Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen rond jaarwisseling verwacht in Noordrijn-Westfalen

Maatregelen rond jaarwisseling verwacht in Noordrijn-Westfalen

DÜSSELDORF (ANP) - Premier Hendrik Wüst van de Duitse deelstaat Noordrijn-Westfalen heeft contactbeperkende maatregelen in het vooruitzicht gesteld voor de jaarwisseling. Hij zei tegen de Duitse zender ARD dat een normale oudejaarsavond niet mogelijk is vanwege de omikronvariant van het coronavirus. Wat de maatregelen precies worden, heeft Wüst niet bekendgemaakt, maar grote feesten zijn uitgesloten.

Ook in de aan Nederland grenzende deelstaat breidt het aantal gevallen van de omikronvariant zich snel uit, zegt Wüst. Feesten met oud en nieuw zouden de verspreiding versnellen, doordat er dan veel mensen bij elkaar zijn.

De premier acht het niet nodig om met kerst extra maatregelen in te voeren. Volgens Wüst heeft kerst vorig jaar namelijk niet voor een snellere verspreiding van het coronavirus gezorgd.

Overleg

De premiers van de Duitse deelstaten overleggen dinsdag met bondskanselier Olaf Scholz over mogelijke strengere maatregelen tegen het virus. Veel genoemde maatregelen zijn het beperken van het aantal mensen dat bijeen mag komen en het sluiten van nachtclubs. Ook willen de leiders zorgen dat meer mensen worden ingeënt tegen het virus. Een strenge lockdown zoals in Nederland lijkt voorlopig uitgesloten in Duitsland.

Vooruitlopend op het overleg zei Wüst maandag op Twitter dat het voor de Duitse burgers helder moet worden wat ze de komende weken kunnen verwachten. "De politiek moet de burgers eerlijk zeggen dat er ook volgend jaar nog maatregelen nodig zijn."

Meer uit Buitenland

Paus voor historisch bezoek in Monaco

MONTE CARLO (ANP/AFP) - Paus Leo is zaterdagochtend in Monaco gearriveerd voor het eerste pauselijke bezoek van de moderne tijd aan het ministaatje. Hij kwam aan in een helikopter en is ontvangen door prins Albert en prinses Charlene.

3 minuten geleden
Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP/DPA) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

1 uur geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

2 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

4 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

6 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

11 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

11 uur geleden