Maatsen debuteert met zege voor Borussia Dortmund
DARMSTADT (ANP) - Ian Maatsen heeft de eerste wedstrijd met zijn nieuwe club Borussia Dortmund gewonnen. De linksback, afgelopen week op huurbasis overgekomen van Chelsea, kreeg direct een basisplaats in het uitduel met SV Darmstadt 98. Hij stapte met een zege (0-3) van het veld.
Julian Brandt maakte in de 24e minuut de openingstreffer van Dortmund. Marco Reus tekende in de 77e minuut voor het tweede doelpunt, op aangeven van Jadon Sancho die als invaller terugkeerde bij Dortmund. De komende tegenstander van PSV in de Champions League huurt de aanvaller in de tweede helft van het seizoen van Manchester United. Youssoufa Moukoko bepaalde in blessuretijd de eindstand.
Donyell Malen had een basisplaats bij de winnende ploeg en werd in de slotfase gewisseld. Maatsen speelde wel de hele wedstrijd uit. Dortmund staat vijfde in de Bundesliga, met een achterstand van 15 punten op koploper Bayer Leverkusen.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München kan in de komende drie wedstrijden in de Champions League niet beschikken over aanvaller Luis Díaz. De Europese voetbalbond UEFA heeft de Colombiaan voor drie duels geschorst na zijn rode kaart in de wedstrijd tegen Paris Saint-Germain. Díaz kreeg die voor een overtreding op Achraf Hakimi.
15 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong keert terug in de selectie van FC Porto. De spits is hersteld van een knieblessure en krijgt zaterdag van trainer Francesco Farioli speeltijd in een bekerduel met Sintrense.
17 uur geledenALKMAAR (ANP) - Zinho Vanheusden heeft zijn loopbaan beëindigd. De Belgische verdediger, in het verleden ook actief voor AZ, liep bij het Spaanse Marbella voor de derde keer een zware knieblessure op. "Met verdriet, maar vooral met trots kijk ik terug", schrijft hij op Instagram.
19 uur geledenBOLOGNA (ANP) - Matteo Berrettini heeft de Italiaanse tennisploeg op voorsprong gezet in de halve finale van de Davis Cup tegen België. De nummer 56 van de wereldranglijst won in Bologna zijn wedstrijd tegen Raphaël Collignon, die dertig plaatsen lager staat op de mondiale tennisladder: 6-3 6-4.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - Ronald Ruijtenberg, André van Ginkel, Arthur Leenders, Wolf Nathan en Robert Kramer vormen het nieuwe bestuur van de zogenoemde Sterkhouders, die al een kwart van de aandelen van Vitesse bezitten. De vijf regionale ondernemers willen de club uit Arnhem overnemen.
19 uur geledenLONDEN (ANP) - Gabriel Magalhaes kan de komende weken niet voor Arsenal uitkomen. De centrale verdediger heeft een dijbeenblessure opgelopen bij de nationale ploeg van Brazilië en is voorlopig uitgeschakeld.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Givairo Read en Cyle Larin kunnen voorlopig niet voor Feyenoord voetballen. De verdediger en aanvaller hebben blessures en staan meerdere weken aan de kant, meldde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
23 uur geleden