Maatregelen om plofkraken te voorkomen lijken te werken
AMSTERDAM (ANP) - Maatregelen om plofkraken tegen te gaan, zoals het 's nachts sluiten van automaten, lijken te werken. Het aantal plofkraken dit jaar ligt met 25 fors onder het totaal aantal van 71 plofkraken dat in 2019 werd gepleegd. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) bevestigde cijfers die BNR eerder naar buiten bracht.
Nadeel van de plofkraakproblematiek is dat het voor banken steeds lastiger wordt om geldautomaten voor mensen beschikbaar en bereikbaar te houden. Zeker ook omdat sommige automaten uit veiligheidsoverwegingen worden verplaatst. Het vinden van een nieuwe plek is nog een hele opgave, vooral omdat omwonenden van beoogde plekken vaak dwarsliggen.
Een woordvoerder van Geldmaat, het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO, zegt dat het plaatsen van nieuwe automaten aanhoudend zorgt voor bezwaren van omwonenden. Ook gemeenten vinden het volgens haar moeilijk om een balans te vinden tussen het enerzijds beschikbaar houden van betaalautomaten en anderzijds het gevoel van veiligheid voor de inwoners.
Volgens de banken helpt een kleinere behoefte aan contant geld om plofkraken tegen te gaan. Door het coronavirus is het aantal contante betalingen verder gedaald. Daarnaast werken de banken aan oplossingen om geld waardeloos te maken na een plofkraak.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse truck- en bussenfabrikant MAN heeft de grootste opdracht voor bussen ooit ontvangen van spoorbedrijf Deutsche Bahn. MAN gaat de komende jaren meer dan 3000 bussen leveren aan Deutsche Bahn voor regionaal en stadsvervoer. Daarmee is een bedrag gemoeid van ruim 1 miljard euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.
19 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.
23 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.
1 dag geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.
1 dag geleden