Machtsgreep Roglic in Parijs-Nice
CHIROUBLES (ANP) - Primoz Roglic heeft woensdag de vierde etappe van de Franse rittenkoers Parijs-Nice gewonnen. Het was een rit over 187 kilometer met aankomst bergop in Chiroubles. De Sloveen van Jumbo-Visma viel 3 kilometer voor de finish aan. Bergop bleek niemand hem te kunnen volgen.
Op 12 seconden van de ritwinnaar finishte de Duitser Maximilian Schachmann als tweede, net voor de Fransman Guillaume Martin. Roglic, die derde stond in het algemeen klassement, nam de leiderstrui over van de Zwitser Stefan Bissegger. Schachmann is nu ook tweede in het algemeen klassement, maar daar bedraagt de marge al 35 seconden. Donderdag voert de vijfde etappe van Vienne naar Bollène.
Roglic zag in de overwinning het resultaat van het harde werk op hoogte tijdens een trainingsstage met de ploeg op Tenerife. "In de tijdrit ging het al goed, maar vandaag laten we als ploeg zien dat we goed bezig zijn geweest. En we boeken zelfs twee zeges", doelde hij op de overwinning van zijn Belgische ploeggenoot Wout van Aert in Tirreno-Adriatico, enkele minuten nadat Roglic in Chiroubles de finish was gepasseerd.
Zware dag
De Fransman Julien Bernard, als laatst overgebleven renner uit de kopgroep, en de mee aangesloten Spanjaard Luis León Sánchez begonnen als eersten aan de slotklim van 7 kilometer. Ondertussen voerden namens Jumbo de Nieuw-Zeelander George Bennett en Steven Kruijswijk het tempo op. Bij Bernard was het beste eraf. Sánchez hield het vol tot 3 kilometer voor de streep, maar kon niet meer aanpikken toen Roglic passeerde. Niemand in de groep favorieten had een antwoord op de aanval van de Sloveen, die aast op de eindzege in Parijs-Nice.
"Het was een zware dag, echt een rit voor mij", vond de ritwinnaar en nieuwe leider. "We verdienen de trui, maar het doel is dat we hem in Nice nog hebben."
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
13 uur geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
1 dag geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
1 dag geleden