Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is

Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is

WOLFSBURG (ANP) - Ian Maatsen dobberde maandag met zijn vriendin op een luxe jacht voor de kust van Mykonos toen zijn mobiele telefoon afging. "Ze vroegen me of ik alsnog naar het Nederlands elftal wilde komen", vertelt de linksback voor een training van Oranje in Wolfsburg. "Natuurlijk was ik verrast. Ik zag dat niet meer aankomen. Maar ik heb zo snel als mogelijk mijn spullen gepakt. En toen ik landde in Dortmund stonden daar mijn ouders met mijn voetbalschoenen. Ze zijn er altijd voor me en vonden het geen probleem om wat extra kilometers te maken."

Maatsen zat in de voorselectie van het Nederlands elftal, maar Ronald Koeman nam hem niet op in zijn definitieve keurkorps voor de Europese eindronde. De bondscoach gaf de voorkeur aan de linksbenige verdedigers Nathan Aké, Daley Blind en Micky van de Ven. Maatsen speelde drie dagen na de mededeling van Koeman de finale van de Champions League. Hij verloor met Borussia Dortmund van Real Madrid (0-2) en ging in de fout bij de tweede treffer.

De 22-jarige international, die in de tweede helft van het afgelopen seizoen door Chelsea verhuurd werd aan Dortmund, koos ervoor om samen met zijn vriendin op het luxe eiland Mykonos bij te komen van een hectische week. "Ik heb daar wel alles kunnen verwerken", zegt hij. "Maandag lag ik daar dus op het dek van die boot toen ze alsnog belden. Nee, ik was geen cocktails aan het drinken. Gewoon een watertje, dat is goed voor me. Mijn vriendin was ook niet teleurgesteld dat we weg moesten. Ze was juist blij voor me. Ze zei: ga maar en maak je om mij niet druk. En ze heeft daar toch lekker vijf dagen van de zon kunnen genieten."

'Jongensdroom'

Koeman heeft Maatsen alsnog opgeroepen omdat Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners te geblesseerd zijn om nog op het EK in actie te kunnen komen. Zonder dat tweetal heeft de bondscoach nog maar vijf echte middenvelders in zijn selectie. Maar linksback Maatsen kan ook op het middenveld spelen, net als Daley Blind. "Dat is voor mij geen probleem", vertelt hij. "Ik kan op meerdere posities uitkomen."

Maatsen heeft geen moment getwijfeld nadat hij alsnog werd uitgenodigd voor het Nederlands elftal. "Ik ben heel blij en supertrots dat ik hier alsnog ben", vertelt hij. " Het was even hectisch, maar ik heb dinsdag en woensdag goed getraind. Dat ik hier ben is een jongensdroom voor me. Ik geniet hier echt van."

Meer uit Voetbal

Inter nadert titel Serie A na zege op Cagliari: 3-0

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A verstevigd met een 3-0-overwinning op het laaggeklasseerde Cagliari. De ploeg van coach Cristian Chivu kwam door de zege een stap dichter bij de titel. De voorsprong op eerste achtervolger Napoli bedraagt 12 punten.

5 uur geleden
Iraanse voetbalsters danken 'veilige haven' Australië voor asiel

SYDNEY (ANP/RTR) - Twee Iraanse voetbalsters die asiel kregen in Australië hebben in een gezamenlijke verklaring hun dankbaarheid uitgesproken voor de hulp van het land. Ze noemen Australië een "veilige haven" en spreken de wens uit een nieuw leven op te bouwen. "We zijn topsporters en het blijft onze droom om onze sportcarrière hier in Australië voort te zetten", schreven Fatemeh Pasandideh en Atefeh Ramezanisadeh.

7 uur geleden
Ajax-middenvelder Fitz-Jim ondergaat schouderoperatie

AMSTERDAM (ANP) - Ajax kan tijdens het restant van het seizoen geen beroep meer doen op Kian Fitz-Jim. De 22-jarige middenvelder heeft vrijdag een schouderoperatie ondergaan. Hij kampte al langer met klachten aan het gewricht.

13 uur geleden
Veurink: Oranje zal nog beter moeten spelen in Frankrijk

ZEIST (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink gaf de zege van de Nederlandse voetbalsters van dinsdag op Frankrijk (2-1) in de WK-kwalificatie een rapportcijfer tien. Toch weet hij bijna zeker dat Oranje zaterdag in Auxerre tijdens het uitduel beter moet spelen om weer een resultaat te halen. "Ik heb niet de illusie dat we nu plotseling zestig procent van de wedstrijd in balbezit zijn", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar als we de bal hebben, dan moet het beter."

16 uur geleden
FC Twente begint nieuw seizoen zonder uitfans na vuurwerkstraf

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente mag tijdens de eerste uitwedstrijd van het nieuwe seizoen geen supporters meenemen. De club accepteerde een schikkingsvoorstel van de KNVB van twee uitwedstrijden zonder supporters, waarvan een wedstrijd voorwaardelijk, voor het afgestoken vuurwerk tijdens de bekerwedstrijd bij FC Utrecht op 13 januari. Dat meldt FC Twente op de eigen website.

17 uur geleden
FC Utrecht legt huurling Stepanov langer vast

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook volgend seizoen de beschikking over de Oekraïense aanvaller Artem Stepanov. De 18-jarige huurling van Bayer Leverkusen speelt ook volgend seizoen op huurbasis in Utrecht. De huidige nummer 7 van de Eredivisie heeft ook een koopoptie opgenomen in de nieuwe overeenkomst.

18 uur geleden
Freiburg overtuigend naar laatste vier Europa League

VIGO (ANP) - Freiburg heeft zich overtuigend geplaatst voor de halve finale van de Europa League. De Duitse voetbalclub won vorige week al de thuiswedstrijd tegen het Spaanse Celta met 3-0 en voegde er in de return in Vigo een zege van 3-1 aan toe. Het is voor de eerste keer in het clubbestaan dat Freiburg de laatste vier bereikt van een Europees clubtoernooi.

1 dag geleden