Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen om plofkraken te voorkomen lijken te werken

Maatregelen om plofkraken te voorkomen lijken te werken

AMSTERDAM (ANP) - Maatregelen om plofkraken tegen te gaan, zoals het 's nachts sluiten van automaten, lijken te werken. Het aantal plofkraken dit jaar ligt met 25 fors onder het totaal aantal van 71 plofkraken dat in 2019 werd gepleegd. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) bevestigde cijfers die BNR eerder naar buiten bracht.

Nadeel van de plofkraakproblematiek is dat het voor banken steeds lastiger wordt om geldautomaten voor mensen beschikbaar en bereikbaar te houden. Zeker ook omdat sommige automaten uit veiligheidsoverwegingen worden verplaatst. Het vinden van een nieuwe plek is nog een hele opgave, vooral omdat omwonenden van beoogde plekken vaak dwarsliggen.

Een woordvoerder van Geldmaat, het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO, zegt dat het plaatsen van nieuwe automaten aanhoudend zorgt voor bezwaren van omwonenden. Ook gemeenten vinden het volgens haar moeilijk om een balans te vinden tussen het enerzijds beschikbaar houden van betaalautomaten en anderzijds het gevoel van veiligheid voor de inwoners.

Volgens de banken helpt een kleinere behoefte aan contant geld om plofkraken tegen te gaan. Door het coronavirus is het aantal contante betalingen verder gedaald. Daarnaast werken de banken aan oplossingen om geld waardeloos te maken na een plofkraak.

Meer uit Financieel

The Big Short-belegger: techbedrijven overdrijven AI-winsten

NEW YORK (ANP) - Michael Burry, de belegger die bekend werd door de film The Big Short, beschuldigt een aantal grote Amerikaanse techbedrijven ervan agressieve boekhoudpraktijken te gebruiken om hun winsten uit AI op te blazen. Volgens hem worden afschrijvingskosten te laag opgegeven door te schatten dat chipapparatuur en halfgeleiders voor AI-toepassingen een langere levensduur hebben dan realistisch is. Dat meldde de Amerikaanse zakenzender CNBC.

1 uur geleden
Betaalbedrijf Adyen wint op positief gestemd Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Adyen was dinsdag de grote winnaar op het Damrak. Het betaalbedrijf, dat transacties verwerkt voor bedrijven als Facebook-moederbedrijf Meta, Uber, H&M, eBay en Microsoft, presenteerde voorafgaand aan een beleggersdag in Amsterdam nieuwe doelen voor de komende jaren. Voor 2026 rekent Adyen nog altijd op een omzetgroei van 20 tot 25 procent. Na 2026 stijgt de omzet jaarlijks met ongeveer 20 procent. Beleggers reageerden enthousiast op het nieuws en zetten het aandeel 8,4 procent hoger.

3 uur geleden
Chinese cryptofraudeur moet bijna 12 jaar de cel in

LONDEN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Een Chinese vrouw is door een Britse rechtbank veroordeeld tot een celstraf van bijna twaalf jaar. De vrouw pleegde miljardenfraude om bitcoin te kopen en wist jarenlang aan de autoriteiten te ontkomen.

3 uur geleden
Google doet recordinvestering van 5,5 miljard euro in Duitsland

BERLIN (ANP/DPA) - Google gaat de komende vier jaar 5,5 miljard euro investeren in Duitsland, de grootste investering van het Amerikaanse techbedrijf tot nu toe in het land. De geldinjectie van het in Californië gevestigde bedrijf levert naar verwachting ongeveer 9000 banen op.

4 uur geleden
China hoopt dat Duitsland Nederland beweegt in Nexperia-kwestie

BEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - China hoopt dat Duitsland een actieve rol kan spelen in het aansporen van Nederland om de resterende kwesties rond Nexperia op te lossen. Dat heeft de Chinese handelsminister Wang Wentao gezegd tijdens een gesprek met zijn Duitse ambtgenoot. De Nederlandse bemoeienis met de interne zaken van de Nijmeegse chipmaker was de oorzaak van de leveringsproblemen bij het bedrijf, volgens China.

5 uur geleden
Microsoft investeert 10 miljard dollar in AI-datacenter Portugal

LISSABON (ANP/BLOOMBERG) - Microsoft gaat 10 miljard dollar investeren in een groot AI-datacenter in Portugal. Volgens het Amerikaanse softwarebedrijf gaat het om een van de grootste Europese investeringen van dit jaar.

8 uur geleden
Chinese exportdump komt volgens ECB niet door handelsoorlog

FRANKFURT (ANP/RTR) - Een zwakke binnenlandse vraag, en niet de Amerikaanse invoerheffingen, is de belangrijkste reden dat China overtollige producten tegen bodemprijzen op de Europese markt dumpt. Dat staat in een nieuwe studie van de Europese Centrale Bank (ECB).

8 uur geleden