Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen tegen overlast door asielzoekers bij Zoutkamp

Maatregelen tegen overlast door asielzoekers bij Zoutkamp

ZOUTKAMP (ANP) - De Groningse gemeente Het Hogeland neemt na overleg met bewoners en ondernemers maatregelen tegen de overlast die een kleine groep asielzoekers van de noodopvanglocatie De Marnewaard bij Zoutkamp veroorzaakt. Zo gaan handhavers na meerdere incidenten vaker toezicht houden bij de supermarkt in Zoutkamp, dat deel uitmaakt van gemeente Het Hogeland.

De opvang in De Marnewaard is in september in gebruik genomen en is speciaal bedoeld als 'wachtkamer' voor asielzoekers die nog moeten worden geregistreerd, maar voor wie in het aanmeldcentrum in Ter Apel geen plek is. Een gemeentewoordvoerster zegt dat de overlast door bewoners van De Marnewaard sinds kort is toegenomen, onder meer in de supermarkt in Zoutkamp. "Daarom gaan boa's tijdens de piekuren toezicht houden bij de winkel. Ook bekijken we of Arabisch sprekende vrijwilligers kunnen worden ingezet. Er is immers een taalbarrière tussen asielzoekers en winkelpersoneel."

Daan Oostindiën van Dorpsbelangen Zoutkamp stelt dat er een kleine groep is die "stevige overlast" veroorzaakt en het voor de rest verpest. "Daarbij moet je onder meer denken aan mensen die in het openbaar hun behoefte doen en 's nachts buiten rondhangen. Ook gaat het om woninginbraken en vernielingen op een boot."

De gemeentewoordvoerster laat weten dat wordt bekeken of er dixi's kunnen worden neergezet voor asielzoekers die vanuit de noodopvanglocatie op pad zijn. "Ook onderzoeken we of we met behulp van beeldmateriaal kunnen gaan voorlichten hoe we in Nederland met elkaar omgaan. Zo kan je bijvoorbeeld duidelijk maken dat het niet de bedoeling is lege blikjes in de berm te gooien."

Oostindiën hoopt dat de overlast snel minder wordt. Hij maakt zich zorgen dat inwoners van Zoutkamp het recht in eigen hand gaan nemen. "Dat is slecht voor het dorp en slecht voor de mensen in De Marnewaard."

Meer uit Binnenland

Oceanwide verwacht evacuatie drie opvarenden Hondius woensdag

VLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.

3 minuten geleden
Britse premier wil landgenoten op Hondius helpen

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.

1 uur geleden
Ministerie: drie opvarenden Hondius worden naar Nederland gehaald

DEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.

2 uur geleden
WHO: ziekste patiënten naar Nederland voor behandeling

GENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.

3 uur geleden
Wageningen45: militairen uit 25 landen liepen in Vrijheidsdefilé

WAGENINGEN (ANP) - Voor het Vrijheidsdefilé in Wageningen stonden dinsdagmiddag de toeschouwers weer "rijen dik" mee te kijken, zegt een woordvoerder van de organisatie Wageningen45. Naast veteranen uit de Tweede Wereldoorlog liepen er ook militairen uit 25 landen mee met de militaire optocht, aldus de organisatie.

4 uur geleden
Medische experts gaan cruiseschip inspecteren

MADRID (ANP) - Een team van epidemiologen gaat dinsdagmiddag het cruiseschip Hondius inspecteren. "Dit zal helpen bij beslissingen over de repatriëringsprocessen en de route van het schip", meldt het Spaanse ministerie van Volksgezondheid na overleg met de Wereldgezondheidsorganisatie.

4 uur geleden
Splinter Chabot focust op hoop in 5 mei-lezing, ondanks verruwing

UTRECHT (ANP) - Valt er vandaag écht iets te vieren? Die vraag stond centraal in de 5 meilezing die schrijver en presentator Splinter Chabot dinsdag uitsprak in de Domkerk in Utrecht. Volgens Chabot nemen donkerte, verharding en verruwing in onze samenleving en in de wereld verder toe. Ook vraagt hij zich af hoe vrij mensen zijn als ze voorzichtig moeten zijn met het ophangen van een regenboogvlag of Palestijnse vlag en hoeveel vrijheid er is als uit onderzoek blijkt dat het antisemitisme toeneemt.

7 uur geleden