met hun laatste rentebesluiten van het jaar. Beide instituten lieten hun rentetarieven zoals verwacht ongemoeid.

Zo vlak voor de feestdagen komt er deze week nog een hele reeks aan nieuwe macro-economische gegevens vrij. Beleggers kunnen onder meer een nieuwe raming voor de Britse economische groei verwerken, alsmede updates van het consumentenvertrouwen in meerdere landen. Ook komen er cijfers over de industriële productie in de VS, de Amerikaanse huizenmarkt en het ondernemerssentiment in Duitsland. Verder geven aan de overzijde van de Atlantische Ocean pakketbezorger FedEx, levensmiddelenconcern General Mills en chipbedrijf Micron Technology nog een kijkje in de boeken.

Meer uit Financieel

Boeing levert meer verkeersvliegtuigen af

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Boeing heeft in het eerste kwartaal van dit jaar meer verkeersvliegtuigen aan klanten afgeleverd dan een jaar eerder, waardoor de omzet is gestegen. Volgens de vliegtuigmaker ging het om 143 toestellen, tegen 130 die een jaar eerder aan klanten werden overgedragen.

1 uur geleden
Inspectie legt Tata Steel dwangsom op om gevaarlijke staalslak

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) legt een dwangsom op aan Tata Steel. De staalfabrikant moet een specifieke soort staalslak voortaan als gevaarlijk classificeren, waarschuwt de inspectie.

1 uur geleden
Zeker vijf tankers verleggen koers van Rotterdam naar Azië

ROTTERDAM (ANP) - Zeker vijf tankers die onderweg waren naar Rotterdam, hebben na de sluiting van de Straat van Hormuz hun koers verlegd naar Azië. Dat meldt Havenbedrijf Rotterdam. De schepen konden hun olie daar op dat moment voor hogere prijzen verkopen.

1 uur geleden
Waarde bitcoin op hoogste stand in elf weken

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van bitcoin wordt nauwelijks geraakt door de oorlog in het Midden-Oosten. Waar de traditioneel veilige belegging van goud bijvoorbeeld fors in waarde zakte sinds eind februari, steeg de koers van de bitcoin flink in dezelfde periode.

2 uur geleden
ASML wil met Europese techconcerns lobbyen voor sterkere sector

VELDHOVEN (ANP) - ASML is van plan met andere Europese technologiebedrijven te lobbyen voor een sterkere techsector in de Europese Unie. Volgens de top van de chipmachinemaker is het een "enorme rode vlag" dat slechts 1 procent van alle apparatuur die ASML verkoopt naar Europese klanten gaat.

2 uur geleden
Brussel gaat nauwer toezien op handel en voorraden brandstoffen

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Commissie gaat de productie, export, import en voorraden van brandstoffen in de Europese Unie nauwer in de gaten houden. Daarvoor wordt een nieuw zogenoemd brandstofobservatorium opgericht. Dat maakte het dagelijks EU-bestuur woensdag bekend bij de presentatie van een reeks maatregelen om de impact van de Iranoorlog voor de energiemarkten in de regio te beperken.

3 uur geleden
Danse Macabre helpt de Efteling aan iets meer bezoekers

KAATSHEUVEL (ANP) - De Efteling heeft vorig jaar bijna 5 miljoen unieke bezoekers verwelkomd. Dat zijn er iets meer dan een jaar eerder. Dat meldt de Efteling in het jaarverslag over 2025.

3 uur geleden