Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen rond jaarwisseling verwacht in Noordrijn-Westfalen

Maatregelen rond jaarwisseling verwacht in Noordrijn-Westfalen

DÜSSELDORF (ANP) - Premier Hendrik Wüst van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft contactbeperkende maatregelen in het vooruitzicht gesteld voor de jaarwisseling. Hij zei tegen de Duitse zender ARD dat een normale oudejaarsavond niet mogelijk is vanwege de omikronvariant van het coronavirus. Wat de maatregelen precies worden, heeft Wüst niet bekendgemaakt, maar grote feesten zijn uitgesloten.

Ook in de aan Nederland grenzende deelstaat breidt het aantal gevallen van de omikronvariant zich snel uit, zegt Wüst. Feesten met oud en nieuw zouden de verspreiding versnellen, doordat er dan veel mensen bij elkaar zijn.

De premier acht het niet nodig om met kerst extra maatregelen in te voeren. Volgens Wüst heeft kerst vorig jaar namelijk niet voor een snellere verspreiding van het coronavirus gezorgd.

Overleg

De premiers van de Duitse deelstaten overleggen dinsdag met bondskanselier Olaf Scholz over mogelijke strengere maatregelen tegen het virus. Veel genoemde maatregelen zijn het beperken van het aantal mensen dat bijeen mag komen en het sluiten van nachtclubs. Ook willen de leiders zorgen dat meer mensen worden ingeënt tegen het virus. Een strenge lockdown zoals in Nederland lijkt voorlopig uitgesloten in Duitsland.

Vooruitlopend op het overleg zei Wüst maandag op Twitter dat het voor de Duitse burgers helder moet worden wat ze de komende weken kunnen verwachten. "De politiek moet de burgers eerlijk zeggen dat er ook volgend jaar nog maatregelen nodig zijn."

Meer uit Buitenland

Kou en sneeuw zorgen voor overlast in Europa

AMSTERDAM (ANP/DPA) - Het koude weer leidt op verschillende plekken in Europa tot overlast. Zo zijn in Schotland honderden scholen gesloten door zware sneeuwval en de dagenlang aanhoudende kou. In Aberdeen en regio's ten noorden daarvan heeft het weg-, spoor- en luchtverkeer hinder ondervonden van de temperaturen.

18 minuten geleden
Monitor: olietankers verlaten Venezuela ondanks blokkade VS

CARACAS (ANP/RTR) - Zo'n tien olietankers hebben de afgelopen dagen Venezuela verlaten met ruwe olie en brandstof aan boord, meldt TankerTrackers.com, dat vrachtvaartuigen monitort. Ze doorbreken daarmee een Amerikaanse blokkade voor olieschepen die van en naar Venezuela varen, het land waar de Amerikanen zaterdag president Nicolás Maduro gevangennamen.

29 minuten geleden
Colombiaanse president verwerpt cocaïneverwijt van Trump

BOGOTÁ (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro weerlegt de Amerikaanse aantijgingen dat hij zou bijdragen aan de cocaïnehandel in zijn land. In een lang bericht op X somt Petro de verdiensten van zijn diensten op in het opsporen en in beslag nemen van drugstransporten. Ook noemt het Colombiaanse staatshoofd zijn eigen leiderschap "niet illegitiem". Hij wijst onder meer op een grote, recente cocaïnevangst.

1 uur geleden
Premier Groenland woest over nieuwe dreiging Trump: het is genoeg

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens Frederik Nielsen is woedend over de nieuwste dreigementen van Donald Trump om Groenland te annexeren. "Nu is het genoeg", schrijft hij op Facebook.

1 uur geleden
Ruim dertig Cubanen omgekomen bij aanvallen VS in Venezuela

HAVANA (ANP/RTR/AFP) - De Cubaanse regering heeft laten weten dat er bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela afgelopen weekend 32 Cubanen om het leven zijn gekomen. Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel ging het om militairen en ambtenaren die op verzoek van Venezuela in het land aanwezig waren, schrijft The New York Times.

2 uur geleden
Trump: wij zijn de baas in Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft er tegenover journalisten zondag geen twijfel over laten bestaan wie het voor het zeggen heeft in Venezuela. "Wij zijn er de baas", zei hij aan boord van zijn vliegtuig Air Force One. Hij zei ook dat een tweede aanval tot de mogelijkheden behoort als de regering van Venezuela niet meewerkt met zijn pogingen om het land te "repareren".

2 uur geleden
Iran: arrestatie Maduro is illegale daad van VS

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran wil dat de door de VS opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro wordt vrijgelaten. Maduro onderhield goede banden met de regering in Teheran.

2 uur geleden