Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Machteloos PSV in Champions League hard onderuit bij Juventus

Machteloos PSV in Champions League hard onderuit bij Juventus

TURIJN (ANP) - PSV is slecht begonnen aan de Champions League. De regerend landskampioen maakte in Turijn een machteloze indruk en ging hard onderuit bij Juventus (3-1). De defensie van PSV oogde zwak en middenvelder Joey Veerman stond met een fout aan de basis van de derde tegentreffer. PSV krijgt over twee weken in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal de kans op eerherstel in de Champions League, dat sinds dit seizoen een andere opzet kent en 36 deelnemers telt.

In de Eredivisie ondervindt PSV met vijf achtereenvolgende eenvoudige zeges vooralsnog geen enkele tegenstand. Trainer Peter Bosz zag na de zege op NEC (2-0) van zaterdag geen redenen zijn elftal aan te passen. Noodgedwongen moest hij dat toch op één positie doen. Doelman Walter Benítez speelde niet omdat hij net vader is geworden. Joël Drommel verving hem.

De beginfase ging nog gelijk op. Joey Veerman zorgde in de zevende minuut voor het eerste schot op doel. Keeper Michele Di Gregorio kon de bal eenvoudig pakken. De eerste keer dat Juventus gevaarlijk werd, was het direct raak. Rechtsback Richard Ledezma stond Kenan Yildiz op te grote afstand te dekken en liet zich simpel op het verkeerde been zetten. De Turk schoot in de 21e minuut via de binnenkant van de paal raak.

Drommel

Drommel hield Weston McKennie kort daarna van scoren af en Oranje-international Teun Koopmeiners schoot net naast. In de 27e minuut viel de tweede treffer voor de thuisploeg alsnog. Ryan Flamingo liet McKennie ongehinderd op doel schieten (2-0). Voor aanvang van het seizoen waren er al twijfels of PSV verdedigend wel goed genoeg zou zijn. Bij de eerste serieuze test bleek dat niet het geval.

Kort voor rust was Koopmeiners dicht bij de 3-0, maar de bal ging net naast. PSV mocht daardoor hoop houden. De Eindhovenaren schonken Juventus in de beginfase van de tweede helft alsnog het derde doelpunt. Veerman leed op het middenveld knullig balverlies en zag dat hard worden afgestraft. Vlahovic vond de tussen een paar verdedigers vrijstaande Nicolás González (3-0).

Bosz slachtofferde na een uur spelen Veerman en Guus Til en bracht Ismael Saibari en Noa Lang in de ploeg. PSV ging wat beter voetballen en zorgde voor iets meer gevaar. Drommel voorkwam in de 85e minuut de 4-0 van Vlahovic. In blessuretijd scoorde Saibari wel voor PSV (3-1).

Meer uit Voetbal

Aanvaller Linssen verlengt aflopend contract bij NEC tot 2028

NIJMEGEN (ANP) - Bryan Linssen (35) heeft zijn aflopende contract bij NEC met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Linssen kwam in januari 2025 over naar Nijmegen vanuit Japan. In ruim een jaar tijd speelde hij 45 wedstrijden en maakte hij veertien doelpunten. Hij is inmiddels uitgegroeid tot de vaste spits van NEC, dat met de derde plaats in de Eredivisie en het behalen van de bekerfinale een zeer succesvol seizoen beleeft.

2 uur geleden
Bondscoach Lucescu weg bij Roemenië na mislopen WK voetbal

BOEKAREST (ANP/AFP) - Mircea Lucescu is niet langer bondscoach van het Roemeense voetbalelftal. De 80-jarige coach heeft zijn functie neergelegd nadat hij er met zijn ploeg niet in was geslaagd om kwalificatie voor het WK voetbal van komende zomer af te dwingen, meldt de Roemeense voetbalbond.

2 uur geleden
Italiaanse bondsvoorzitter treedt alsnog af na WK-debacle Italië

ROME (ANP/RTR) - Voorzitter Gabriele Gravina van de Italiaanse voetbalbond heeft alsnog zijn functie neergelegd. Zijn positie stond onder grote druk nadat Italië dinsdagavond in de play-offs voor het WK voetbal werd uitgeschakeld door Bosnië en Herzegovina. Italië mist zo zijn derde mondiale eindronde op rij.

3 uur geleden
KNVB en grote steden werken aan meer ruimte voor amateurvoetbal

ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.

4 uur geleden
Voetballer Chery per direct weer speelgerechtigd voor NEC

NIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die een partner of kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.

4 uur geleden
Internationals met Nederlandse kinderen snel weer in actie

DEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.

5 uur geleden
Coach Slegers met Arsenal naar halve finales Champions League

LONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.

20 uur geleden