Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Machtigste commissaris' Kees van Lede overleden

'Machtigste commissaris' Kees van Lede overleden

HILVERSUM (ANP) - Kees van Lede, voormalig topman van AkzoNobel en oud-voorzitter van werkgeversorganisatie VNO, is dinsdag op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie bevestigd. Van Lede werd vaak gezien als een van de invloedrijkste personen binnen het Nederlandse bedrijfsleven

Van Lede was tussen 1984 en 1991 de voorman van VNO, dat is opgegaan in VNO-NCW. Na zijn tijd als voorzitter bij de lobbyorganisatie voor het bedrijfsleven, trad hij aan in het bestuur van chemieconcern Akzo. Tussen 1994 en 2003 was Van Lede bestuursvoorzitter van AkzoNobel, zoals het bedrijf na de fusie met een Zweeds conglomeraat zou gaan heten.

De in Wassenaar geboren Van Lede verzamelde gedurende zijn loopbaan tal van commissariaten. Zo vervulde hij die toezichthoudende rol bij AkzoNobel tussen 2003 en 2007. Daarnaast was hij commissaris of president-commissaris bij onder andere Reed Elsevier, Philips, Air France-KLM en Heineken. Die bundeling van functies leverde hem ruim tien jaar terug nog de titel van "machtigste commissaris" van Nederland op in het tijdschrift Management Scope. Ook andere zakenbladen dichtten hem geregeld die status toe.

Van Ledes dochter Fiona bevestigt dat de oud-topbestuurder is overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Hij leed ook al lange tijd aan een vorm van beenmergkanker. In een van zijn laatste interviews, een dubbelinterview met journalist Joris Luyendijk in Het Financieele Dagblad, gaf hij aan zich zorgen te maken over de huidige stand van het "aandeelhouderskapitalisme". Daardoor zouden werknemers door de jaren heen minder gaan profiteren van de welvaart, die in plaats daarvan steeds meer bij een kleine groep machtige aandeelhouders terechtkomt. "Maar ik kom er niet achter wat ervoor in de plaats kan komen", zo bekende hij aan de zakenkrant.

Meer uit Financieel

ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

4 minuten geleden
Airbus inspecteert tot 628 vliegtuigen om probleem metalen platen

PARIJS (ANP) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus meldde dinsdag dat wereldwijd mogelijk tot 628 van zijn populaire A320-vliegtuigen moeten worden geïnspecteerd vanwege een 'kwaliteitsprobleem' met metalen platen dat aan het licht is gekomen.

4 uur geleden
ANWB: interesse om elektrisch te rijden gedaald

DEN HAAG (ANP) - Voor het eerst in jaren zijn mensen terughoudender geworden om binnen vijf jaar over te stappen naar elektrisch rijden. Volgens een onderzoek van de ANWB komt dit onder meer door het verminderen van de stimuleringsmaatregelen door de overheid. Zo is de aankoopsubsidie voor elektrische auto's geschrapt en moet er sinds dit jaar ook motorrijtuigenbelasting voor deze voertuigen worden betaald.

5 uur geleden
Inval FIOD in woning, volgens omroep bij oud-topman Damen

UTRECHT (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft dinsdag een inval gedaan in een woning in het Zuid-Hollandse dorp Noordeloos, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving van Rijnmond. Volgens die regionale omroep gebeurde dat bij de woning van Kommer Damen, de voormalige topman van scheepsbouwer Damen.

7 uur geleden
Beurzen New York sluiten licht hoger na herstel bitcoin

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met bescheiden winsten de handel uitgegaan. Een dag eerder sloten de belangrijkste graadmeters nog met aanzienlijke verliezen nadat de bitcoin en andere cryptomunten onderuit waren gegaan. Dinsdag herstelde de bitcoin, 's werelds meest verhandelde cryptomunt, weer van de val begin deze week.

7 uur geleden
Trump maakt keuze nieuwe Fed-voorzitter begin 2026 bekend

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump maakt begin volgend jaar bekend wie de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve wordt. De termijn van Jerome Powell als preses van de centralebankenkoepel eindigt in mei. Trump vertelde journalisten dat hij al weet wie de opvolger zal zijn.

7 uur geleden
OpenAI meldt problemen met ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP) - OpenAI meldt dat er meer storingen dan normaal zijn bij zijn populaire chatbot ChatGPT. Het techbedrijf onderzoekt wat er precies misgaat, staat op de pagina met statusupdates van OpenAI.

8 uur geleden