Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen politie tegen agenten Hoefkade

Maatregelen politie tegen agenten Hoefkade

DEN HAAG (ANP) - De politie legt straffen op aan vier politiemedewerkers van het Team Hoefkade in Den Haag wegens buitenproportioneel geweld bij een aanhouding in oktober vorig jaar. Een agent is ontslagen. Hij is maandag gelijk buiten functie gesteld. Een tweede politiemedewerker heeft voorwaardelijk ontslag gekregen.

Een derde medewerker van Team Hoefkade wordt teruggezet in rang en salarisschaal en een vierde agent moet 47 uur verlof inleveren. Bovendien volgt voor de drie medewerkers die niet worden ontslagen overplaatsing naar een ander bureau.

De politie was begin dit jaar een disciplinair onderzoek naar de vier medewerkers begonnen. Drie van hen waren direct betrokken bij de aanhouding na een achtervolging in de buurt van een horecagelegenheid. Bij de aanhouding gebruikte een politiemedewerker meerdere keren een wapenstok.

Ook naar de werkcultuur binnen politieteam Hoefkade is onderzoek gedaan. Daarbij zijn mogelijke ongewenste gedragingen tussen politiemensen onderling en tegenover burgers onder de loep genomen. Uit dit deelonderzoek blijkt dat binnen het politieteam een kleine groep medewerkers zich schuldig maakte aan ongewenste gedragingen. Daarvoor hebben zes medewerkers een officiƫle waarschuwing gekregen.

Meer uit Binnenland

Verkoopgolf van woningen door investeerders zet door

DEN HAAG (ANP) - Investeerders hebben in het vierde kwartaal van vorig jaar de meeste woningen verkocht sinds 2021, meldt het Kadaster. Daarmee zet de verkoopgolf van woningen door investeerders duidelijk door.

3 uur geleden
Ook CNV ziet niets in motie voor 'verzachten' AOW-ingreep

DEN HAAG (ANP) - Ook CNV zegt fel tegenstander te zijn van de Kamermotie die de door het kabinet beoogde ingrepen in de AOW moet verzachten. Volgens CNV-voorzitter Piet Fortuin moet ieder plan om de pensioenleeftijd sneller te laten stijgen van tafel, omdat het om een schending van eerdere afspraken tussen vakbonden, werkgevers en de politiek gaat. Eerder beklaagde FNV zich over die motie.

10 uur geleden
JA21 is niet op zoek naar het conflict, zegt Eerdmans

DEN HAAG (ANP) - "JA21 is niet op zoek naar het conflict", zo sloot partijleider Joost Eerdmans zijn betoog af in het debat over de regeringsverklaring. "Wij zijn op zoek naar de oplossing en we hopen dat het kabinet deze handschoen oppakt."

10 uur geleden
Aanhoudingen na vondst duizenden xtc-pillen en kilo's amfetamine

ROTTERDAM (ANP) - In een woning in Rotterdam heeft de politie dinsdag twee mensen aangehouden die worden verdacht van betrokkenheid bij de productie van en handel in verdovende middelen. In de woning en bijbehorende berging aan de Verschoorstraat vond de politie duizenden xtc-pillen, ruim 5 kilo amfetamine, jerrycans met amfetamineolie en een vuurwapen.

11 uur geleden
Herdenking Februaristaking: sprekers leggen link met heden

AMSTERDAM (ANP) - "Hoe verhoud je je tot de opkomst van modern fascisme? Wat vind je van de hedendaagse onverdraagzaamheid en intolerantie? Welke offers zijn wij bereid te brengen voor een menswaardige samenleving?" Die vragen stelde de Amsterdamse locoburgemeester Rutger Groot Wassink bij de 85e herdenking van de Februaristaking van 1941, bij het beeld van de Dokwerker.

11 uur geleden
Vrijspraak voor 2 verdachten in hoger beroep doodsteken 17-jarige

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag twee verdachten vrijgesproken van betrokkenheid bij het doodsteken van de 17-jarige Myron in mei 2021 op de Rijswijksestraat in Den Haag. In hoger beroep is een derde verdachte, Jermain D., veroordeeld tot een celstraf van acht jaar en zes maanden.

12 uur geleden
Warmterecord verbroken: 19,3 graden gemeten in Maastricht

MAASTRICHT (ANP) - In Maastricht is woensdagmiddag 19,3 graden gemeten. Niet eerder werd het op een plek in Nederland zo warm op 25 februari, meldt Weeronline. Het laatste record stamde uit 2019, toen werd 19,1 graden gemeten in Gilze-Rijen.

13 uur geleden