Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Machthebbers Syrië voeren operatie uit in dorp van Assad-clan

Machthebbers Syrië voeren operatie uit in dorp van Assad-clan

DAMASCUS (ANP/AFP) - De machthebbers in Syrië zijn een veiligheidsoperatie begonnen in Qardaha, de plaats waar de familie van de verdreven president Bashar al-Assad vandaan komt. Dat meldt het staatspersbureau SANA.

"Onze troepen staan ​​op het punt om gerichte en nauwkeurige operaties uit te voeren, in samenwerking met de algemene veiligheidstroepen tegen loyalisten van het vorige regime, die onze troepen en landgenoten hebben verraden", citeert het staatspersbureau een bron bij het ministerie van Defensie.

In delen van Syrië laait het geweld de afgelopen dagen weer op. Aanhangers van het verdreven Assad-regime verzetten zich tegen het nieuwe bewind. In kustgebieden zijn meldingen van tientallen doden. Volgens het in Groot-Brittannië gevestigde Syrische Observatorium voor de Mensenrechten zijn 69 leden van de Alawitische minderheid door veiligheidstroepen geëxecuteerd. De Assad-clan behoort ook tot deze minderheid.

Qardaha ligt in de buurt van Latakia. Hafez al-Assad, de voorganger en vader van de verdreven president, werd er geboren en ligt er begraven.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

34 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

1 uur geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

2 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

3 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden