Maatsen is trots en blij dat hij alsnog met Oranje op het EK is
WOLFSBURG (ANP) - Ian Maatsen dobberde maandag met zijn vriendin op een luxe jacht voor de kust van Mykonos toen zijn mobiele telefoon afging. "Ze vroegen me of ik alsnog naar het Nederlands elftal wilde komen", vertelt de linksback voor een training van Oranje in Wolfsburg. "Natuurlijk was ik verrast. Ik zag dat niet meer aankomen. Maar ik heb zo snel als mogelijk mijn spullen gepakt. En toen ik landde in Dortmund stonden daar mijn ouders met mijn voetbalschoenen. Ze zijn er altijd voor me en vonden het geen probleem om wat extra kilometers te maken."
Maatsen zat in de voorselectie van het Nederlands elftal, maar Ronald Koeman nam hem niet op in zijn definitieve keurkorps voor de Europese eindronde. De bondscoach gaf de voorkeur aan de linksbenige verdedigers Nathan Aké, Daley Blind en Micky van de Ven. Maatsen speelde drie dagen na de mededeling van Koeman de finale van de Champions League. Hij verloor met Borussia Dortmund van Real Madrid (0-2) en ging in de fout bij de tweede treffer.
De 22-jarige international, die in de tweede helft van het afgelopen seizoen door Chelsea verhuurd werd aan Dortmund, koos ervoor om samen met zijn vriendin op het luxe eiland Mykonos bij te komen van een hectische week. "Ik heb daar wel alles kunnen verwerken", zegt hij. "Maandag lag ik daar dus op het dek van die boot toen ze alsnog belden. Nee, ik was geen cocktails aan het drinken. Gewoon een watertje, dat is goed voor me. Mijn vriendin was ook niet teleurgesteld dat we weg moesten. Ze was juist blij voor me. Ze zei: ga maar en maak je om mij niet druk. En ze heeft daar toch lekker vijf dagen van de zon kunnen genieten."
'Jongensdroom'
Koeman heeft Maatsen alsnog opgeroepen omdat Frenkie de Jong en Teun Koopmeiners te geblesseerd zijn om nog op het EK in actie te kunnen komen. Zonder dat tweetal heeft de bondscoach nog maar vijf echte middenvelders in zijn selectie. Maar linksback Maatsen kan ook op het middenveld spelen, net als Daley Blind. "Dat is voor mij geen probleem", vertelt hij. "Ik kan op meerdere posities uitkomen."
Maatsen heeft geen moment getwijfeld nadat hij alsnog werd uitgenodigd voor het Nederlands elftal. "Ik ben heel blij en supertrots dat ik hier alsnog ben", vertelt hij. " Het was even hectisch, maar ik heb dinsdag en woensdag goed getraind. Dat ik hier ben is een jongensdroom voor me. Ik geniet hier echt van."
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
8 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
9 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
11 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
13 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
14 uur geleden