Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is

Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is

WOLFSBURG (ANP) - Ian Maatsen dobberde maandag met zijn vriendin op een luxe jacht voor de kust van Mykonos toen zijn mobiele telefoon afging. "Ze vroegen me of ik alsnog naar het Nederlands elftal wilde komen", vertelt de linksback voor een training van Oranje in Wolfsburg. "Natuurlijk was ik verrast. Ik zag dat niet meer aankomen. Maar ik heb zo snel als mogelijk mijn spullen gepakt. En toen ik landde in Dortmund stonden daar mijn ouders met mijn voetbalschoenen. Ze zijn er altijd voor me en vonden het geen probleem om wat extra kilometers te maken."

Maatsen zat in de voorselectie van het Nederlands elftal, maar Ronald Koeman nam hem niet op in zijn definitieve keurkorps voor de Europese eindronde. De bondscoach gaf de voorkeur aan de linksbenige verdedigers Nathan Aké, Daley Blind en Micky van de Ven. Maatsen speelde drie dagen na de mededeling van Koeman de finale van de Champions League. Hij verloor met Borussia Dortmund van Real Madrid (0-2) en ging in de fout bij de tweede treffer.

De 22-jarige international, die in de tweede helft van het afgelopen seizoen door Chelsea verhuurd werd aan Dortmund, koos ervoor om samen met zijn vriendin op het luxe eiland Mykonos bij te komen van een hectische week. "Ik heb daar wel alles kunnen verwerken", zegt hij. "Maandag lag ik daar dus op het dek van die boot toen ze alsnog belden. Nee, ik was geen cocktails aan het drinken. Gewoon een watertje, dat is goed voor me. Mijn vriendin was ook niet teleurgesteld dat we weg moesten. Ze was juist blij voor me. Ze zei: ga maar en maak je om mij niet druk. En ze heeft daar toch lekker vijf dagen van de zon kunnen genieten."

'Jongensdroom'

Koeman heeft Maatsen alsnog opgeroepen omdat Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners te geblesseerd zijn om nog op het EK in actie te kunnen komen. Zonder dat tweetal heeft de bondscoach nog maar vijf echte middenvelders in zijn selectie. Maar linksback Maatsen kan ook op het middenveld spelen, net als Daley Blind. "Dat is voor mij geen probleem", vertelt hij. "Ik kan op meerdere posities uitkomen."

Maatsen heeft geen moment getwijfeld nadat hij alsnog werd uitgenodigd voor het Nederlands elftal. "Ik ben heel blij en supertrots dat ik hier alsnog ben", vertelt hij. " Het was even hectisch, maar ik heb dinsdag en woensdag goed getraind. Dat ik hier ben is een jongensdroom voor me. Ik geniet hier echt van."

Meer uit Voetbal

Tottenham blijft ondanks zege bij Wolves in degradatieproblemen

WOLVERHAMPTON (ANP) - Tottenham Hotspur zit ondanks een 1-0-overwinning bij het al gedegradeerde Wolverhampton Wanderers op zaterdag nog altijd in de degradatieproblemen. João Palhinha maakte het enige doelpunt van de middag. De Spurs staan met nog vier speelronden te gaan achttiende, een plek die aan het eind van het seizoen directe degradatie betekent. Nummer 17 West Ham United won zaterdag ook, met 2-1 van Everton, en blijft daarmee 2 punten voor op Tottenham.

22 minuten geleden
Liverpool dichter bij Champions League na zege op Crystal Palace

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft met een 3-1-overwinning op Crystal Palace goede zaken gedaan in de strijd om Champions League-tickets. De ploeg van trainer Arne Slot staat met nog vier wedstrijden te gaan vierde met 58 punten, evenveel als nummer 3 Manchester United en nummer 5 Aston Villa. Brighton & Hove Albion staat zesde op 50 punten. De top 5 mag volgend seizoen aantreden in de Europese topcompetitie. Als Arsenal de Champions League wint, geldt dat ook voor de nummer 6.

23 minuten geleden
Bayern München wint bij FSV Mainz na 3-0-achterstand

MAINZ (ANP) - Bayern München heeft met een goede tweede helft een tweede nederlaag in de competitie voorkomen. De ploeg van coach Vincent Kompany, die afgelopen zondag al kampioen werd, kwam terug van een 3-0-achterstand en won bij FSV Mainz met 4-3.

57 minuten geleden
Oranje-international Simons valt geblesseerd uit bij Tottenham

WOLVERHAMPTON (ANP) - Xavi Simons is zaterdag in een competitieduel van zijn club Tottenham Hotspur met Wolverhampton Wanderers geblesseerd uitgevallen. Na een uur spelen raakte de Oranje-international geblesseerd aan zijn knie. Hij werd aan de rand van het veld verzorgd, ging even staan, maar moest daarna toch weer gaan liggen. Hij werd per brancard van het veld gehaald.

1 uur geleden
Cambuur: ongeregeldheden gestaakt duel met Vitesse 'onacceptabel'

LEEUWARDEN (ANP) - SC Cambuur noemt de ongeregeldheden tijdens het definitief gestaakte thuisduel met Vitesse vrijdagavond "in alle opzichten onacceptabel". De wedstrijd in de laatste speelronde van de eerste divisie werd meermaals stilgelegd en uiteindelijk definitief gestaakt nadat de aanhang van Vitesse vuurwerk had gegooid richting het veld en de thuisvakken.

3 uur geleden
Fernandes wil carrière Ronaldo bekronen met wereldtitel

LONDEN (ANP/RTR) - Bruno Fernandes hoopt met Portugal wereldkampioen voetbal te worden om de carrière van Cristiano Ronaldo de ultieme bekroning te geven. Dat zei de middenvelder van Manchester United bij de BBC. "Het zou fantastisch zijn om het WK af te sluiten met Cristiano als winnaar. Ik hoop echt dat we het voor elkaar kunnen krijgen, voor alles wat Cristiano voor het voetbal en de wereld heeft betekend", aldus Fernandes.

8 uur geleden
Trainer Rehm over wangedrag fans: dit verdiende Vitesse niet

LEEUWARDEN (ANP) - Vitesse verdiende een beter einde van het seizoen, zei trainer Rüdiger Rehm na afloop van de wedstrijd in Leeuwarden tegen Cambuur, die voortijdig eindigde door ongeregeldheden in het vak van de Arnhemse aanhang. "Het hele seizoen hebben onze fans zich goed gedragen en de ploeg altijd en overal ongelooflijk gesteund, dan verdient de ploeg het niet dat het zo eindigt. Gooien met vuurwerk is levensgevaarlijk", zei Rehm bij ESPN.

8 uur geleden