Machteloos PSV in Champions League hard onderuit bij Juventus
TURIJN (ANP) - PSV is slecht begonnen aan de Champions League. De regerend landskampioen maakte in Turijn een machteloze indruk en ging hard onderuit bij Juventus (3-1). De defensie van PSV oogde zwak en middenvelder Joey Veerman stond met een fout aan de basis van de derde tegentreffer. PSV krijgt over twee weken in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal de kans op eerherstel in de Champions League, dat sinds dit seizoen een andere opzet kent en 36 deelnemers telt.
In de Eredivisie ondervindt PSV met vijf achtereenvolgende eenvoudige zeges vooralsnog geen enkele tegenstand. Trainer Peter Bosz zag na de zege op NEC (2-0) van zaterdag geen redenen zijn elftal aan te passen. Noodgedwongen moest hij dat toch op één positie doen. Doelman Walter Benítez speelde niet omdat hij net vader is geworden. Joël Drommel verving hem.
De beginfase ging nog gelijk op. Joey Veerman zorgde in de zevende minuut voor het eerste schot op doel. Keeper Michele Di Gregorio kon de bal eenvoudig pakken. De eerste keer dat Juventus gevaarlijk werd, was het direct raak. Rechtsback Richard Ledezma stond Kenan Yildiz op te grote afstand te dekken en liet zich simpel op het verkeerde been zetten. De Turk schoot in de 21e minuut via de binnenkant van de paal raak.
Drommel
Drommel hield Weston McKennie kort daarna van scoren af en Oranje-international Teun Koopmeiners schoot net naast. In de 27e minuut viel de tweede treffer voor de thuisploeg alsnog. Ryan Flamingo liet McKennie ongehinderd op doel schieten (2-0). Voor aanvang van het seizoen waren er al twijfels of PSV verdedigend wel goed genoeg zou zijn. Bij de eerste serieuze test bleek dat niet het geval.
Kort voor rust was Koopmeiners dicht bij de 3-0, maar de bal ging net naast. PSV mocht daardoor hoop houden. De Eindhovenaren schonken Juventus in de beginfase van de tweede helft alsnog het derde doelpunt. Veerman leed op het middenveld knullig balverlies en zag dat hard worden afgestraft. Vlahovic vond de tussen een paar verdedigers vrijstaande Nicolás González (3-0).
Bosz slachtofferde na een uur spelen Veerman en Guus Til en bracht Ismael Saibari en Noa Lang in de ploeg. PSV ging wat beter voetballen en zorgde voor iets meer gevaar. Drommel voorkwam in de 85e minuut de 4-0 van Vlahovic. In blessuretijd scoorde Saibari wel voor PSV (3-1).
Meer uit Voetbal
VELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met Mo Salah als invaller een 2-0-zege geboekt op Brighton & Hove Albion. De Egyptenaar was door coach Arne Slot opnieuw niet in de basis opgenomen, een besluit dat de aanvaller eerder openlijk had bekritiseerd. Salah had met een assist een aandeel in de zege die tot stand kwam door twee doelpunten van Hugo Ekitike.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bart Nieuwkoop en Tsuyoshi Watanabe hebben de laatste training van Feyenoord voor het uitduel van zondag met Ajax afgewerkt. Beide verdedigers ontbraken donderdag in de verloren uitwedstrijd tegen FCSB omdat ze onvoldoende fit waren.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool begint zonder Mohamed Salah aan de thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion. De aanvaller zit op de bank als het duel om 16.00 uur begint. Virgil van Dijk en Ryan Gravenberch verschijnen wel aan de aftrap. Van Dijk staat voor zijn 250e wedstrijd voor de regerend kampioen in de Premier League.
5 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft in de eerste 24 uur van de derde verkoopfase voor tickets voor het WK ondanks torenhoge prijzen vijf miljoen aanvragen ontvangen. Fans uit meer dan tweehonderd landen willen een kaartje voor het toernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico (11 juni-19 juli).
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot heeft Mohamed Salah opgenomen in de Liverpool-selectie voor de Premier League-wedstrijd tegen Brighton van zaterdag. Dat melden diverse Britse media, waaronder de BBC. Liverpool zelf heeft nog niets gemeld.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt mist maandag ook de thuiswedstrijd van Manchester United tegen Bournemouth. "Hij heeft nog te veel last van zijn rug", zei trainer Rúben Amorim op een persconferentie.
1 dag geleden