Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Maatregelen om plofkraken te voorkomen lijken te werken

Maatregelen om plofkraken te voorkomen lijken te werken

AMSTERDAM (ANP) - Maatregelen om plofkraken tegen te gaan, zoals het 's nachts sluiten van automaten, lijken te werken. Het aantal plofkraken dit jaar ligt met 25 fors onder het totaal aantal van 71 plofkraken dat in 2019 werd gepleegd. De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) bevestigde cijfers die BNR eerder naar buiten bracht.

Nadeel van de plofkraakproblematiek is dat het voor banken steeds lastiger wordt om geldautomaten voor mensen beschikbaar en bereikbaar te houden. Zeker ook omdat sommige automaten uit veiligheidsoverwegingen worden verplaatst. Het vinden van een nieuwe plek is nog een hele opgave, vooral omdat omwonenden van beoogde plekken vaak dwarsliggen.

Een woordvoerder van Geldmaat, het gezamenlijke netwerk van gele pinautomaten van Rabobank, ING en ABN AMRO, zegt dat het plaatsen van nieuwe automaten aanhoudend zorgt voor bezwaren van omwonenden. Ook gemeenten vinden het volgens haar moeilijk om een balans te vinden tussen het enerzijds beschikbaar houden van betaalautomaten en anderzijds het gevoel van veiligheid voor de inwoners.

Volgens de banken helpt een kleinere behoefte aan contant geld om plofkraken tegen te gaan. Door het coronavirus is het aantal contante betalingen verder gedaald. Daarnaast werken de banken aan oplossingen om geld waardeloos te maken na een plofkraak.

Meer uit Financieel

Chipbedrijf Besi stijgt op lager Damrak na sterke orders

AMSTERDAM (ANP) - Besi ging donderdag flink omhoog op de Amsterdamse beurs na publicatie van de kwartaalcijfers. De chiptoeleverancier blijft profiteren van de grote vraag naar geavanceerde chips voor toepassingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en zag de orders met meer dan 100 procent groeien op jaarbasis. Topman Richard Blickman sprak van sterke prestaties voor de onderneming uit Duiven. Het aandeel was met een winst van ruim 3 procent de sterkste stijger in de AEX-index.

33 minuten geleden
Aantal brievenbusmaatschappijen in tien jaar bijna gehalveerd

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal brievenbusmaatschappijen van multinationals is in ongeveer tien jaar bijna gehalveerd. Toch blijft Nederland volgens De Nederlandsche Bank (DNB) een belangrijk knooppunt voor geldstromen, ondanks diverse maatregelen die zijn genomen om belastingontwijking via doorstroomconstructies terug te dringen.

56 minuten geleden
Oud-topbestuurder Nike gaat kwakkelend sportmerk Lululemon leiden

VANCOUVER (ANP/BLOOMBERG) - Het Canadees-Amerikaanse sportkledingmerk Lululemon Athletica, onder meer bekend van de yogaleggings, heeft een voormalige topbestuurder van concurrent Nike benoemd om het bedrijf te gaan leiden. Heidi O'Neill moet zorgen voor groei van Lululemon, dat kampt met zwakkere verkopen en een flink gedaalde beurskoers.

58 minuten geleden
Gasreserves Nederland lopen langzaam op na historisch laag niveau

GRONINGEN (ANP) - De gasvoorraden in Nederland worden geleidelijk verder aangevuld. Volgens data van gasnetbeheerder Gasunie zijn de huidige gasreserves donderdag gestegen tot 8,3 procent, na een dieptepunt van 4,5 procent begin april. Rond dezelfde tijd vorig jaar bedroeg de gasvoorraad nog meer dan 25 procent.

1 uur geleden
Fugro: impact Iranoorlog beperkt tot activiteiten in VAE en Qatar

LEIDSCHENDAM (ANP) - De directe impact van de oorlog in het Midden-Oosten is volgens Fugro grotendeels beperkt gebleven tot de activiteiten van het bedrijf in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) en Qatar. Dat meldt de bodemonderzoeker en oliedienstverlener donderdag bij de publicatie van de kwartaalcijfers. Ook spreekt het bedrijf van enkele indirecte gevolgen in andere landen en regio's.

1 uur geleden
Lidl verwerkt verlopen maaltijdsalades tot varkensvoer

HUIZEN (ANP) - Lidl Nederland begint een proef om oneetbaar geworden voedsel, waaronder maaltijdsalades, fruit en graanproducten, om te zetten in veevoer. Als de proef slaagt, verwacht de super jaarlijks 10 miljoen kilo aan voedselverspilling te kunnen voorkomen. Dat staat gelijk aan ruim 330 volgeladen vrachtwagens.

1 uur geleden
Bierbrouwer Heineken verkoopt weer meer na moeizaam jaar

AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken heeft voor het eerst in ruim een jaar weer meer verkocht. De daling in de biermarkt zette door, maar andere dranken deden het beter. Het zorgde voor een totale stijging van 1,2 procent in het eerste kwartaal, de eerste groei sinds het laatste kwartaal van 2024.

2 uur geleden