Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatschappijen willen van Schiphol duidelijkheid over compensatie

Maatschappijen willen van Schiphol duidelijkheid over compensatie

SCHIPHOL (ANP) - De in Nederland actieve luchtvaartmaatschappijen spreken later op woensdag met Schiphol over compensatie voor de verstoring op de luchthaven van de afgelopen maanden. Belangenvereniging BARIN wil van Schiphol weten wanneer en in welke mate de luchtvaartmaatschappijen geld tegemoet kunnen zien voor de geleden schade. Concrete afspraken hierover verwacht BARIN-voorzitter Marnix Fruitema over enkele weken.

"Tot nu toe betalen wij het volle pond voor de chaos", stelt Fruitema. De tijdelijke vergoeding vanuit Schiphol van 350 euro per niet-vertrekkende passagier is volgens hem alweer afgelopen. De voorzitter wil nog niet zeggen wat de maatschappijen precies van Schiphol willen. Het voornaamste is nu om te horen wat de luchthaven van plan is.

Het tweede onderdeel van de besprekingen is het maken van afspraken over de door Schiphol te leveren kwaliteit. BARIN wil dat Schiphol zich toelegt op "meetbare doelstellingen" en als die niet worden gehaald, moet de luchthaven een boete betalen. De tevredenheid van passagiers is hierin een factor. Volgens Fruitema is het uniek dat dit nodig is voor de relatie tussen luchthaven en maatschappijen.

Sinds de meivakantie zijn er aanhoudend problemen op Schiphol met lange rijen en reizigers die hun vluchten misten. Ook moeten luchtvaartmaatschappijen al maanden vluchten schrappen vanwege de drukte. Schiphol kampt onder andere met een tekort aan beveiligers, maar ook bij de bagageafhandeling is het personeelstekort nijpend. Topman Dick Benschop vertrok door de chaos, Ruud Sondag is vanaf volgende maand op interim-basis zijn opvolger.

Meer uit Financieel

Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

37 minuten geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

51 minuten geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

2 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

2 uur geleden
Studie: minder vacatures in militaire drone-industrie in Europa

ROTTERDAM (ANP) - Het aantal vacatures in de militaire drone-industrie in Europa is de afgelopen jaren gedaald, ondanks de oorlog tussen Rusland en Oekraïne en de hogere uitgaven aan defensie die eerder dit jaar zijn afgesproken. Dit meldt onderzoeksbureau Intelligence Group, na onderzoek naar vacatures in de defensiesector in West- en Zuid-Europa.

2 uur geleden
Handelsblatt: Google gaat recordbedrag investeren in Duitsland

DÜSSELDORF (ANP) - Het Amerikaanse technologiebedrijf Google gaat zijn grootste investeringsplan ooit voor Duitsland aankondigen, meldt de Duitse zakenkrant Handelsblatt. De details van het project worden op 11 november tijdens een persconferentie in Berlijn bekendgemaakt, samen met minister van Financiën Lars Klingbeil.

3 uur geleden
Besparingsmaatregelen KLM leiden nog niet tot herstel

AMSTELVEEN (ANP) - De besparingsmaatregelen die KLM doorvoert zijn nog onvoldoende om de aanhoudend hoge kosten te compenseren. Volgens de luchtvaartmaatschappij ligt het programma dat KLM vorig jaar heeft aangekondigd "op koers", maar heeft dit nog niet geleid tot een "structureel herstel". Het resultaat van KLM blijft onder druk staan.

3 uur geleden