Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen tegen wapengeweld in Roosendaal

Maatregelen tegen wapengeweld in Roosendaal

ROOSENDAAL (ANP) - De politie gaat op toegangswegen van Roosendaal controleren op wapens, meldt de Noord-Brabantse gemeente mede namens de politie en het Openbaar Ministerie. Dit is een van de maatregelen na een recente reeks schietincidenten in de stad.

De burgemeester overweegt volgens de gemeente de toegangswegen aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. De politie mag dan preventief fouilleren en vervoersmiddelen en bagage doorzoeken op wapens. De hoop is op die manier wapens te kunnen onderscheppen.

De lokale driehoek kwam afgelopen week bij elkaar voor een spoedoverleg. Burgemeester Han van Midden zegt in een verklaring er alles aan te doen het aantal schietincidenten terug te dringen. Zo komt er een analyse over "wat er wordt uitgevochten in Roosendaal en welke onderlinge relaties er zijn".

Preventieve maatregelen

Zondagavond raakte er nog een 27-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zwaargewond bij een schietpartij in de stad. De burgemeester zegt te willen voorkomen dat er onschuldige slachtoffers vallen. "Daarnaast moeten Roosendalers zich geen zorgen hoeven maken over verdwaalde kogels van criminelen."

Volgens Van Midden is er structureel meer capaciteit nodig bij de politie, "niet alleen voor Roosendaal maar voor de gehele politie-eenheid Zeeland-West Brabant". Volgens hem doen Roosendaalse agenten en het OM "enorm hun best".

Roosendaal zegt de komende jaren miljoenen te steken in preventieve maatregelen om de wijken en dorpen leefbaarder en veiliger te maken, mede gefinancierd door het Rijk.

Meer uit Binnenland

Scholen moeten ernstig pestgedrag melden, staat in nieuwe wet

DEN HAAG (ANP) - Scholen moeten ernstig pestgedrag melden bij de inspectie. Dat staat in de Wet vrij en veilig onderwijs die staatssecretaris Mariƫlle Paul (Funderend Onderwijs) heeft ingediend bij de Tweede Kamer. Specifiek gaat het om "veiligheidsincidenten waarbij ernstige sociale, psychische of fysieke schade" ontstaat.

14 minuten geleden
Te mager sinterklaaspaard leidt tot werkstraf voor eigenaar

ROTTERDAM (ANP) - Het paard dat in november 2022 is ingezet bij de sinterklaasintocht in Dordrecht was te mager en niet in goede conditie om de sinterklaas te dragen. Dat oordeelt de politierechter, die vrijdag de eigenaar van het paard een taakstraf van dertig uur oplegde.

27 minuten geleden
Landelijke sinterklaasintocht dit jaar op Texel

HILVERSUM (ANP) - De landelijke intocht van Sinterklaas is dit jaar op Texel, meldt de NTR. Sinterklaas komt op zaterdag 15 november aan op het Waddeneiland. Vorig jaar kwam de goedheiligman aan in Vianen.

32 minuten geleden
Westerscheldetunnel houdt 14 miljoen euro over aan recordjaar

BORSSELE (ANP) - De Westerscheldetunnel heeft 14,2 miljoen euro overgehouden aan het recordjaar 2024, bijna een miljoen meer dan begroot. De winst valt hoger uit, omdat afgelopen jaar meer voertuigen dan verwacht gebruikmaakten van de 6,6 kilometer lange tunnel tussen Zuid-Beveland en Zeeuws-Vlaanderen. In 2019 was het nettoresultaat nog beter, ruim 15 miljoen euro.

1 uur geleden
Kabinet en Groningen steken samen 130 miljoen euro in AI-fabriek

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet en de regio Groningen investeren samen 130 miljoen euro in een zogenoemde AI-fabriek, waar bedrijven en kennisinstellingen kunnen experimenteren met kunstmatige intelligentie. Ook Brussel is om een bijdrage gevraagd, waardoor de totale investering op 200 miljoen euro moet uitkomen.

2 uur geleden
280 miljoen euro aan weerschade in 2024, stuk minder dan in 2023

DEN HAAG (ANP) - De totale schade door extreem weer bedroeg vorig jaar 280 miljoen euro. Dat blijkt uit de Klimaatschademonitor van het Verbond van Verzekeraars. In 2023 betaalden verzekeraars nog bijna 414 miljoen euro uit door weerschade en in 2022 ruim 955 miljoen euro.

3 uur geleden
Minder rode cijfers in ouderenzorg, maar verzuim blijft stijgen

DEN BOSCH (ANP) - Het gaat financieel wat beter met de ouderenzorg, maar het ziekteverzuim bereikte vorig jaar een recordhoogte van 9,4 procent. De hoge uitval van medewerkers kost de sector ongeveer 1,6 miljard euro aan productiviteit, heeft Intrakoop berekend. De inkoopcoƶperatie van de zorgsector wijst erop dat het verzuim nergens anders in de zorg zo hoog is. In combinatie met een structureel personeelstekort vormt dit "een grote uitdaging" voor de sector, schrijven de onderzoekers in een jaarlijks rapport.

4 uur geleden