
Machtsoverdracht aan regering-Biden kan officieel beginnen
WASHINGTON (ANP) - De machtsoverdracht in de Verenigde Staten aan de nieuwe regering van de verkozen president Joe Biden kan officieel beginnen. Dat schrijft Emily Murphy, het hoofd van van de General Services Administration (GSA), in een brief, aldus nieuwszender CNN. Die federale overheidsdienst weigerde tot zojuist nog Bidens verkiezingszege te erkennen, waardoor de Democraat nog geen toegang had tot federale overheidsmiddelen.
Bidens overgangsteam zegt dat het snel ontmoetingen inplant tussen de aankomende president en federale overheidsfunctionarissen over de corona-epidemie en de nationale veiligheid. Tot dusver moest Biden het vooral doen met onofficiële briefings, en had hij geen toegang tot relevante geheime informatie.
"Ik neem deze rol serieus en, vanwege recente ontwikkelingen rondom rechtszaken en de certificering van de verkiezingsuitslagen, stuur u vandaag deze brief om deze middelen en diensten aan u beschikbaar te stellen", schrijft GSA-hoofd Murphy aan Biden. Eerder stelde de door Trump aangestelde ambtenaar dat zij eerst "verzekerd" wilde zijn van Bidens verkiezingszege voordat ze groen licht zou geven voor de machtsoverdracht.
Op Twitter werd Murphy geprezen door president Donald Trump, die zich achter haar besluit schaarde. Zij en haar team moeten volgens Trump "doen wat er gedaan moet worden". De president schrijft tevens op Twitter dat hij zijn eigen team dezelfde instructie heeft gegeven. Wel benadrukt Trump in zijn bericht dat hij zal doorgaan zijn verkiezingsnederlaag juridisch aan te vechten. Volgens Trump en zijn bondgenoten is er op grote schaal fraude gepleegd bij de verkiezingen begin deze maand, maar voor die bewering is tot dusver geen enkel bewijs.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR) - Reddingswerkers hebben zeven opvarenden gered van een vrachtschip dat na een aanval zonk op de Rode Zee. Zij brachten meer dan 24 uur in het water door, zeggen bronnen bij veiligheidsbedrijven die zijn betrokken bij een reddingsoperatie. Vier mensen zouden zijn omgekomen en veertien personen worden nog vermist.
39 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De NAVO blijft voorlopig leunen op haar 'traditionele' luchtmacht en ruilt niet al haar gevechtsvliegtuigen in voor drones, denkt de baas van de Duitse luchtmacht. Zeker sinds de oorlog in Oekraïne voorspellen sommige experts een spoedig einde voor het bemande gevechtsvliegtuig.
42 minuten geledenHAMBURG (ANP/AFP) - De verdachte van een aanval vorige week in een hogesnelheidstrein in Duitsland is naar een psychiatrische kliniek gebracht. De 20-jarige Syriër wordt ervan beschuldigd passagiers te hebben aangevallen met een bijl en hamer. Er vielen vier gewonden.
49 minuten geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Oekraïne heeft twee Chinese burgers opgepakt op verdenking van spionage. Ze probeerden volgens de autoriteiten informatie te bemachtigen over kruisraketten van het type Neptune.
1 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Litouwen en Finland willen tegen mensen gerichte landmijnen gaan maken om zich tegen Rusland te beschermen. De productie kan beginnen zodra de beide NAVO-landen de opzegging van het verdrag hebben afgerond dat de mijnen verbiedt, zeggen bestuurders en andere betrokkenen.
1 uur geledenROME (ANP) - Paus Leo heeft het Vaticaan opnieuw aangeboden als locatie voor onderhandelingen tussen Rusland en Oekraïne. Dat deed hij tijdens een ontmoeting met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Volgens Kyiv zijn woensdag acht burgers gedood door Russische droneaanvallen en luchtbombardementen. De slachtoffers vielen in de regio Donetsk, in het oosten van het land.
2 uur geleden