Machtsgreep Roglic in Parijs-Nice
CHIROUBLES (ANP) - Primoz Roglic heeft woensdag de vierde etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. Het was een rit over 187 kilometer met aankomst bergop in Chiroubles. De Sloveen van Jumbo-Visma viel 3 kilometer voor de finish aan. Bergop bleek niemand hem te kunnen volgen.
Op 12 seconden van de ritwinnaar finishte de Duitser Maximilian Schachmann als tweede, net voor de Fransman Guillaume Martin. Roglic, die derde stond in het algemeen klassement, nam de leiderstrui over van de Zwitser Stefan Bissegger. Schachmann is nu ook tweede in het algemeen klassement, maar daar bedraagt de marge al 35 seconden. Donderdag voert de vijfde etappe van Vienne naar Bollène.
Roglic zag in de overwinning het resultaat van het harde werk op hoogte tijdens een trainingsstage met de ploeg op Tenerife. "In de tijdrit ging het al goed, maar vandaag laten we als ploeg zien dat we goed bezig zijn geweest. En we boeken zelfs twee zeges", doelde hij op de overwinning van zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert in Tirreno-Adriatico, enkele minuten nadat Roglic in Chiroubles de finish was gepasseerd.
Zware dag
De Fransman Julien Bernard, als laatst overgebleven renner uit de kopgroep, en de mee aangesloten Spanjaard Luis León Sánchez begonnen als eersten aan de slotklim van 7 kilometer. Ondertussen voerden namens Jumbo de Nieuw-Zeelander George Bennett en Steven Kruijswijk het tempo op. Bij Bernard was het beste eraf. Sánchez hield het vol tot 3 kilometer voor de streep, maar kon niet meer aanpikken toen Roglic passeerde. Niemand in de groep favorieten had een antwoord op de aanval van de Sloveen, die aast op de eindzege in Parijs-Nice.
"Het was een zware dag, echt een rit voor mij", vond de ritwinnaar en nieuwe leider. "We verdienen de trui, maar het doel is dat we hem in Nice nog hebben."
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
5 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
7 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
19 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
20 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
20 uur geleden