Maatregelen tegen overlast door asielzoekers bij Zoutkamp
ZOUTKAMP (ANP) - De Groningse gemeente Het Hogeland neemt na overleg met bewoners en ondernemers maatregelen tegen de overlast die een kleine groep asielzoekers van de noodopvanglocatie De Marnewaard bij Zoutkamp veroorzaakt. Zo gaan handhavers na meerdere incidenten vaker toezicht houden bij de supermarkt in Zoutkamp, dat deel uitmaakt van gemeente Het Hogeland.
De opvang in De Marnewaard is in september in gebruik genomen en is speciaal bedoeld als 'wachtkamer' voor asielzoekers die nog moeten worden geregistreerd, maar voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. Een gemeentewoordvoerster zegt dat de overlast door bewoners van De Marnewaard sinds kort is toegenomen, onder meer in de supermarkt in Zoutkamp. "Daarom gaan boa's tijdens de piekuren toezicht houden bij de winkel. Ook bekijken we of Arabisch sprekende vrijwilligers kunnen worden ingezet. Er is immers een taalbarrière tussen asielzoekers en winkelpersoneel."
Daan Oostindiën van Dorpsbelangen Zoutkamp stelt dat er een kleine groep is die "stevige overlast" veroorzaakt en het voor de rest verpest. "Daarbij moet je onder meer denken aan mensen die in het openbaar hun behoefte doen en 's nachts buiten rondhangen. Ook gaat het om woninginbraken en vernielingen op een boot."
De gemeentewoordvoerster laat weten dat wordt bekeken of er dixi's kunnen worden neergezet voor asielzoekers die vanuit de noodopvanglocatie op pad zijn. "Ook onderzoeken we of we met behulp van beeldmateriaal kunnen gaan voorlichten hoe we in Nederland met elkaar omgaan. Zo kan je bijvoorbeeld duidelijk maken dat het niet de bedoeling is lege blikjes in de berm te gooien."
Oostindiën hoopt dat de overlast snel minder wordt. Hij maakt zich zorgen dat inwoners van Zoutkamp het recht in eigen hand gaan nemen. "Dat is slecht voor het dorp en slecht voor de mensen in De Marnewaard."
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Als het aan burgemeester Reinie Melissant ligt, spreekt ze mogelijk al dinsdag "dan wel ergens in de loop van deze week" met het college om een datum te bepalen waarop de herstemming in Gorinchem plaatsvindt. Een nipte meerderheid stemde tijdens een raadsvergadering voor een gehele herstemming van de gemeenteraadsverkiezingen vanwege vermoedens van fraude.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Een nipte meerderheid van de gemeenteraad van Gorinchem wil een gehele herstemming vanwege vermoedens van verkiezingsfraude. Dat betekent dat kiesgerechtigden opnieuw naar de stembus moeten, zo werd in de nacht van maandag op dinsdag besloten tijdens een gemeenteraadsvergadering. Een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen is zeldzaam.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zeggen dat ze geraakt zijn door het overlijden van oud-president Chan Santokhi van Suriname. Het koningspaar denkt "met warme herinneringen" terug aan Santokhi, is te lezen in een verklaring op Instagram, Bluesky en X. Ook wensen zij de nabestaanden sterkte met "dit grote verlies".
6 uur geledenBALLUM (ANP) - Waddeneiland Ameland gaat alle stemmen die bij de gemeenteraadsverkiezingen zijn uitgebracht opnieuw tellen. Dat komt door één stem. Op het stembureau in het gemeentehuis in Ballum zijn overdag 354 stempassen ingeleverd, maar 's avonds zijn er 355 stemmen geteld.
7 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Een tbs'er die maandagochtend in Groningen was ontsnapt, is aan het begin van de avond opgepakt in Leeuwarden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van RTL Nieuws en NOS. Een speciaal opsporingsteam heeft hem op de openbare weg aangehouden. Het is nog niet bekend hoe het team hem heeft getraceerd en waar hij in de tussentijd is geweest.
8 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Burgemeester Reinie Melissant van Gorinchem heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken gevraagd te kijken naar de fraudegevoeligheid van volmachtstemmen. Dat zei ze bij aanvang van de gemeenteraadsvergadering in de Zuid-Hollandse stad, waar maandagavond wordt besloten of er een herstemming nodig is na mogelijke stemfraude bij de gemeenteraadsverkiezingen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De politie is op zoek naar een ontsnapte tbs'er. De 41-jarige man is ontsnapt aan zijn toezicht tijdens begeleide werkzaamheden in Groningen. Hij is in 2011 veroordeeld tot tbs met dwangverpleging voor een aantal zedenmisdrijven, meldt de politie. Hij zat vast in het forensisch-psychiatrisch centrum Mesdag in Groningen.
12 uur geleden