Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is

Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is

WOLFSBURG (ANP) - Ian Maatsen dobberde maandag met zijn vriendin op een luxe jacht voor de kust van Mykonos toen zijn mobiele telefoon afging. "Ze vroegen me of ik alsnog naar het Nederlands elftal wilde komen", vertelt de linksback voor een training van Oranje in Wolfsburg. "Natuurlijk was ik verrast. Ik zag dat niet meer aankomen. Maar ik heb zo snel als mogelijk mijn spullen gepakt. En toen ik landde in Dortmund stonden daar mijn ouders met mijn voetbalschoenen. Ze zijn er altijd voor me en vonden het geen probleem om wat extra kilometers te maken."

Maatsen zat in de voorselectie van het Nederlands elftal, maar Ronald Koeman nam hem niet op in zijn definitieve keurkorps voor de Europese eindronde. De bondscoach gaf de voorkeur aan de linksbenige verdedigers Nathan Aké, Daley Blind en Micky van de Ven. Maatsen speelde drie dagen na de mededeling van Koeman de finale van de Champions League. Hij verloor met Borussia Dortmund van Real Madrid (0-2) en ging in de fout bij de tweede treffer.

De 22-jarige international, die in de tweede helft van het afgelopen seizoen door Chelsea verhuurd werd aan Dortmund, koos ervoor om samen met zijn vriendin op het luxe eiland Mykonos bij te komen van een hectische week. "Ik heb daar wel alles kunnen verwerken", zegt hij. "Maandag lag ik daar dus op het dek van die boot toen ze alsnog belden. Nee, ik was geen cocktails aan het drinken. Gewoon een watertje, dat is goed voor me. Mijn vriendin was ook niet teleurgesteld dat we weg moesten. Ze was juist blij voor me. Ze zei: ga maar en maak je om mij niet druk. En ze heeft daar toch lekker vijf dagen van de zon kunnen genieten."

'Jongensdroom'

Koeman heeft Maatsen alsnog opgeroepen omdat Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners te geblesseerd zijn om nog op het EK in actie te kunnen komen. Zonder dat tweetal heeft de bondscoach nog maar vijf echte middenvelders in zijn selectie. Maar linksback Maatsen kan ook op het middenveld spelen, net als Daley Blind. "Dat is voor mij geen probleem", vertelt hij. "Ik kan op meerdere posities uitkomen."

Maatsen heeft geen moment getwijfeld nadat hij alsnog werd uitgenodigd voor het Nederlands elftal. "Ik ben heel blij en supertrots dat ik hier alsnog ben", vertelt hij. " Het was even hectisch, maar ik heb dinsdag en woensdag goed getraind. Dat ik hier ben is een jongensdroom voor me. Ik geniet hier echt van."

Meer uit Voetbal

KNVB roept kabinet op verenigingen te helpen bij stijgende kosten

ZEIST (ANP) - De Koninklijke Nederlandse Voetbalbond (KNVB) roept de regering op sportverenigingen te helpen met de stijgende energiekosten. Dat doet de KNVB in aanloop naar een debat in de Tweede Kamer op woensdag over steunmaatregelen om de hoge energie- en brandstofprijzen te compenseren. "Door nu te investeren in toekomstbestendige sportaccommodaties, worden verenigingen minder kwetsbaar en blijft sport toegankelijk voor iedereen", stelt de KNVB.

5 uur geleden
Verdediger Dest hoopt na WK te vertrekken bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Verdediger Sergiño Dest denkt serieus aan een vertrek bij PSV komende zomer. "Als er een club uit een top 5-competitie komt met een goed plan, dan wil ik mezelf wel uitdagen. Ik vind PSV een geweldige club, maar het gaat mij ook om de Eredivisie. Ik wil naar een lastigere competitie, zodat ik mezelf iedere week kan pushen en meten met de besten", zei de 25-jarige rechtsback in de NOS-podcast Buitenspel.

8 uur geleden
Inter komt terug uit geslagen positie en bereikt bekerfinale

MILAAN (ANP) - Internazionale maakt nog altijd kans om naast de landstitel ook de Italiaanse beker te winnen. Het elftal van trainer Cristian Chivu knokte zich in Milaan tegen Como terug van een achterstand van twee doelpunten. Inter won met 3-2. De eerste ontmoeting was in 0-0 geëindigd.

18 uur geleden
Leicester zakt tien jaar na titel in Engeland naar derde niveau

LEICESTER (ANP/RTR) - Leicester City is dinsdag gedegradeerd naar het derde niveau van het Engelse voetbal. Dat gebeurde tien jaar na hun verrassende titel in de Premier League met de Italiaanse trainer Claudio Ranieri.

19 uur geleden
Duizenden supporters bij huldiging AZ na winst KNVB-beker

ALKMAAR (ANP) - In Alkmaar zijn dinsdag duizenden supporters bijeengekomen voor de huldiging van de spelers en staf van AZ na de winst van de KNVB-beker. Zondag werd NEC in de bekerfinale in De Kuip in Rotterdam met 5-1 verslagen. Het is de vijfde keer in de clubgeschiedenis dat AZ de beker heeft gewonnen.

21 uur geleden
Pulisic kijkt uit naar WK voetbal met 'sterke selectie' VS

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Christian Pulisic denkt dat de huidige selectie van de Verenigde Staten de beste is waar hij deel van heeft uitgemaakt. Dat zei de 27-jarige aanvaller van AC Milan tegen persbureau Reuters, een kleine twee maanden voor aanvang van het WK voetbal dat zijn thuisland samen met Mexico en Canada organiseert.

1 dag geleden
Flick wil contract bij Barcelona na behalen landstitel verlengen

BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick staat op het punt zijn contract bij FC Barcelona te verlengen. De 61-jarige Duitser wil dat pas doen nadat zijn club de Spaanse landstitel met succes heeft verdedigd. Dat liet hij dinsdag doorschemeren op een persconferentie, een dag voor de thuiswedstrijd tegen Celta de Vigo in La Liga.

1 dag geleden