Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen tegen overlast door asielzoekers bij Zoutkamp

Maatregelen tegen overlast door asielzoekers bij Zoutkamp

ZOUTKAMP (ANP) - De Groningse gemeente Het Hogeland neemt na overleg met bewoners en ondernemers maatregelen tegen de overlast die een kleine groep asielzoekers van de noodopvanglocatie De Marnewaard bij Zoutkamp veroorzaakt. Zo gaan handhavers na meerdere incidenten vaker toezicht houden bij de supermarkt in Zoutkamp, dat deel uitmaakt van gemeente Het Hogeland.

De opvang in De Marnewaard is in september in gebruik genomen en is speciaal bedoeld als 'wachtkamer' voor asielzoekers die nog moeten worden geregistreerd, maar voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. Een gemeentewoordvoerster zegt dat de overlast door bewoners van De Marnewaard sinds kort is toegenomen, onder meer in de supermarkt in Zoutkamp. "Daarom gaan boa's tijdens de piekuren toezicht houden bij de winkel. Ook bekijken we of Arabisch sprekende vrijwilligers kunnen worden ingezet. Er is immers een taalbarrière tussen asielzoekers en winkelpersoneel."

Daan Oostindiën van Dorpsbelangen Zoutkamp stelt dat er een kleine groep is die "stevige overlast" veroorzaakt en het voor de rest verpest. "Daarbij moet je onder meer denken aan mensen die in het openbaar hun behoefte doen en 's nachts buiten rondhangen. Ook gaat het om woninginbraken en vernielingen op een boot."

De gemeentewoordvoerster laat weten dat wordt bekeken of er dixi's kunnen worden neergezet voor asielzoekers die vanuit de noodopvanglocatie op pad zijn. "Ook onderzoeken we of we met behulp van beeldmateriaal kunnen gaan voorlichten hoe we in Nederland met elkaar omgaan. Zo kan je bijvoorbeeld duidelijk maken dat het niet de bedoeling is lege blikjes in de berm te gooien."

Oostindiën hoopt dat de overlast snel minder wordt. Hij maakt zich zorgen dat inwoners van Zoutkamp het recht in eigen hand gaan nemen. "Dat is slecht voor het dorp en slecht voor de mensen in De Marnewaard."

Meer uit Binnenland

Taskforce: meer inzet nodig tegen antisemitisme

DEN HAAG (ANP) - Onderwijsinstituten en de autoriteiten moeten nog meer doen voor de veiligheid van Joodse mensen dan ze nu al doen. Dat is een conclusie van de Taskforce Bestrijding Antisemitisme, die hier onderzoek naar deed in opdracht van het ministerie van Justitie en Veiligheid. De taskforce werd opgericht kort na de rellen eind 2024 met fans van de Israëlische voetbalclub Maccabi Tel Aviv in Amsterdam.

20 minuten geleden
Aanklacht tegen verdachte moord op Lisa uitgebreid

AMSTERDAM (ANP) - De aanklacht tegen de man die wordt verdacht van de moord op Lisa op 20 augustus in Duivendrecht en een verkrachting van een vrouw op de Weesperzijde in Amsterdam is uitgebreid. Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van een poging tot verkrachting op 10 augustus 2025, eveneens op de Weesperzijde.

24 minuten geleden
Dwangsom voor te vol Ter Apel opgelopen naar 3 miljoen euro

TER APEL (ANP) - Ook tijdens het weekeinde zaten er te veel asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel. Opvangorgaan COA moet daarom weer dwangsommen betalen. Het totale bedrag is nu opgelopen tot 3 miljoen euro.

1 uur geleden
Advocaten willen Corné H. via kort geding in tbs-kliniek krijgen

VUGHT (ANP) - Corné H., veroordeeld wegens een urenlange gijzeling in een café in Ede, moet zo snel mogelijk naar een tbs-kliniek. Daar kan hij de hulp en behandeling krijgen die hij nodig heeft. Om dat te bereiken hebben zijn advocaten een kort geding aangespannen. Een van hen, Petra Breukink, bevestigt dat na berichtgeving van Omroep Brabant. De man is onberekenbaar en is een gevaar voor zichzelf en anderen, stelt Breukink.

2 uur geleden
RVD: Máxima is weer beter, hervat werkzaamheden

DEN HAAG (ANP) - Koningin Máxima is hersteld van haar griep en hervat haar werkzaamheden. Dat laat de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) weten. De koningin zegde donderdag en vrijdag afspraken af, omdat ze ziek was.

2 uur geleden
Tot in de middag code geel in het noordoosten wegens gladheid

DE BILT (ANP) - In het noorden en noordoosten van het land kan het maandag plaatselijk glad zijn door ijzel. Die gladheid is in de middag op de meeste plaatsen weer voorbij. Het KNMI heeft code geel afgegeven voor Groningen, Drenthe, Friesland en de Waddeneilanden.

4 uur geleden
Nederlandse Roselilah wint Grammy met nummer van Kendrick Lamar

LOS ANGELES (ANP) - De Nederlandse producer Roshwita Bacha, beter bekend onder haar artiestennaam Roselilah, heeft een Grammy gewonnen voor haar samenwerking met de Amerikaanse rapper Kendrick Lamar. Het nummer luther, waarop ook zangeres SZA te horen is, kreeg een onderscheiding voor Record of the Year.

5 uur geleden